کد خبر: ۴۱۹۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
آیت‌الله هاشمی مصلحت ملی و انقلاب را برتر از هر چیز دیگر می‌دانستند
« یکبار رهبری گفتند از قبل از انقلاب دو رفیق برایم باقی مانده، یکی آیت‌الله طبسی، یکی آیت الله هاشمی که هر دو را دار فانی را وداع گفتند.»
آفتاب‌‌نیوز :
علی‌اکبر ولایتی که شامگاه چهارشنبه در برنامه این شب‌ها صحبت می‌کرد، اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود یک «امیرکبیر» بلکه بالاتر از آن بود.

به گزارش آفتاب‌نیوز، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به بیان ابعاد شخصیتی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی پرداخت.ولایتی: آیت‌الله هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود

علی‌اکبر ولایتی که شامگاه چهارشنبه در برنامه این شب‌ها صحبت می‌کرد، اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود یک «امیرکبیر» بلکه بالاتر از آن بود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در مورد برخی اختلاف‌نظرها بین مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی،‌ خاطرنشان کرد: ایشان مصلحت ملی و انقلاب را برتر از هر چیز دیگر می‌دانستند، حتی اگر علیه نظر ایشان باشد. ایشان (آیت‌الله هاشمی رفسنجانی) این شجاعت را داشتند که نظرشان را می‌گفتند اما اگر به جایی می‌رسید که باید نظر خودشان را بازگو کنند یا نظر مقام معظم رهبری‌ را، نظر مقام معظم رهبری را ترجیح می‌دادند.

وی ادامه داد: در زمان امام هم همینطور شد. بارها ایشان در رابطه با مسئله جنگ با امام صحبت کردند. اگر قبول می‌کردند که هیچ ولی اگر قبول نمی‌کردند تبعیت می‌کردند. این نکته مهمی است. ایشان (آیت‌الله هاشمی رفسنجانی) در این اواخر در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید بر تبعیت‌شان داشتند از نظرات مقام معظم رهبری و ایشان را رکن رکین این نظام می‌دانستند که این نظام حول این محور زنده است و این خیمه بر روی این تیرک بنا شده است. اگر این تیرک را بکشیم، خیمه‌ای دیگر باقی نمی‌ماند و از صمیم دل به این موضوع اعتقاد داشتند.

براساس گزارش خبرگزاری ایسنا، ولایتی خاطرنشان کرد: در دوره‌ای که امام از دنیا رفتند، بسیاری از ناظرین بدخواه در دنیا مثل غربی‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها همچنین صهونیست‌ها که دلشان نمی‌خواهد چنین نظام پابرجا و مقتدری باشد، آرزو داشتند پس از فوت حضرت امام اوضاع ایران به‌هم بریزد.

به گزارش انتخاب، وی افزود: یکبار رهبری گفتند از قبل از انقلاب دو رفیق برایم باقی مانده، یکی آیت‌الله طبسی، یکی آیت الله هاشمی که هر دو را دار فانی را وداع گفتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
1
2
بزرگمرد صادق
تو صراحت لهجه داشتی و سیمای مومنان در چهره تو متبلور بود.
تو ستم دیدی و خم به ابرو نیاوردی
تو ابراهیم گونه عمل کردی
طوفانی آمدی
آرام رفتی
بودنت خار چشم بدخواهانت بود
رفتنت موجب حسد دلواپسان
چون با شکوه رفتی
عده ای خود را به تو نزدیک جلوه می دهند
ولی از مردم دورند
تو که کنار مردم بودی چگونه گروه خون تو با بدخواهان ملت همخوانی خواهد داشت
از بریده کلامت از گزیده ای از خطبه ات و نورانیت چهره ات برای خود کسب مقبولیت می کنند
کسانی که عکس تو را در کنار غارتگران بیت المال نشان می دادند تا تو را بد نام کنند
امروز خاطرات با تو را به ملت بازگو می کنند
تو با مردم ماندی و تازیانه آن را خوردی و آخ هم نگفتی
دیروز هر کسی برای خود نمایی به تو تاختند
امروز برای بازسازی خود به تو می نازند
نزدیکتر از تو برای امام کسی نبود
ای سفر کرده تو شایستگی همجواری با امام را داشتی
منبعد امام و تو را باهم زیارت خواهیم کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x