رییس اداره حفاظت محیط زیست دماوند ازدستگیری عامل شکار غیر مجاز سه رأس کل و بزوحشی درمنطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
عباس میرزاکریمی با اعلام این خبر افزود: محیط بانان این یگان در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند در حین گشت و کنترل روزانه  در ساعات اولیه صبح روز گذشته متوجه صدای شلیک متوالی چند  تیر شده که بلافاصله با زیر نظر گرفتن منطقه به تعقیب متخلفین  پرداختند. 

وی افزود: طی هماهنگی های صورت گرفته فرمانده پاسگاه محیط بانی کوه سفید با گشت سیار این اداره و اکیپ دیگر از محیط بانان کوه سفید سریعاً  به کمک محیط بانان رفته و با توجه به صعب العبور بودن منطقه و وجود راههای متفاوت  نیروهای کمکی مسیر های احتمالی متخلفان را مسدود میکنند.

به گزارش ایسنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوندافزود: پس از تاریکی هوا و اطمینان متخلفان از عدم وجود مأمور، در ساعاتی از شب در یکی از مسیرها به مأموران نزدیک و محیط بانان این یگان با رعایت کامل قانون ابتدا دستور ایست را صادر و پس از تمرد اقدامات بعدی را جهت متوقف و دستگیری متخلفان انجام دادند.

وی گفت: با توجه به تاریکی هوا دو نفر از متخلفان موفق به فرار و یکی ازمتخلفان دیگر به همراه  لاشه سه رأس شکار غیر مجاز از نوع کل و بز وحشی و سایر ادوات شکار تحویل مراجع قانونی داده شد.

براساس گزارش سامات، میرزاکریمی ادامه داد: متخلف مبلغ 150 میلیون ریال بابت نیمی از مبلغ ضرر و زیان را واریز و جهت تحقیقات  بیشتر جهت شناسایی سایر همدستان با گزارش این یگان به مراجع قضایی معرفی شد.
کد خبر: ۴۳۴۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۳
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x