روز 17 اسفند سال 90 در جریان جنایتی که در خیابان مولوی تهران رخ داد پسر جوانی به‌نام خالق- 22 ساله- با ضربات چاقو به قتل رسید. کارآگاهان نیز در تحقیقات از طریق دوربین‌های مداربسته قاتل فراری را شناسایی کردند.
آفتاب‌‌نیوز : پرونده خواستگار کینه‌جو که پس از شنیدن جواب رد، برادر دختر مورد علاقه‌اش را به قتل رسانده و گریخته است، پس از پنج سال در دادگاه کیفری استان تهران ورق خورد.

به گزارش روزنامه جوان، روز 17 اسفند سال 90 در جریان جنایتی که در خیابان مولوی تهران رخ داد پسر جوانی به‌نام خالق- 22 ساله- با ضربات چاقو به قتل رسید. کارآگاهان نیز در تحقیقات از طریق دوربین‌های مداربسته قاتل فراری را شناسایی کردند.

برادر قاتل که در صحنه حضور داشت، پس از دستگیری به کارآگاهان گفت: «یک شب قبل از روز حادثه با برادرم به خواستگاری دختر یکی از همشهری‌هایمان رفته بودیم اما وقتی برادر دختر جوان به برادرم جواب رد داد، بشدت ناراحت شدیم، روز بعد هم به سراغش رفتیم و برادرم با برادر دختر جوان درگیر شد و او را با چاقو زد. بعد از آن فرار کردیم. اما من دستگیر شدم ولی برادرم فراری است.» بدین‌ترتیب برادر قاتل فراری به اتهام مشارکت در قتل دستگیر شد و با حکم قضات شعبه 74 دادگاه کیفری به 10 سال حبس محکوم شد. اما از آنجا که عامل این جنایت همچنان متواری است وکیل اولیای دم با حضور در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران، خواستار پرداخت دیه مقتول از صندوق بیت‌المال شد.

قاضی عبداللهی پس از بررسی‌های لازم گفت: با توجه به ماده 435 قانون مجازات اسلامی، در شرایطی دیه از صندوق بیت‌المال پرداخت می‌شود که هیچ مالی از قاتل و خانواده‌اش وجود نداشته باشد. با توجه به اینکه در این‌باره هیچ تحقیقی صورت نگرفته درخواست وکیل اولیای دم مورد پذیرش دادگاه قرار نخواهد گرفت و باید در این باره تحقیق شود تا سپس حکم لازم صادر شود.
کد خبر: ۴۳۳۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x