آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بیانیه تشکل های معلمان و فرهنگیان حامی دکتر حسن  روحانی رئیس جمهور منتخب به شرح ذیل می باشد:

" پس بشارت ده آن بندگانم را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آن ها پیروی می کنند "
(قرآن کریم)

به حول قوه ی الهی و با تدبیر و اراده ی ملت بزرگ ایران ، باز هم حماسه ای شگفت انگیز در خرداد ماه رقم خورد و پس از سال های سخت  بی تدبیری و ناراستی ، خورشید دولت تدبیر و امید دمید و غریو شادی مردم در خیابان ها پیچید .

این پیروزی ارزنده و تحول ساز بر مردم زخم خورده اما سرافراز ایران زمین و رئیس جمهور برگزیده حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی خجسته باد .

چهار تشکل فرهنگیان حامی دکتر روحانی با افتخار این انتخاب آگاهانه را به پیشگاه مردم ایران ، به خصوص جامعه ی معلمان و فرهنگیان فرهیخته تبریک می گویند و با نگاهی پر امید به آینده ، بر خود لازم می دانند که با تقدیراز مردم فهیم کشور ، سپاسی ویژه را تقدیم بزرگانی کنند که با پایمردی همراه با تدبیر ، این امید و نشاط را به دل مردم کشورمان بازگرداندند . بزرگانی چون رهبر جریان اصلاحات جناب آقای سید محمد خاتمی ، چهره ی تاریخ ساز انقلاب حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی ، مرد اخلاق و مدیریت جناب آقای دکتر محمدرضا عارف . علی الخصوص تقدیر از رهبری معظم انقلاب ، که با تاکیدات و تذکرات پی در پی زمینه ساز برگزاری انتخاباتی سالم و وحدت آفرین گردیدند .

بر این باوریم که دولت آینده دولتی خردورز ، شایسته سالار ، با تدبیر و مردمی خواهد بود . دولتی که در آن مردم هراسی جایی ندارد و فضای شدیدا امنیتی – حراستی حاکم بر کشور و به ویژه آموزش و پرورش جای خود را به فضایی باز ، با نشاط و بر پایه ی همدلی و اعتماد خواهد داد .

بر این باوریم که در آموزش و پرورش این دولت،  وزارت فرد محور ، خیل مدیران همشهری و هم قبیله ای و البته ناشایسته ، جای خود را به مدیریت شایستگان ، صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت ، دردآشنای جامعه ی فرهنگیان  و  معلم باوران معتقد به مشارکت آحاد فرهنگیان خواهد داد . این مشارکت  در چارچوب حمایت از تشکل های مدنی ، صنفی و تخصصی تحقق می یابد .

همچنین تشکیل شورای عالی معلمان به عنوان یک نهاد مشورتی وزیر در تصمیم سازی های خرد و کلان  و تاسیس سازمان نظام معلمان برای ایجاد و بهبود نظام رتبه بندی  و ارتقای جایگاه منزلتی و معیشتی معلمان جلوه های دیگری از این رویکرد معلم محوری و مشارکت خواهی هستند .

آقای دکتر روحانی، "معلم را کلید حل چالش های آموزش و پرورش" می دانند . "بنیادی ترین ظرفیت در آموزش و پرورش را معلم" می دانند . مدیریت این نهاد را "ناکارآمد"  دانسته و "نظام معلم محور" را وعده داده اند . "حضور تشکل هاي فرهنگي و فکري و صنفي و برقراری ارتباط هاي افقي و همکاري معلمان را لازم"  شمرده اند .

پس بر این باوریم که در دولت امید ، معلم و تشکل های فرهنگیان را شایسته ترین ، دلسوزترین ، متخصص ترین و در عین حال بی هزینه ترین مشاوران وزیر و مدیران سطوح مختلف می دانند و ارائه ی نظریات و مطالبات و پافشاری بر آنان نه تنها به حبس ، تبعید ، تعلیق و اخراج منجر نمی گردد ، بلکه مورد مداقه ، کارشناسی و حتی تقدیر قرار می گیرد و تشکل های صنفی و سیاسی معلمان نه تنها در چتر حمایت، بلکه مورد عنایت خواهند بود .

بر این باوریم که در دولت عقلانیت و تدبیر ، تحول در آموزش  پرورش از فرایندهای پرسروصدا ، پر تبلیغات ، پر هزینه اما بدون پشتوانه ی کارشناسی ، بدون تمهید مقدمات و پر اشتباه ، به فرایندی عمیق ، کارآ و اثربخش تبدیل خواهد شد .

بر این باوریم که دولت آینده دولت تغییر است . تغییر در آموزش و پرورش  و تغییر از آموزش و پرورش .
اولین تغییر را در نگاه رئیس جمهور محترم به آموزش و پرورش دیده ایم .

در برنامه ایشان مبنای توسعه ی پایدار جامعه ، تربیت شهروندانی شایسته ، با  تراز اسلامی – ایرانی و حتی تراز جهانی  در آموزش و پرورش است .

از دیدگاه های ایشان دریافتیم که مهم ترین منابع کشور ، منابع انسانی است و آموزش و پرورش تنها جایگاه تربیت نیروی انسانی شایسته است .

امیدواریم جناب رئیس جمهور علی رغم تنگناهای اقتصادی و مدیریتی حاکم بر کشور ، توجه ویژه خود را به آموزش و پرورش معطوف فرمایند . گر چه به ناچار گذر از بحران در کوتاه مدت را در نظر دارند ، اما به آینده های دورتر چشم بدوزند .

بر این باوریم که در انتخاب وزیران ، مهم ترین دغدغه ی رئیس جمهور منتخب، وزارت آموزش و پرورش است . در دولت ایشان وزیر آموزش و پرورش ، شیخ الوزرا خواهد بود .

وزیرآموزش و پرورش دولت تدبیر و امید ، وزیری است :
-    برخاسته از جامعه ی فرهنگیان
-    متخصص و کاملا آشنا به مسائل آموزش و پرورش با داشتن تجربیات مدیریتی موفق و مدارج عالی دانشگاهی  در تعلیم و تربیت
-    مقتدر و در عین حال مورد اقبال جامعه ی فرهنگیان
-    مورد اعتماد کامل رئیس جمهورمحترم  و از مدیران نزدیک به ایشان
در پایان این تشکل ها اعلام می دارند که کماکان در پی برقراری ارتباط نزدیک و همه جانبه با اقشار مختلف فرهنگیان سراسر کشور خواهند بود و خواسته های به حق آنان را احصا نموده و با نگرش و بیانی کارشناسانه به مدیران آموزش و پرورش انتقال داده و بر پیگیری آن ها پای خواهند فشرد . همچنین مشاورانی امین ، دلسوز ، کارشناس و پیگیر برای مدیران آموزش و پرورش خواهند بود .
امید که مورد قبول واقع شود .            

  شنبه هشتم تیر ماه 1392
سازمان معلمان ایران
کانون صنفی معلمان ایران
مجمع فرهنگیان ایران اسلامی
انجمن اسلامی معلمان ایران
کد خبر: ۱۹۹۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۷
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x