کد خبر: ۳۷۰۰۵۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸
رییس دانشگاه دولتی فدرال اورال در شهر یکاترینبورگ روسیه از اعلام آمادگی برای پذیرش 100 دانشجوی بورسیه برای تحصیل در مقاطع تکمیلی این دانشگاه خبر داد و خواستار گسترش همکاری ها در حوزه های علمی و دانشگاهی شد.
آفتاب‌‌نیوز :
ویکتور کاکشاروف رییس دانشگاه یلتسین در دیدار با علی مهری رایزن سفارت ایران در فدراسیون روسیه اظهار کرد: زمینه های فراوانی برای افزایش همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو  کشور 
وجود دارد
وی با ارزشمند خواندن فعالیت های سفارت جمهوری اسلامی و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه برای گسترش روابط دانشگاهی و علمی گفت :دانشگاه اورال آمادگی اجرای برنامه پذیرش دانشجویان بورسیه تا سقف 100 نفر را دارد که امیدواریم هر دو طرف بتوانیم در این بخش اقدام های خوبی انجام دهیم.

کاکشاروف همچنین بر اهمیت تبادل هیات های دانشگاهی برای آشنایی با توانمندی های دو کشور با هدف استفاده بیشتر از ظرفیت ها تاکید و اظهار کرد: تاکنون تجربه خوبی از همکاری ها در این حوزه ها به دست آمده است که می توان با اتکا به آن، روابط را هر چه بیشتر توسعه داد.

همچنین در این نشست که با حضور دو تن از معاونان رییس دانشگاه فدرال اورال و احمد غلامی رایزن علمی جدید و بهروز ابطحی رایزن علمی سابق سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد، راهکارهای گسترش همکاری های دانشگاهی و پژوهشی بین دو دانشگاه، برنامه جذب دانشجو و موضوعات مطرح در نهمین کنفرانس سالانه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در روسیه مورد بررسی قرار گرفت. 

دانشگاه فدرال اورال (یلتسین) که هم اکنون شش دانشجوی ایرانی درآن مشغول تحصیل هستند، خواهر خوانده دانشگاه بوعلی سینا در همدان می باشد و روابط این دو دانشگاه طی چند سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

همچنین براساس توافق صورت گرفته، همکاری های علمی در زمینه تبادل دانشجو و استاد در رشته های خاص بین دو دانشگاه در برنامه های آتی دو دانشگاه قرار گرفت.

دانشگاه اورال روسیه میزبان نهمین کنفرانس سالانه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در روسیه با حضور مقام های علمی و دانشگاهی دو کشور بود که روز شنبه پایان یافت.

در این نشست دو روزه چند تن از مقام های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رییسان و اساتید دانشگاه های ایران دیدگاه های خود را در باره توانمندی همکاری های دانشگاهی دو کشور و همچنین ظرفیت های قابل توجه روسیه برای گسترش روابط را در این حوزه مطرح کردند.

این نشست دو روزه با همت انجمن اسلامی دانشجویان مسکو، سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در روسیه، پشتیبانی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا و همکاری دانشگاه فدرال برگزار شد.
منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x