کد خبر: ۴۳۶۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۳
امروز نوآوری و خلاقیت به عنوان موتور محرک اقتصاد مدرن، همواره مورد توجه سیاستگذاران فرهنگی و اقتصادی در هر کشور و منطقه ای است.
آفتاب‌‌نیوز :
سید علی فلاح-آران و بیدگل نیوز، اهمیت جایگاه نوآوری و خلاقیت در سالهای اخیر به جهت تبدیل ایده ها به کالا و خدمات موثر بر کسی پوشیده نیست به طوری که برخی از صاحبنظران، عدم استفاده از نوآوری و خلاقیت را معادل عدم پویایی و نشاط اجتماعی یک جامعه می دانند؛ چه جامعه بدون تحول همانند حیاط خلوتی خواهد بود که بی نصیب از مواهب پیشرفت، غبار کهنگی بر چهره خواهد داشت.

ارمغان ایده شو برای شهرستان آران و بیدگل

زمینه های پرورنده نوآوری و خلاقیت، بستری از فرهنگ بالنده را می طلبد و البته حیات فرهنگ خود وابسته به مولفه های پویاست؛ اگر قرار باشد تعریف جامع فرهنگ، کلیه خصائص مادی، معنوی، فکری و احساسی منحصر بفرد یک جامعه باشد، این خصائص باید همواره در جریانی از تغییرات، به چالش کشیده شده و زمینه بالندگی آن فراهم گردد. این بالندگی در بستری از «آفرینشگری» و «خرد جمعی»، به رشد عمومی تمام شاخص های توسعه اجتماعی منجر خواهد شد. 

خلاقیت و نوآوری همواره در فضایی بروز و ظهور عینی می یابد که زمینه فرهنگی و اجتماعی مناسبی داشته باشد؛ پر واضح است که یکی از مهم‌ترین متغیرهای موثر در ایجاد چنین فضایی بحث فرهنگ است؛ فضایی که در آن بتوان خلاقیت را شکوفا کرد و اینچنین موجب شد که ایده ها به راحتی توسط افراد بیان شود و در نهایت به کالا و خدمات ویژه و موثر در زندگی اجتماعی تبدیل شود.
فرهنگ بسته و گرفتار در جزمیت به‌عنوان بزرگ‌ترین مانع نوآوری شناخته‌ می‌شود.تقویت فرهنگِ پویا فراآورنده زمینه ای است که وجود آن شرط لازم ولی ناکافی برای نوآوری خواهد بود؛ در این میان «جریان سازی فرهنگی از طریق تزریق دیدگاه مثبت در جامعه به مقوله کسب و کار» یکی از مهمترین عوامل فرهنگی حامی نوآوری و خلاقیت، است.

این روزها شاهد اتفاقی مبارک درسازوکار برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعیِ شهرستان آران و بیدگل هستیم که می تواند منجر به ایجاد نگرشی متفاوت در حوزه کسب و کار و اشتغالِ دانش بنیان گردد. این اتفاق بزرگ برگزاری ایده شو است؛ گسترش فرهنگ نوآوری و خلاقیت، تقویت توان ارائه ایده‌های خوب و شکستن سد محافظه‌کاری در خلاقیت، توسعه نقش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌عنوان سازمان حامی طبقه خلاق و فناور کشور، ایجاد فرصت شکل کیری کسب‌وکارهای نوپا و پایدارتر با لحاظ کردن بخش داوری تخصصی و اقتصادی از جمله اهداف این ایده شو می باشد.

این رویداد با اهداف مذکور، توسط شهرك علمی و تحقيقاتی  اصفهان و با همکاری فرمانداری، شورای اسلامی شهر، شرکت مخابرات، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور درروز چهار شنبه مورخ 25/12/95 در محل سالن بنی طبا  برگزار می شود و به افراد فرصت می دهد تا با بيان ايده خود در بازه زمانی ۳ دقيقه بتوانند ايده خود را از لحاظ عامه پسند بودن برای حضار و قانع كننده‌بودن برای داوران فنی و فعالان اقتصادی جهت راه‌اندازی يك كسب وكار بسنجند و در كنار دوستان خود با ايده‌های نو ديگران آشنا و شبكه‌ای از دوستان و متخصصان برای ارتباطات آتی خود ايجاد كنند. 

امید است با  وجود ظرفیتهای غیر قابل انکار در شهرستان دارالشهدای آران و بیدگل در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، به لطف حضرت حق و کمک و مساعدت مردم فهیم و با فرهنگ این شهرستان، این تلاش ارزنده، باعث شود تا مزیتهای رقابتی پایداری برای شهرستان به ارمغان آید. 

مرکز آموزش علمی کاربردی آران و بیدگل
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x