کد خبر: ۴۴۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به آلمان در مهرماه سال گذشته حاشیه‌های عجیبی بدنبال داشت که با گذشت هفت ماه هنوز برخی، با وارونه جلوه دادن واقعیت آن را دستاویز حمله به دولت و کابینه‌اش قرار داده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :
طی این سفرکاری یکی از برنامه های معصومه ابتکار دیدار با خانم باربارا هندریکس وزیر فدرال محیط زیست، حفظ طبیعت، ساختمان و ایمنی هسته ای آلمان بود اما اتفاق عجیب در این میان آن است که بعد از اجرای مراسم امضای بیانیه مشترک همکاری های دو کشور، فیلم و عکس هایی در برخی رسانه های کشور منتشر و ادعا شد که معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور دولت یازدهم با یک مقام آلمانی مرد دست داده است و این را یک رسوایی برای دولت تدبیر و امید دانستند. 

این فیلم به همراه کپشن‌های دروغ مثل "مقام مسئول ننگی بزرگ در دولت تدبیر وامید !!" و "دست دادن معصومه ابتکار معاون حسن روحانی با یک مقام آلمانی !!" به سرعت در فضاهای مجازی دست به دست می شد و مخاطبان این فیلم بدون کمترین جستجو و تنها بر اساس موهای کوتاه این فرد، این طور قضاوت کردند که مقام مسئول زن و نماینده ایران با یک مقام آلمانی مرد دست داده است.

مجید فدایی دبیر شورای اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این باره در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: 15 مهر سال 95 معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به دعوت خانم باربارا هندریکس وزیر محیط زیست آلمان برای دیدار و ملاقات با مسئولان محیط زیست این کشور، به منظور تبادل تجربیات حوزه محیط زیست سفری به این کشور داشت.

وی با بیان اینکه این سفر کاری و مذاکرات بین مقامات محیط زیست ایران و کشور آلمان منجر به انعقاد یک تفاهم‌نامه شد، افزود: طبق روال رسمی بعد از امضای این تفاهم‌نامه مشترک، مبادله تفاهم‌نامه‌ها و سپس دست دادن بین مقامات ارشد این دو کشور اتفاق افتاد. اما تیپ مردانه وزیر محیط زیست آلمان باعث ایجاد سوء تفاهم‌هایی برای برخی رسانه‌ها شد و این ادعا مبنی بر اینکه وزیر محیط زیست آلمان مرد است مطرح شد. 

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: برخی که دنبال حاشیه سازی برای دولت یازدهم و معاون رئیس جمهور بودند به صورت گسترده این فیلم را در شبکه‌های مجازی منتشر کرده و ادعا کردند معصومه ابتکار با وزیر مرد آلمان دست داده است در حالیکه این ادعا از ریشه غلط بوده و تنها یک اشتباه بصری بوده است.

فدایی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در آن مقطع زمانی بلافاصله توضیحی در این باره ارائه داده و تاکید کرد که وزیر محیط زیست آلمان یک زن استف اظهار کرد: حتی بخش خبری 20:30 شبکه دو به این موضوع اشاره کرده و توضیحاتی در مورد حاشیه ایجاد شده پیرامون این سفر معاون رئیس جمهور ارائه داد.

بازخوانی «یک دروغ» علیه معاون رئیس‌جمهور

وی با اشاره به اینکه طی یکی دو روز گذشته برخی که دنبال تخریب دولت و شخصیت معصومه ابتکار هستند، اقدام به بازنشر این فیلم و آن ادعای دروغ کرده اند، گفت: این افراد به منظور تحریک احساسات و عرق دینی مردم مسلمان ایران این فیلم را مجددا بازنشر کرده، در حالیکه قبلا در این مورد توضیحات کافی ارائه شده بود. در حقیقت مخالفان دولت قصد دارند با نبش قبر بر حواشی ایجاد شده پیرامون یک موضوع  دروغ، کابینه دولت روحانی را زیر سوال ببرند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
2
18
وقاحت اصولگرایان حد و نهایت ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
1
14
رسوایی اختلاسهای و متخلفان اقتصادی ودارویی دولت قبل که همه اشان راحت می گردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
2
13
خانم ابتکار ما را حلال فرمایید
تیرداد مهراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
0
2
درخصوص شایعه دست دادن خانم ابتکار با وزیر محیط زیست آلمان که البته ایشان نیز خانم بوده امابا موهای کوتاه وتیپ مشابه مردانه که البته در عکسهای متعدد از روبرو کاملا زن ومونث بودن ایشان مشهود وبارز بود به اتکای یک عکس ازپهلو متمایل به پشت که تشخیص جنسیت ایشان را کمی دچار شایبه مینمود روزنامه های جناح راست وغوغاسالار جنجالی براه انداخته وبه اذهان عمومی چنان متبادر نمودند که خانم ابتکار معاون رییس جمهور ورییس سازمان محیط زیست کشوراسلامی ایران علیرغم آن حجاب سنگین وچادر وچاقچور با یک مقام مذکر آلمانی مصافحه نموده وچاق سلامتی مینماید!!متاسفانه برخی بظاهر اصولگرایان که البته واژه وصولگرا!!درمورد آنها با توجه به سوابقشان بیشتر مصداق دارد وآلودگیهای اقتصادی واختلاسهای نجومیشان زبانزدخاص وعام گردیده است به نوعی ورشکستگی اخلاقی دچار شده اند که حتی مباهته !!یعنی بهتان زدن به مخالفان خود واصلاح طلبان را در راستای اهداف تمامیت خواهی واقتدارگرایی ومصادره همه ثروت وامکانات متعلق به عموم را به نفع خود وخواص هم اندیش!! را جایز وحلال! بلکه مباح ومستحب وحتی واجب شمرده وبه جز پنج نفر از مراجع که چندی پیش اینگونه موارد رانهی ونکوهش نمودند کسی ایشان را ارشاد ننمود متاسفانه سر دمداراینگونه تفکرات ضداخلاقی ومسموم مدیرمسوول یکی از نشریات با سابقه کشور بوده که متاسفانه با اظهارات افراطی وجنجالی نشریه تحت مدیریت خودراتاحد یک روزنامه زرد ومبتذل وهرزه گوبااستفاده ابزاری از تیترهای جنجالی وخارج از ادبیات متین ومتعارف روزنامه نگاری تنزل داده وموجبات سلب اعتمادعمومی بلکه نفرت در حال تزاید ملی نسبت به این روزنامه باسابقه رافراهم نموده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x