حقوق فروردین و اردیبهشت معاف از مالیات
قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماهه اول سال 95 مطابق معافیت سال 94 است.
آفتاب‌‌نیوز :
«محمد قاسم پناهی» با بیان اینكه بر اساس ماده 84 اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم، میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق از یك یا چند منبع، هر ساله در قانون بودجه سنواتی مشخص می شود، گفت: براساس ماده 85 قانون یادشده، نرخ مالیات بر درآمد حقوق كاركنان دولتی و غیردولتی در سال 1395، مازاد بر میزان معافیت تا هفت برابر آن، مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مازاد آن 20 درصد است.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی كشور خاطرنشان ساخت: بر اساس ماده 86 این قانون، پرداخت كنندگان حقوق، هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مكلفند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده 85 این قانون محاسبه و كسر و تا پایان ماه بعد ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت كنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه های بعد فقط تغییرات را صورت دهند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی كشور، وی با بیان اینكه براساس قانون دو دوازدهم بودجه سال 95، دولت اجازه دارد در دو ماه ابتدایی سال 95 مطابق احكام و جداول قانونی بودجه سال 94 كل كشور و بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل كند، گفت: بر این اساس، در فروردین و اردیبهشت ماه امسال، میزان معافیت مالیاتی حقوق مطابق معافیت سال 1394 خواهد بود.

براساس این گزارش، پس از تصویب قانون بودجه سال 95، معافیت جدید مالیات بر درآمد حقوق سال 95 و نیز چگونگی محاسبه و تعیین تكلیف معافیت دو ماه اول امسال اعلام خواهد شد.

پناهی اضافه كرد: با توجه به احكام قانونی بودجه سال 94 كل كشور، سقف معافیت مالیاتی در دو ماه اول امسال، ماهانه 11 میلیون و 500 هزار ریال است.

کد خبر: ۳۵۸۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
طیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۹
0
0
شهدااصل ایران ودولت ایران است ولی خیل از خانواده های شهدا وضعیت خوبی ندارند لطفا رسیدگی کنید-
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x