کد خبر: ۴۵۳۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
احمدی‌نژاد از نقش اقدامات خودسرانه در تحريم‌ عليه ايران پرده برداشته
"بعد از آنكه سفارت اين كشور(انگلیس) توسط برخي تسخير شد(كه كار غلطي بود) تحريم‌ها را انگليس به اتحاديه اروپا برد و بلافاصله تصويب شد. در آن زمان ما به همه اعم از مجلس و خبرگان توضيح داديم كه اين تحريم‌ها زورگويي است و بايد كشور بسيج شود و جلوي اين جريان را بگيرد، ولي هيچ كس گوش نكرد و برخي مدعي شدند كه ما قصد داريم جام زهر به رهبري بدهيم."
آفتاب‌‌نیوز :
اين روزهايي كه آمريكا، صهيونيست‌ها و سعودي‌ها دست‌دردست يكديگر براي فشار آوردن بر نظام و دلسرد كردن مردم تلاش مي‌كنند، برخي نيز درداخل خواسته و ناخواسته درمسير دشمنان ايران قدم برمي‌دارند. آن‌ها اقداماتي را انجام مي‌دهند و اظهاراتي را بيان مي‌كنند كه سبب مي‌شود تا بدخواهان ايران، اين رويكرد آن‌ها را عليه ملت به‌كار بگيرند. 

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ اين جماعت در سال‌هاي گذشته نيز برخي اقداماتي را در دستور كار قرار داده اند كه ضربات فراواني را به كشور وارد كرده‌است. اين نوع عملكرد، گاهي بدون برنامه و توسط خودسرهايي صورت گرفت كه توهم داشتند و گمان مي‌كردند، هيچ‌كس بيشتر از آن‌ها نمي‌فهمد. اين جريان، خود را فراقانوني مي‌دانند و سعي مي‌كنند با همين روش، به خواسته‌هاي خود دست پيدا كنند. آن‌ها، از ترورها، كشتارها، تسخيرها وحمله‌ها بهره مي‌بردند تا قدرت خود را به رخ بكشانند و در هر زماني براي انجام اين نوع فعاليت‌ها، توجيهي داشتند.

برداشت ناقص از بيانات رهبري

در همين راستا، بعد از آنكه رهبرمعظم انقلاب براي بهبود امور كشور، در عبارتي جديد «آتش به اختيار» را بيان كردند، برخي با برداشت اشتباه و تفسيرشخصي، اظهاراتي را به زبان آوردند كه بوي خودسري مي‌داد. آن‌هايي كه زماني در خيابان‌ها با خوداجتهادي فتوا صادر مي‌كردند وحكم تير مي‌دادند، امروز نيز امكان دارد براي كشور و امنيت ملي مشكل ايجاد كنند. از همان مشكلاتي كه در زمان تسخير سفارت انگليس و همچنين حمله به سفارتخانه سعودي صورت و مورد انتقاد بسياري از بزرگان نظام نيز قرارگرفت.

خيانت به ملت/افشاگری عليه خودسرها/برداشت به اختيار خطرناک است!

ماهي گرفتن از آب گل آلود

گفتني است اين روزها از آنجايي كه اختلاف‌نظرهاي فراواني ميان برخي جريان‌هاي سياسي ايجاد شده‌است، هركدام براي آنكه رقيب را زير سوال ببرد، اظهارات عجيبي را در رابطه با بي‌درايتي‌هاي آن‌ها به زبان مي‌آورد. در همين راستا، كانال تلگرامي دولت بهار، متعلق به دولت نزديكان نهم‌ودهم، قسمتي از گفت‌وگوي محمود احمدي‌نژاد با يكي از رسانه‌هاي خارجي را منتشر كرد كه در گذشته انجام گرفته بود.

افشاگري ديرهنگام

احمدي‌نژاد در بخشي از گفت‌وگو مي‌گويد تحريم‌ها دو قسمت است. دسته اول كه مرتبط با سازمان‌ملل است، چندان ارزش نداشت ولي دسته دوم كه از اوايل سال 90 شروع شد، تحريم‌هايي است كه آمريكا و اروپا خارج از چارچوب سازمان ملل وشوراي امنيت به صورت غيرقانوني اعمال كردند. ستون فقرات اين تحريم‌ها دو بخش است كه منتهي به بانك مركزي و فروش نفت مي‌شود. در اين دو تحريم، ما هم نمي‌توانستيم پول جابه‌جا كنيم و هم نمي‌توانستيم نفت‌مان را بفروشيم.

گل به خودي خودسرها

اما موضوعي كه بايد به آن‌اشاره كنم اين است كه در آن زمان، پيشنهاد تحريم بانك مركزي را آمريكا داد و انگليس نيز در اتحاديه اروپا پشت اين اقدام آمريكايي‌ها ايستاد. بعد از آن ما به اتحاديه اروپا پيام داديم كه با انگليس روابط اقتصادي چنداني نداريم و انگليس قصد دارد شما را به ميان درگيري بياورد. در آن بازه طرح تحريم به اتحاديه اروپا رفت و راي نياورد.

خيانت به ملت

اما اين روند تنها تا تسخير سفارت انگليس ادامه داشت و بعد از آنكه سفارت اين كشور توسط برخي تسخير شد(كه كار غلطي بود) تحريم‌ها را انگليس به اتحاديه اروپا برد و بلافاصله تصويب شد. در آن زمان ما به همه اعم از مجلس و خبرگان توضيح داديم كه اين تحريم‌ها زورگويي است و بايد كشور بسيج شود و جلوي اين جريان را بگيرد، ولي هيچ كس گوش نكرد و برخي مدعي شدند كه ما قصد داريم جام زهر به رهبري بدهيم.(منظور احمدي‌نژاد،حسین ا... کرم از فعالان انصارحزب‌ا... و از بانيان امضاي طومار روزجمعه عليه حضور بانوان در ورزشگاه كه با استناد به آتش به اختيار اين اقدام را در دستور كار قراردادند).

برداشت به اختيار خطرناك است!

بي شك بازنشر اين ويديو در اين بازه زماني كه تحريم‌هاي جديد عليه ايران در سناي آمريكا تصويب شده‌ است، بدون برنامه نبوده واطرافيان احمدي‌نژاد با توجه به برايند اتفاقات اين روزهاي ايران، اقدام به انتشار اين بخش از گفت‌وگوي او كرده‌اند. آن ها سعي دارند تا اين اتفاق را برگرفته از فعاليت‌هاي خودسرانه در طول دولت‌هاي مختلف نمايش داده و به نوعي نشان‌دهند كه در تحريم‌هاي به اصطلاح فلج كننده عليه ايران، بي‌تقصير بوده‌اند و احتمال دارد در آينده‌اي نزديك نيز اين اتفاقات و خودسري‌ها با استفاده از برخي بهانه‌ها دوباره صورت بگيرد. گذشته از اينكه اين سخنان مربوط به احمدي‌نژاد است يا فرد ديگر، بايد توجه كنيم كه اين نوع رفتارها در آينده‌ خسارت‌هاي جبران ناپذيرفراواني به كشور وارد مي‌كند و نبايد اجازه داد تا برخي از بيانات و رهنمودهاي مقامات ارشد كشور هرگونه كه مي‌خواهند و به اختيار خود برداشت و تفسير كنند.

منبع: قانون


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
1
10
این اقا نفهمید که تحریم ها اتفاقا چون در چارچوب سازمان ملل بود کمر ما را شکست چون همه ی کشورها ملزم به اجرای آن بودند
باز حرف خودش را می زند! تحریم های یک طرفه ی آرمیکا از ابتدا وجود داشت تحریم های اتحادیه اروپا به تصویب سازمان ملل رسید و به صورت قطعنامه درآمد و اتفاقا خیلی هم ارزش داشت و تا وقتی در جیب خودشان بود کاغذ پاره بود!
اجرای قطعنامه های سازمان ملل برای کشورهای عضو الزامی است و به این ترتیب با صدرو قطعنامه توسط سازمان ملل همه ی دنیا از خرید نفت ایران خودداری کرد و شبکه ی بانکی ما توسط تمام دنیا تحریم شد
شعبون بامخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
2
10
عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد. درست است كه به علت خودسري ها و تندروي ها در هشت سال يعني دولت نهم و دهم كشور ربع قرن عقب ماند ولي باعث بيداري خفتگاني شد كه خود را به خواب زده بودند و زمينه ساز حركت ملت در مسيري شد كه عاقبت به خير شوند، اكنون هر قدر تندروها بيشتر عرض اندام كنند آن جايگاه ده درصدي خود را با سرعت بيشتري از دست خواهند داد. من الله التوفيق.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
1
11
بزرگان کشور رهبران سیاسی باور کنید ملت و مردم آگاه بیش از شما نگرانند . نگران فردای فرزندان خویش میبینند که اتحادی بر علیه ایران از سوی عربستان شروع شده که با مخالفان قبلی ایالات متحده و اسرائیل هم دارند هم پیمان میشوند در داخل بجای وحدت روزی نیستکه به بهانه ای مسئولان اجرائی را در گیر مجادلات بیهوده نکنند . رئیس جمهور امریکا میگوید در برجام ایران از ما امتیازاتی گرفته و بدنبال بهانه ای برای برهم زدن توافق است اگر عاقلانه عمل نکنیم بازنده ما خواهیم بود حقیقت را بمردم بگوئید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
29
5
صد رحمت به تحریمهای قبل از برجام .ای آفتاب از رویت ضلالت ننگ وتاریکی می بارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
1
20
هم احمدی نژاد رو اذیت کردن ای دلواپسان هم روحانی رو
واقعا تنها چیزی که براشون مهم نیست مردمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
27
5
اینقدر اتحادیه اروپا اتحادیه ی نکنید ازبرجام بگوئید... پس چرا شما واتحادیه اروپا هیچ غلطی نمی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
18
3
...مردمو عربستان دارند میکشند تو داری چی میگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
0
7
آفتاب از انتشار برخی از نظریات مخالف متشکرم هرچند که خیلی از نظریات منتشر نمیشود امیدوارم روزی برسد که همه ما درمقابل دشمنان حسین (ع) دریک صف واحدباشیم.آنها هستند که ما را رها نمیکنند وگرنه ما کاری به آنها نداریم.در دنیا شاید کشورهائی باشند که نه به محمد (ص) ونه به عیسی (ع) ونه به موسی (ع) هم اعتقادی نداشته باشند ولی کاری هم به ما ندارند دین آنها برای خودشان دین ماهم برای خودمان.واگر ما با آنها هم ارتباط داشته باشیم ضرری به ما نمی زنند.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
5
1
نطق لاریجانی رو بعد از اشغال سفارت انگلیس بذار اگه یه ذره شرف و مردانگی براتون مونده
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
0
0
این تندروها رو کنترل نکنند بالقوه.....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x