به گفته محققان اگر فرد رژیم گیرنده گیاهخوار باشد نه تنها به شکل موثرتری در مقایسه با افراد پیروی کننده از رژیم کم کالری وزن کم می کند بلکه با کاهش چربی عضله، متابولیسم بدنش هم بهبود می یابد.
آفتاب‌‌نیوز :
دکتر «هانا کاهلئووا» سرپرست تیم تحقیق در موسسه تحقیقاتی واشنگتن دی سی، در این باره می گوید: «از دست دادن چربی عضله، موجب بهبود متابولیسم گلوکز و لیپید می شود از اینرو این یافته ها برای افراد مبتلا به سندروم متابولیک و دیابت نوع۲ مهم است.»

در این مطالعه، ۷۴ فرد شرکت کننده مبتلا به دیابت نوع۲ به طورتصادفی به رژیم غذایی گیاهخواری یا رژیم غذایی قراردادی ضددیابت اختصاص یافتند. رژیم غذایی گیاهخواری شامل سبزیجات، دانه ها، غلات، حبوبات، میوه و مغزیجات آجیلی بود و محصولات حیوانی آن حداکثر محدود به یک بخش ماست کم چرب در روز بود؛ اما رژیم غذایی دیابتی طبق توصیه های انجمن اروپا مخصوص افراد دیابتی تعیین شده بود. هر دو رژیم غذایی محدود به مصرف ۵۰۰ کیلوکالری در روز برای هر فرد بود.

به گزارش مهر، محققان دریافتند رژیم غذایی گیاهخواری تقریبا دو برابر در کاهش وزن بدن موثر بود، و منجر به کاهش میانگین ۶.۲ کیلوگرم در مقایسه با ۳.۲ کیلوگرم برای رژیم غذایی قراردادی شد.

کد خبر: ۴۵۲۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۰
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x