معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، با خودسرانه و غیرقانونی دانستن مسدود کردن سامانه‌های ارسال پیامک انبوه گفت: در عین حال قوه قضاییه با ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از طریق این سامانه‌ها نیز برخورد خواهد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
عبدالصمد خرم‌آبادی در پاسخ به این پرسش که آیا دادستانی کل کشور و دیگر مراجع قانونی دستوری در خصوص مسدود شدن سامانه‌های ارسال پیامک انبوه صادر کرده‌اند یا خیر؟ گفت: مسدود کردن سامانه‌های ارسال پیامک انبوه اقدامی غیر قانونی است که به صورت خودسرانه انجام شده است. دستگاه قضایی وفق مقررات با کسانی که اقدام به چنین اقدامی کرده‌اند به شدت برخورد خواهد کرد.

وی افزود: به موجب قانون انتخابات، تبلیغات انتخاباتی از ۲۴ ساعت قبل از شروع برگزاری انتخابات تا پایان انتخابات ممنوع است. لیکن کسی حق ندارد به بهانه جلوگیری از تبلیغات انتخاباتی خارج از موعد، ارتباطات پیامکی مردم را قطع کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تاکید کرد: باید به جای جلوگیری از فعالیت ارسال سامانه‌های پیامک انبوه، به آنها ابلاغ می‌کردند که تبلیغات انتخاباتی تا پایان انتخابات ممنوع است ولی متاسفانه به جای این کار به طور خودسرانه جلوی فعالیت این سامانه‌ها را گرفته‌اند.

بر اساس اعلام خرم‌آبادی، پیامکی با مضمون زیر برای برخی رسانه‌ها ارسال شده است: کاربر گرامی؛ به اطلاع می‌رساند به علت ممنوعیت تبلیغات انتخابات ارسال پیامک از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت لغایت ۸ صبح روز شنبه ۳۰ اردیبهشت امکان‌پذیر نخواهد بود.

توضیح وزارت ارتباطات درباره خبر قطع پیامک‌های انبوه

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز توضیحاتی درباره قطع پیامک‌های انبوه انتخاباتی ارائه داد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: بر اساس قانون، انجام تبلیغات انتخاباتی از یک روز قبل از انتخابات ممنوع است و تصمیم اتخاذ شده در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز عدم ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغات انتخاباتی بوده و ارسال پیامک توسط مردم به هیچ وجه مختل نشده است.

ارسال پیامک قطع توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پیامک انبوه به مؤسسات، شرکت‌ها و مشتریانشان بر اساس روال گذشته در تمامی دوره‌های انتخابات بوده و مبتنی بر تصمیم امروز وزارت ارتباطات و دولت نبوده و روز گذشته قبل از اعلام این وزارت صورت پذیرفته است.

لذا مجدداً تأکید می‌گردد تصمیم دولت، منع ارسال پیامک انبوه تبلیغات انتخاباتی بوده است. البته قطعا نظر آن شرکت‌ها نیز جلوگیری از تبلیغات انتخاباتی بوده است.کد خبر: ۴۴۶۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۱
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x