کد خبر: ۴۴۰۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
همزمان با آغاز هفته سلامت؛
هزاران شهروند تهرانی با آغاز نخستین روز هفته سلامت، همزمان از نقاط مختلف پایتخت در پنج بوستان یاس، پلیس، زندگی، جوانمردان، و ولایت گردهم آمدند و در همایش پیاده روی خانوادگی شرکت کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی پهنه مرکزی پایتخت به میزبانی منطقه 12 و با مشارکت شهروندان مناطق 6، هفت، 11، 12، 14 و 20 در بوستان زندگی محله هرندی برگزار شد.
در این آیین سمانه زمانی مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: هفته سلامت امسال با شعار «زندگی سالم و با نشاط» آغاز شده است.

به گزارش  ایرنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی افزود:در گذشته از تهران به عنوان شهری مردانه یاد می شد اما اکنون با تلاش های شهرداری تهران در راستای فضاسازی برای بانوان، خوشبختانه شاهد حضور چشمگیر بانوان در گردهمایی ها و برنامه های مختلف هستیم.
زمانی با تاکید بر اهمیت گفت و گو بین اعضای خانواده به عنوان یکی از عوامل کاهش آسیب های اجتماعی اظهار کرد: بانوان و مادران با ایفای نقش خود می توانند فضای صمیمیت و گفت و گومحور خانواده را رونق ببخشند. 
مدیرکل سلامت شهرداری تهران در بخش دیگر سخنان خود، نهادینه سازی تبدیل شهرداری تهران از یک سازمان صرفا خدماتی به نهاد اجتماعی را به عنوان یکی از افتخارات و کارنامه درخشان این دوره مدیریت شهری دانست و افزود: بر این اساس ساختارهایی در قالب معاونت امور اجتماعی و فرهنگی متناسب با پیام و شعار محوری شهرداری تهران تغییر یافت و با ایجاد اداره کل سلامت گام های بزرگی در راستای ترویج و فرهنگ سازی در حوزه سلامت شهروندان برداشته شد.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد و توسعه ظرفیت های مختلف در شهرداری تهران در حوزه سلامت به عنوان رسانه قوی فرهنگی نسبت به حساس سازی شهروندان به سلامت جسم و روان خود عمل می کند.
زمانی مشارکت جمعی مردم در برنامه ها را یکی از مهمترین عوامل در امر فرهنگ سازی برشمرد و گفت: فعالیت های سلامت محور در پایتخت بر اساس نیاز شهروندان اجرا می شود و اعتماد آنان به برگزارکنندگان برنامه ها و کیفیت خوب برنامه ها، حضور و مشارکت شهروندان را افزایش می دهد.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به نگاه اجتماعی این اداره کل به موضوع سلامت اظهار کرد: علاوه بر مشارکت مردم در اجرای برنامه های سلامت محور نقش بسیار زیادی در امر سلامت جسمی، اجتماعی و روانی شهروندان دارد.
وی با اشاره به حضور اقشار مختلف مردم در همایش پیاده روی خانوادگی افزود: این افراد به عنوان اعضای کانون های 10گانه سلامت محور در محیطی مفرح و شاداب یک برنامه خوب تفریحی و آموزشی را تجربه می کنند، شهروندان حاضر در این برنامه ضمن گذراندن اوقات فراغت خود نکات آموزشی سلامت محور را فرامی گیرند و به عنوان سفیر سلامت مانند رسانه در انتقال این مفاهیم به دیگران می کوشند.
در حاشیه این مراسم محمدعلی قندهاری نیا معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 12 شهرداری تهران نیز گفت: هفته سلامت با پیاده روی شهروندان افتتاح شده و شهروندان مناطق 6، هفت، یازده، دوازده، چهارده و بیست در فضای بوستان زندگی محله هرندی قدم زدند و پس از نرمش صبحگاهی، برنامه های متنوع فرهنگی برای آنان اجرا شد.
وی افزود: بر اساس سبک زندگی امروز، اعضای خانواده ها فرصت کمتری را برای باهم بودن دارند و این برنامه حرکتی نمادین برای یادآوری این امر است که مردم می توانند در روزهای تعطیل علاوه بر توجه به سلامتی روح و جسم خود، در محیطی مفرح در کنار یکدیگر لحظات شادی را بگذرانند. 
بر اساس این گزارش، شاهنامه خوانی، برپایی مسابقات فرهنگی و اجرای موسیقی توسط مجید اخشابی از بخش های همایش پیاده روی خانوادگی بود که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
این همایش ها به عنوان یکی از ویژه برنامه های هفته سلامت به صورت پهنه ای و همزمان در پهنه شمال (بوستان یاس فاطمی به میزبانی منطقه یک)، پهنه جنوب (بوستان ولایت به میزبانی منطقه نوزده)، پهنه مرکز(بوستان زندگی به میزبانی منطقه دوازده)، پهنه شرق(بوستان پلیس به میزبانی منطقه چهار) و پهنه غرب (بوستان جوانمردان به میزبانی منطقه پنج) پایتخت برگزار شد.
برنامه های شهرداری تهران به مناسبت هفته ملی سلامت به همت اداره کل سلامت، ادارات سلامت مناطق 22گانه و با همکاری سازمان ها و نهادهای ذیربط شهرداری تهران، نهادهای مرتبط و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه سلامت اول تا هفتم اردیبهشت امسال در سطح مناطق 22 گانه شهرداری تهران برگزار می شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x