رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز بانک‎های دسته سه و چهار اروپایی و بعضی از بانک‎های آسیایی همکاری جزئی با ما دارند و آن چیزی که در برجام پیرامون ایجاد یک شرایط مثبت در اقتصاد ایران تعهد شده بود عملیاتی نشده است.
آفتاب‌‌نیوز : محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره عدم لغو تحریم‎های بانکی پس از توافق برجام اظهار کرد: یکی از محورهایی که مجلس درباره بحث توافق برجام مکررا نسبت به آن واکنش نشان می‎دهد عملیاتی نشدن تعهدات طرف مقابل در خصوص بحث نظام بانکی است.

وی افزود: در حال حاضر بانک‎های ما درحوزه نقل و انتقال وجوه و موارد مشابه با مشکلات متعددی روبرو هستند که هنوز حتی با وجود برجام رفع نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: متاسفانه آن چیزی که قبل از برجام پیش‎بینی شده و دولتمردان ما نیز درباره آن صحبت کرده بودند پیرامون تعامل بانک‌های خارجی با بانک‎های ایرانی عملیاتی نشده است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: امروز بانک‎های دسته سه و چهار اروپایی و بعضی از بانک‎های آسیایی همکاری جزئی با ما دارند و آن چیزی که در برجام پیرامون ایجاد یک شرایط مثبت در اقتصاد ایران تعهد شده بود عملیاتی نشده است.

وی تاکید کرد: امروز همکاری‎های نظام بانکی بین‎المللی با ما طبق توافق برجام تحقق پیدا نکرده است و ما با مشکلات متعددی در این عرصه روبرو هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مراتب نگرانی و نارضایتی خود را به دولت پیرامون عدم همراهی بانک‎های جهانی و بانک‎های ایرانی ابلاغ کرده‎ایم تصریح کرد: چون قوه‎مجریه متولی اصلی توافق برجام است در حال حاضر پیگیری این موضوع را نیز بر عهده دارد.

منبع: میزان
کد خبر: ۴۲۹۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x