رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ضمن اشاره به امکانات وسیع سایبری، فضایی، هوایی، دریایی و زمینی ایران، روسیه و چین این سه کشور را تهدیدات و چالش‌های ارتش آمریکا دانست.
آفتاب‌‌نیوز :
ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا سه کشور  روسیه، ایران و چین را تهدیدات و چالش های اصلی برای ارتش آمریکا خواند.

وی ضمن بیان این مطلب گفت: روسیه، ایران و چین از طیف وسیع امکانات سایبری، فضایی، هوایی، دریایی و زمینی برخوردار هستند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جریان سخنرانی خود در کمیته امور نیروهای مسلح مجلس نمایندگان کنگره آمریکا افزود: نظامیان آمریکایی باید سرمایه گذاری ها برای وارد کردن ضربات به دشمنان در زمینه هوا و در فضای سایبری را افزایش دهند.

به گزارش ایسنا جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز در این نشست گفت: ایران کماکان چالشی بلند مدت برای ثبات خاورمیانه است.

ماتیس: ایران چالشی برای ثبات در خاورمیانه است

همچنین وزیر دفاع آمریکا با حضور در سنای آمریکا تاکید کرد که ایران چالش بلند مدت پیش روی آمریکاست.

به گزارش فایننشال اِکسپرس، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه با حضور در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد: روسیه، چین، کره شمالی، ایران و افراط‌ گرایی ۵ چالش پیش روی آمریکا هستند.

ماتیس با این ادعا که ایران درصدد است خود را به عنوان قدرت برتر منطقه ای در خاورمیانه نشان دهد، مدعی شد: تهران به حمایت از نهادهای تروریسم بین المللی مانند حزب الله و نیز کمک به نایبان خود در عراق، سوریه و یمن ادامه می دهد تا از این طریق نفوذ خود را برای مقابله با تأثیرگذاری آمریکا و متحدانش توسعه بخشد.

وی در ادامه با تکرار مواضع خصمانه گذشته این کشور در قبال ایران ادعا کرد: ایران کماکان چالشی بلندمدت برای ثبات خاورمیانه است.

وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از اظهارت خود بدون اشاره به کمک های پیدا و پنهان این کشور به توسعه تروریسم در خاورمیانه گفت: سازمان های خشونت بار تروریستی مانند داعش و القاعده برای کشور ما و نیز متحدانمان تهدید به شمار می آیند.

کد خبر: ۴۵۳۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x