کد خبر: ۴۴۴۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
2 سارق سابقه‌دار ایستگاه‌های مختلف مترو و بی‌آرتی، که بارها به اتهام جیب‌بری و کیف‌قاپی دستگیر و روانه زندان شده بودند این بار با زیرکی مأموران پلیس متروی ایستگاه تئاترشهر به دام افتادند.
آفتاب‌‌نیوز : در ساعت 13:30 مورخه 7 اردیبهشت 96 مأموران پلیس مترو در حین گشت زنی در ایستگاه متروی تئاتر شهر به حضور 2 نفر در ما بین جمعیت حاضر در ایستگاه مشکوک شده، آنها را تحت مراقبت قرار داده و در زمان ارتکاب سرقت کیف متعلق به یکی از مسافرین قصد دستگیری آنها را داشتند که دو سارق جوان با اطلاع از شناسایی توسط مأمورین مترو اقدام به فرار در خیابان انقلاب کردند.

به گزارش فارس، طی عملیات تعقیب و گریز، مأموران کلانتری 148 انقلاب اسلامی با اطلاع از موضوع به کمک مأموران پلیس مترو رفته، هر دو متهم را دستگیر و در همان بازرسی اولیه مقادیری وجوه نقد، گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر از آنها کشف شد. 
 
 دستگیری ۲ سارق جیب‌بر مترو و بی‌آر‌تی +عکس

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب‌بری و به دستور بازپرس شعبه 12 دادسرای ناحیه 12 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات اولیه از متهمان:

دو متهم به نام های حمیدرضا . الف( متولد 1352 ) و ناصر . ص( متولد 1353 ) در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت شدند.

حمیدرضا در اظهاراتش مدعی شد که در داخل ایستگاه اتوبوس بوده که توسط مأمورین دستگیر شده و ناصر نیز عنوان کرد زمانی که قصد داشته سوار یک تاکسی شود، دستگیر شده است .

 دستگیری ۲ سارق جیب‌بر مترو و بی‌آر‌تی +عکس

شناسایی تعدادی از شکات:

کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تحقیقات خود و در بررسی اولیه از سوابق متهمین اطلاع پیدا کردند که آنها از مجرمین سابقه‌دار و دارای سوابق متعدد دستگیری در پلیس آگاهی (بیش از 9 فقره سابقه دستگیری) به‌ویژه در پایگاه سوم و چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند که بارها به اتهام جیب بری و کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شدند.

در ادامه و با بررسی اموال بدست آمده از متهمین، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از مالباختگانی شدند که در ایستگاه‌های مختلف مترو و بی‌آرتی، به شیوه جیب بری مورد سرقت قرار گرفته بودند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره هفدهم آگاهی و شناسایی چهره متهمین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: داخل اتوبوس در نزدیکی پارک شهر بودم که پس از پیاده شدن از اتوبوس متوجه سرقت گوشی تلفن همراه خود از داخل کیف خود شدم؛ زمانی که داخل اتوبوس بودم، یکی از متهمین در کنار من ایستاده بود و من کاملا چهره ایشان را به خاطر دارم.

مالباخته ای دیگر نیز در اظهاراتش عنوان داشت که در ساعت 17:30 مورخه 14 بهمن 95 و در ایستگاه مترو امام خمینی مورد سرقت کیف جیبی حاوی پول نقد و مدارک شناسایی قرار گرفته است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با شناسایی متهمین از سوی تعدادی از مالباختگان و در ادامه اعتراف صریح متهمین به مشارکت در سرقت ها، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمین به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ لذا از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۹
0
0
اینا چرا تموم نمیشن! تو این خط چهار باید کیف و گوشی رو به خودت زنجیر کنی!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x