آیت‌الله هاشمی کینه‌ای نبودند و از آیین‌نامه مجلس تخطی نداشتند.
آفتاب‌‌نیوز : نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در تشریح نحوه مدیریت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجلس گفت: آیت‌الله هاشمی با صعه صدر مجلس را اداره می‌کردند و در تمامی موارد برخوردی عادلانه داشتند، همچنین هیچ‌وقت برخورد تندی با نمایندگان نداشتند.

حسن کامران در گفت‌وگو با  ایلنا، با اشاره به خاطرات خود از دوران ریاست مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجلس شورای اسلامی، گفت: آیت‌الله هاشمی در اداره مجلس شورای اسلامی نظرات شخصی خود را اعمال نمی‌کردند و مدیریتی آرامش‌بخش بر جلسات داشتند؛ به گونه‌ای که در زمان حضورشان کمتر جدال پیش می‌آمد.

نماینده اصولگرای مردم اصفهان در مجلس نهم با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی همواره حق و حقوق نمایندگان را در تمامی موارد رعایت می‌کردند، افزود: آیت‌الله هاشمی کینه‌ای نبودند و از آیین‌نامه مجلس تخطی نداشتند.

او خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی با سعه صدر مجلس را اداره می‌کردند و در تمامی موارد برخوردی عادلانه داشتند، همچنین هیچ‌وقت برخورد تندی با نمایندگان نداشتند.

کامران ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر مجلس را منطبق بر عقل و درایت مطرح و تاکید کرد: زمانی که ایشان رییس مجلس بودند، از قدرت خود سوءاستفاده نکرده و هیچ زمانی تلاش نکردند تا در بحث‌هایی همچون استیضاح و یا سوال از وزرا دخالت و فشار اعمال کنند.

نماینده اصولگرای ادوار مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی هیچگاه نمایندگان مجلس را برای پس گرفتن امضاء در طرح‌ها و یا درخواست برای استیضاح و سوال تحت فشار نمی‌گذاشتند.

کامران در پایان همچنین درباره نقطه‌نظرات آیت‌الله هاشمی درباره موضوعات منطقه و دیپلماسی خارجی، اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی در مسائل منطقه‌ای و جهانی همواره عزت و مصلحت جمهوری اسلامی را مدنظر خود قرار می‌داد.
کد خبر: ۴۱۹۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x