کد خبر: ۳۶۹۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸
زمان نقل و انتقالات لیگ برتر و لیگ دسته اول به طور همزمان در فصل ۹۶-۹۵ از ۲۵ خردادماه آغاز می‌شود و به مدت ۸۴ روز (۱۲ هفته) ادامه دارد و در روز ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ به پایان می‌رسد.
آفتاب‌‌نیوز :
همزمانی نقل و انتقالات لیگ دسته اول با لیگ برتر

مصطفی شهبازی در مورد دلیل طولانی شدن زمان نقل و انتقالات در فصل ۹۶-۹۵ اظهار داشت: در ماده شش آئین نامه نقل و انتقالات فیفا تاکید شده که بازه زمانی نقل و انتقالات بازیکنان در ابتدای فصل باید حداکثر ۱۲ هفته باشد و زمان نقل و انتقالات نیم فصل هم نباید بیش از چهار هفته طول بکشد. به همین دلیل سازمان لیگ تصمیم گرفت که حداکثر زمان نقل و انتقالات را برای ابتدای فصل ۹۶-۹۵ در نظر بگیرد. این مدت زمان به هیچ عنوان قابل تمدید نیست و با توصیه هیچ شخص و هیچ ارگانی این مدت نقل و انتقالات تغییر نمی‌کند.

وی در مورد شرایط جذب بازیکنان در فصل ۹۶-۹۵ و علت همزمانی نقل و انتقالات لیگ برتر و لیگ دسته اول گفت: به دلیل اینکه مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته اول حرفه‌ای شده است بنابراین مدت زمان نقل و انتقالات هر دو لیگ به طور همزمان برگزار می‌شود. تیم‌ها نیز می‌توانند ۱۸ بازیکن با شرایط سنی آزاد، ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال و بازیکنان مجاز زیر ۲۱ سال جذب کنند.


شهبازی در مورد سهمیه بازیکنان آزاد و خارجی گفت: بازیکنان خارجی مثل فصل گذشته است و ۳ بازیکن از قاره‌های دیگر و یک بازیکن از قاره آسیا می‌توانند جذب کنند. هر باشگاه هم می‌تواند در طول فصل بازیکن آزاد به تعداد مجاز جذب کند.

به گزارش ورزش یک،‌ شهبازی در مورد وضعیت بازیکنان سرباز و محرومان انضباطی و دوپینگی گفت: این بازیکنان اگر در زمان نقل و انتقالات سربازی‌شان تمام شود و محرومیت و مصدومیت‌شان در زمان بازه زمانی نقل و انتقالات به پایان برسد می‌تواند به باشگاه دیگری برود اما اگر پایان محرومیت و مصدومیت و سربازی بازیکنان خارج از زمان نقل و انتقالات باشد تا زمان نقل و انتقالات بعدی حق حضور در باشگاه جدید را ندارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
لینک های مفید
x