طبق نتایج یک مطالعه جدید، چندین فاکتور موجب بروز افزایش ریسک سکته مرتبط با بارداری در زنان مبتلا به «پره اکلامپسی» می شود.
آفتاب‌‌نیوز :
 مشکل پره اکلامپسی، اختلالی همراه با فشارخون بالا و پروتئین در ادرار یک زن باردار است. این مشکل بر ۳ تا ۵ درصد حاملگی ها تاثیر گذاشته و به مسمومیت حاملگی معروف است.

به گفته محققان، زنان مبتلا به پره اکلامپسی در طول بارداری و بعد از آن در معرض ریسک بالای سکته قرار دارند، هرچند احتمال بروز سکته مرتبط با بارداری بسیار نادر است.

دکتر الیزا میلر، سرپرست تیم تحقیق در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا نیویورک، در این باره می گوید: «پره اکلامپسی یک اختلال بسیار پیچیده است که به خوبی قابل فهم نیست.»

محققان در این مطالعه به بررسی حدود ۸۹ هزار زن مبتلا به پره اکلامپسی بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ پرداختند. از بین این تعداد، در حدود ۲۰۰ نفر دچار سکته مرتبط با حاملگی شدند.

به گزارش مهر،طبق این مطالعه، زنان دچارشده به سکته در طول بارداری هفت برابر بیشتر مبتلا به پره اکلامپسی شدید بودند. آنها همچنین سه برابر بیشتر به خاطر عفونت، به بیمارستان مراجعه کرده بودند، سابقه فشارخون بالا قبل از ابتلا به پره اکلامپسی داشتند یا مبتلا به اختلالات لختگی خون شده بودند.

محققان تاکید می کنند زنان مبتلا به پره اکلامپسی باید نسبت به علائم هشداردهنده، حتی بعد از زایمان، آگاه باشند.

کد خبر: ۴۵۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۲
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x