دکتر حسن روحانی در دیدار با جمعی از جوانان و دانشجویان سراسر کشور در حسینیه جماران با تسلیت ایام سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: 24 سال قبل در چنین روزهایی مردم ایران شاهد لحظاتی تلخ بودند.آن قلبی که در چنین روزهایی مردم ایران و مسلمانان جهان با او می تپید آخرین ضربان خود را در این جهان ثبت کرد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دکتر حسن روحانی در دیدار با جمعی از جوانان و دانشجویان سراسر کشور در حسینیه جماران با تسلیت ایام سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: 24 سال قبل در چنین روزهایی مردم ایران شاهد لحظاتی تلخ بودند.آن قلبی که در چنین روزهایی مردم ایران و مسلمانان جهان با او می تپید آخرین ضربان خود را در این جهان ثبت کرد. از روز 11 خرداد 1368 صدا و سیما از مردم می خواست برای بهبود حال امام دعا کنند. عصر روز 13 خرداد که من در مجلس شورای اسلامی بودم به ما خبر دادند که حال امام نامساعد است. با تعدادی از اعضای هیات رییسه مجلس به جماران آمدیم. وقتی برای دیدن امام کنار بستر ایشان رسیدیم پزشک مخصوص اجازه ورود نداد که حاج آقا احمد رسید و دست مرا گرفت و کنار بستر امام برد. ساعت های سختی برای یاران امام بود وقتی به ساعت 10:23 شب رسیدیم با یک دنیا تاسف آن قلب برای همیشه از حرکت ایستاد، گویی آسمان بر روی زمین خراب شد.

به گزارش آفتاب، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه امام از همین حسینیه بود که با مردم دنیا سخن می گفت، افزود: پیام های سرنوشت سازی برای ایران و مسلمانان جهان ازاین مکان به گوش همه عاشقان آزادی رسید. هر چه را داریم از عزت، سربلندی و رادمردی و پایمردی از راه او و خط او داریم. اگر شما جوانان امروز در حسینیه جماران از آزادی سخن به میان آورید از آثار کلام و خط اوست.امروز چقدر جای امام خالی است.

روحانی با بیان اینکه روزهای حساسی را می گذرانیم، گفت: شما امروز از فراز و نشیب، غم و اندوه، سختی های مردم در این 8 سال سخن گفتید.

در روزگاری که قیمت نفت در بالاترین سطح خود در تاریخ کشور بود متاسفانه با درآمد سرشار این همه گرفتاری وجود دارد. دشمنان خارجی ایران در طول این 35 سال برای ضربه زدن به ایران تلاش های زیادی کردند اما در دولت های قبلی هرگز آنها موفق نبودند اما امروز متاسفانه سایه شوم تحریم بر سر مردم ما سایه افکنده است.

وی ادامه داد: دولت آیت الله هاشمی در روزهای سخت پس از جنگ کشور را در مسیر سازندگی قرار داد و دولت حجت الاسلام خاتمی توانست کشور را از جنگ و تحریم دور نگه دارد.

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه می توان با دنیا با منطق سخن گفت، افزود: روزی که آمریکایی ها در اوج غرور بودند و می خواستند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند دولت خاتمی با تدبیر جلوی این کار را گرفت. جوان های عزیز بدانید! دولت هاشمی و دولت خاتمی فن آوری هسته ای را تکمیل کردند. اولین سانتیریفیوژ در دولت آقای هاشمی وارد ایران شده و اولین غنی سازی در دولت آقای خاتمی انجام گرفت.

روحانی گفت: بازدید تابستان 1381 بنده و مهندس موسوی از شرکت کالا الکتریک خبر غنی سازی را برای مسوولین برد و در پاییز 1381 با مهندس موسوی به اصفهان رفتیم و شاهد اولین قدم ها در تاسیسات ucf اصفهان بودیم. در حالیکه عده ای سر سفره آماده نشسته اند و شعار دادند.سفره که کاملا آماده شد تازه به دوران رسیده ها فرا رسیدند و غریو شادی سر دادند، اما این افتخار از آن دولت سازندگی و اصلاحات است.

وی در ادامه افزود: خواهران و برادران عده ای آمدند شعار دادند، تهمت زدند، ما و شما صبر کردیم و سختی ها را به خاطر کشور به جان خریدیم. البته من در این 8 سال سکوت نکردم.بنده جزو اولین منتقدین از سال 1385 بودم. بدانید با حمایت مردم تمام قفل هایی که در این 8 سال بر روی توسعه و رفاه کشور بسته شده است را باز می کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: جوانان عزیز و دانشجویان قهرمان، بدانید این کشور را با کمک هم به عظمت و بزرگی شایسته آن برمی گردانیم. فاتحان عملیات خیبر و بدر بدانید سفره مشترک نفتی بین ایران و عراق توسط همسایه کم کم استخراج می شود. ادامه این روند برای مردم ایران نوعی حسرت و سرافکندگی است.

روحانی با بیان اینکه مردم ایران استحقاق زندگی آرامتر با عزت، آزادی و امنیت بیشتری دارند گفت: نکند عده ای شما را مایوس کنند برای روز رای، پای صندوق آراء نروید میدان را به رقیب واگذار کرده اید.

وی اظهار داشت: شرایط سال 92، شرایط 88 نیست انشاء الله پیروزی را به حول و قوه الهی با حضور گسترده شما پای صندوق رای شاهد خواهیم بود.


کد خبر: ۱۹۵۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۳
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x