وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:
وزیر آموزش و پرورش، از بازنشستگی پیش از موعد در لایحه بودجه 1393 خبر داد و گفت: در صورت تصویب این لایحه، نیروهای مازاد با تشویق، امتیاز و با انتخاب خود از سیستم آموزش و پروش خارج خواهند شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش روز جمعه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی در حاشیه نشست مشترک روسای هیات های بدوی و ادارات ارزیابی عملکرد و بازرسی در باشگاه فرهنگیان تهران، با اشاره به اینکه در سال های اخیر استخدام هایی بر آموزش و پرورش تحمیل شده است، اظهار امیدواری کرد در مدت دو سال آینده عدم توازن نیروی انسانی ساماندهی شود.

وی افزود: این استخدام ها تعادل نیروی انسانی و کیفیت بخشی آموزشی را بر هم زد و مشکلات متعددی برای مدیریت برمنابع نیروی انسانی ایجاد کرد.


** جذب معلمان مازاد در دوره ابتدایی 

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه بدون برنامه ریزی کاری صورت نمی گیرد، اظهار داشت: با برنامه ریزی می توان از معلمان مازاد دوره راهنمایی تحصیلی و دبیرستان برای تدریس در دوره ابتدایی استفاده کرد.

فانی، ایجاد انگیزه در بین معلمان ابتدایی را ضروری دانست و تصریح کرد که پیشنهاد فوق العاده شغل برای معلمان دوره ابتدایی به معاونت برنامه ریزی رییس جمهور ارایه شد و موضوع در حال پیگیری است.

وی خاطر نشان کرد: تا آخر اسفند ماه، سعی خواهیم کرد ساماندهی نیروی انسانی برای سال آینده روی کاغذ انجام دهیم و نقل و انتقالات سال آینده تحت تاثیر این ساماندهی قرار می گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به افزایش 26 درصدی بودجه آموزش و پرورش در سال 1393 اشاره کرد و یادآور شد: در بودجه سال 1393 ردیفی با عنوان کیفیت بخشی دیده شده است که در صورت تامین اعتبار، وضعیت آموزشی بویژه هنرستان ها تقویت خواهد شد.
کد خبر: ۲۲۶۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۵
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x