استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: محور گردنه صلوات آباد سنندج با 310 میلیارد ریال اعتبار به بزرگراه (چهار خطه) ارتقاء پیدا می کند.
آفتاب‌‌نیوز :
عبدالمحمد زاهدی عصر روز جمعه و در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی گردنه صلوات آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسیر به طول 21 کیلومتر با اعتبار بیش از 310 میلیارد ریال چهار خطه می شود و می تواند نقش مهمی در روان سازی تردد و کاهش تصادفات داشته باشد.
وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده عملیات تعریض این محور تا تابستان 1397 به پایان می رسد و با تکمیل هر قطعه از آن، همزمان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گفته وی گردنه صلوات آباد از جمله محورهایی است علاوه بر مقوله حمل و نقل برای مردم سنندج به عنوان یک تفرجگاه تفریحی نیز به شمار می رود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، وی اضافه کرد: از چند سال قبل برنامه اصلاح و تعریض این محور در دستور کار قرار داشت و چندین مسیر جایگزین هم برای آن انتخاب شده بود.
وی اظهار کرد: اما با توجه به اهمیت تفرجگاهی و امکان تعریض آن، اصلاح مسیر و چهار خطه کردن آن به تصویب رسید.
زاهدی گفت: عملیات تعریض این محور از سال گذشته شروع شده و پنج دهنه تونلی که در این مسیر قرار دارند، به مسیر رفت تبدیل شده و مسیر برگشت به صورت کنارگذر احداث می شود.
استاندار کردستان افزود: هم اکنون عملیات احداث کنارگذر و تعریض محور در حاشیه چهار دهنه تونل آغاز شده و برای تونل نخست از سمت سنندج نیز سه گزینه پیشنهاد شده که پس از انجام مطالعات بیشتر یکی از گزینه ها انتخاب می شود.
وی با اشاره به سایر ویژگی های این پروژه گفت: همزمان با احداث کنارگذر و تعریض این محور به مبلمان جاده ای این محور نیز توجه می شود و این امر می تواند زیبایی این تفرجگاه را چند برابر کند.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان نیز گفت: این مسیر 21 کیلومتری در مجموع در سه قطعه به پیمانکار واگذار شده و تجهیز کارگاه و شروع پروژه از اسفندماه شروع شده است.
شهرام ملکی افزود: برای احداث این پروژه از پیمانکاران بومی استفاده شده و همین امر باعث شده که پیشرفت پروژه تسریع پیدا کند.
وی اظهار کرد: برای چهار خطه کردن این میسر در مجموع 192 هزار مترمکعب خاکبرداری، 22 هزار مترمکعب خاکریزی، پنج هزار و 500 مترمکعب دیوار سازی، 710 متر مکعب بتن ریزی و یک میلیون و 487 هزار مترمربع آسفالت ریزی لازم است. 
وی اضافه کرد: 11 کیلومتر از این پروژه در سال جاری به بهره برداری می رسد و 10 کیلومتر باقی مانده در سال 97 مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گفته ملکی چهار خطه کردن این مسیر می تواند نقش بسیار مهمی در کاهش حوادث جاده ای و تسهیل در رفت و آمدها در این محور داشته باشد.
در ادامه این بازدید مسئولان ضمن بازدید از مسیر و کارگاه های تجهیز شده، از نزدیک با پیمانکاران پروژه در مورد مشکلات و موانع پیش روی طرح بحث و تبادل نظر کردند.
گردنه صلوات آباد به طول 21 کیلومتر در پنج کیلومتری نخست بزرگراه سنندج - همدان واقع شده و از گردنه های سخت گذر استان به شمار می رود. 
بزرگراه سنندج همدان به مسافت 140 کیلومتر، کردستان را به استان های مرکزی کشور متصل می کند و از جمله محورهای مهم و ترازینتی این استان است.
کد خبر: ۴۴۰۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x