کد خبر: ۳۴۹۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
امیر حیدری در جمع خبرنگاران:
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امسال نزاجا رزمایشی ندارد، گفت: خرید تانک تی۹۰ منتفی نشده و تانک کرار نیز وارد چرخه دفاعی کشور شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
امیر کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در حاشیه همایش طب رزم در جنگ آینده، در خصوص برگزاری رزمایش‌های آتی نزاجا گفت: رزمایشی نداریم اما رزمایش‌های امنیت در دستور کار است که در سال آینده برگزار خواهد شد.

وی افزود: ان‌شاءالله در رژه 29 فروردین دستاوردهایی را رونمایی خواهیم کرد؛ این دستاوردها در حوزه جنگ‌های نیابتی، تجهیزات انفرادی و ضد ادوات زرهی خواهد بود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص ویژگی‌های تانک کرار، با بیان اینکه کرار وارد چرخه دفاعی شده است، گفت: کرار توسط وزارت دفاع ساخته شده و ویژگی‌های بسیار بالایی دارد. ما مشابه آن را در نیروی زمینی ارتش به‌نام ذوالفقار داریم. کرار و ذوالفقار هر دو از فناوری‌های نوین برخوردار هستند.

وی افزود: هم کرار و هم ذوالفقار هر دو قابلیت‌های بسیار بالایی دارند و از آپشن‌های (option) خوبی برخوردارند و در آینده به تانک‌های روز تبدیل خواهند شد.

به گزارش آفتاب به نقل از تسنیم،‌ امیر حیدری در پاسخ به این سؤال که با توجه به تولید تانک کرار آیا خرید تی90 از روسیه منتفی شده است یا خیر اظهار داشت: این موضوع منتفی نشده اما ما دستور خرید مطلق تجهیزات را نداریم بلکه هدف ما این است فناوری‌ها را وارد کنیم و پروژه‌های مشترک را دنبال کنیم.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x