کد خبر: ۴۵۹۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
سرلشکر سلیمانی در سالگرد شهید نصیری:
سرلشکر سلیمانی گفت: یک طفل را در حلب سر بریدند. در همین دیاله یک نوزاد را مثل گوسفند سرخ کردند و لای برنج گذاشتند و برای مادرش فرستادند. مجموعه سیطره داعش در سوریه و عراق از کل این کشورها بزرگ‌تر بود، آن هم با بیش از صدها انتحاری.
آفتاب‌‌نیوز :
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: برخی اوقات از راه دیپلماسی کارهایی می‌کنیم که خیلی خوب است، اما حل برخی مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه 19 تیر) در مراسم سالگرد شهید نصیری از شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: پدیده شوم داعش فکری بسیار خطرناک است که خسارت‌های زیادی به جهان اسلام وارد کرد.

وی افزود: در این روزها که در آستانه پیروزی بزرگ مردم عراق هستیم، سالگرد سرداری مثل شهید تقوی است، از خدمتگذاران و مجاهدان عراق که به شهادت رسید.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه سپاه بدر شجره طیبه‌ای مملو از شهدای گرانقدری است که تحت علمای عراق مثل شهیدان صدر و شهید حکیم تشکیل شد و خدمات زیادی کردند، گفت:  شهید نصیری در توسعه این سپاه نقش ویژه‌ای داشت. شهید نصیری یکی از اولیای خدا بود که در جامعه ما گمنام و مخفی بود.فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: برخی اوقات از راه دیپلماسی کارهایی می‌کنیم که خیلی خوب است، اما حل برخی مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود. خون شهید نصیری و خون دیگر شهیدان ایرانی، این خون خون یک نفر نبود، این پیمانه وفای یک ملت بود، در حمایت از پشتیبانی از یک کشور که مورد ظلم قرار گرفته است. کدام دیپلماسی می‌تواند مانند این خون‌ها صمیمیت ایجاد کند؟

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تصریح کرد: چه شهدایی این جمهوری اسلامی و سپاه، فدای ایران، منطقه و جهان کرد. به ملت ایران و عراق عرض می‌کنم، کاری که فرزندان این ملت کردند کار سربازی ایران برای عراق بدون ادعا بود. چنین سردارهایی کجای دنیا وجود دارند که اسلحه به دست بگیرند و جلوی نیروی عمل‌کننده شهید شوند؟ این وفای صادقانه است

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مثل سایر کشورها نبود که از عراق پول بگیرد و مثل آمریکا سلاح را در وقت اضطرار  به آنها ندهد، تأکید کرد: ما هر سربازی در این عرصه را مایه افتخار می‌دانیم

سرلشکر سلیمانی با بر شمردن عوامل آزادی موصل، با بیان اینکه پدیده داعش و تکفیر در تاریخ جهان پدیده‌ای کم نظیر از نظر جنایت بوده است، اظهار داشت: هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند نوع جنایت داعش را منتشر کند. اینکه هزاران بی‌گناه در شهر تکریت را تیر خلاص زدند یا زنان ایزدی را به فروش رساندند، اینها جنایات عجیبی بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود:‌یک طفل را در حلب سر بریدند. در همین دیاله یک نوزاد را مثل گوسفند سرخ کردند و لای برنج گذاشتند و برای مادرش فرستادند. مجموعه سیطره داعش در سوریه و عراق از کل این کشورها بزرگ‌تر بود، آن هم با بیش از صدها انتحاری.

وی با بیان اینکه امروز در جشن پیروزی موصل، ملت عراق تنها نیست و این حق ملت عراق برای همه بشریت است، گفت: ملت عراق و سوریه حق زیادی بر مردم جهان دارند.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه نکته دوم این پیروزی برخواسته از حکمت یک مرد برجسته و بزرگ، حکیم آیت‌الله سیستانی است، گفت: امروز در عراق طایفه‌ای وجود ندارد که احساس نکرده باشد ایشان مرجع تک تک عراقی‌هاست.

وی با بیان اینکه فتوای این مرد موقعیت‌شناس موجب شد جوانان عراق را به خروش وادار کند و شجره طیبه حشدالشعبی را تاسیس کرد، گفت: این همبستگی امروز عراق در تاریخ نادر است. خون جوانان شیعه برای جوانان اهل سنت به زمین ریخته شد و این افتخارآمیز است.

سرلشکر سلیمانی افزود: تاثیر فتوای آیت‌الله سیستانی، «حشد الشعبی» شد. در تمام ملاقات‌های شخصیت‌های عراق و سیاست‌گذاری‌های جمهوری اسلامی، تاکید اساسی رهبر انقلاب حمایت تمام عیار از ملت و مرجعیت عراق  بود. ایشان آیت‌الله سیستانی را گنجی برای ملت عراق و ناجی عراق دانستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تاکید کرد: مقام معظم رهبری بر حمایت تمام عیار از مرجعیت و مردم عراق تاکید اساسی داشتند و فرمودند آیت‌الله سیستانی گنجی است که مردم عراق باید قدر آن  را بدانند و تاکید داشتند دولت جمهوری اسلامی ایران از هرگونه کمکی به مردم عراق دریغ نکند. بر همین اساس وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران سه شیفت برای عراق سلاح تولید و ارسال می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه «حشدالشعبی» برای همیشه نگاه بدخواهان عراق را خنثی کرد، گفت: عامل سوم این پیروزی نیروهای مسلح عراق بود. امروز ارتش عراق به سمت یک ارتش حزب‌اللهی در حال حرکت است. فرماندهان ارتش عراق انسان‌های لایقی هستند. ارتشی که توانست بر شهر 2 میلیونی موصل با مروت پیروزی کسب کند و این نکته مهمی است.

وی با بیان اینکه ارتش عراق امروز قابل اطمینان در برابر هر تجاوزی است و نیاز نیست نیروی خارجی بخواهد به بهانه کمک خود را تحمیل به ارتش و ملت عراق کند، اظهار داشت: عامل چهارم پیروزی موصل، نقش دولت و پارلمان عراق است. نقش نخست‌وزیر عراق نقش بی‌بدیلی است که باید به آن احترام کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: نقش احزاب سیاسی و گروه‌های عراقی نقش مهمی بود و این پیروزی نیازمند تفسیر زیادی است. پایان دادن به حاکمیت داعش بسیار مهم است. امروز شیعه و سنی و کرد به این نتیجه رسیده‌اند در کنار هم مسئولیت کشور خود را به عهده بگیرند.

منبع: تسنیم

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
6
9
کمک فکری خوب بود دستتان درد نکند. اگر کسی خواست برای عراق و جاهای دیگر بجگند آن میل آن اشخاص است و باز دستشان درد نکند.
اما از جیب مردم ایران انشاالله اسلحه به عراق نداده ایم و تا ریال آخر پول اسلحه های مصرفی در لبنان یمن لیبی عراق و سوریه را می گیریم.
لطفا کسی به این سوال پاساخ دهد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
دوست عزیز . ایران هم به خاطر رضای خدا به عراق و سوریه و حزب الله کمک نمیکند. این کشور ها برای ایران و منافع ایران اهمیت حیاتی دارند. البته منهم با شما موافقم که پولهایی را که ایران در این رابطه خرج کرده از آنها بگیرد . به ویژه عراق که پول هم داره.
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
4
9
خیلی ارادتمندیم سردار....موجب افتخاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
3
6
ملت سرافراز ایران سپاسگزار است امیدواریم ملت عراق این فداکاری ایرانیان را فراموش نکنند و دوباره فریب اجانب استکبار رانحورند که برای ایران مشکل ساز شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
3
8
دمتون گرم سردار اگه شما نبودی ک الان عراق دست داعش بود.قطعا جنگ سالاره برجسته ای هستید
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
2
7
درود بر سرداری که به جناح بندی سیاسی وارده نشده
و انشا ا... وارد نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
1
6
ایکاش همه دشمنان ملت مثل داعش نادان بودند برخی دشمنان ملت سالهاست که علیه ملت عمل می کنند و هنوز عده زیادی از مردم پی به ماهیت واقعی آنها نبرده اند و حتی آنان را احترام می کنند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
4
14
درود بر سردار فداکار حاج قاسم سلیمانی
احمد رضا کاظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
0
3
1- طی چند سال گذشته و اجتناب ناپذیری دفاع از در عمق استراتژیک گفته و نوشتم و حتی معتقدم که سلسه فرمادهی سازمان دفاعی کشور در تولید ادبیات عمق استراتژیک کوتاهی غیر قابل قبولی داشته است قصوری که به مظلومیت اقدام شجاعانه و معطوف به دفاع غیرتمندانه از امنیت ملی در فرای مرزهای قانونی مدافعین حرم منجر گردید.
2- سردار قاسمی فرمانده ارشد مدیریت نظامی دو بحران منطقه ای عراق و سوریه علی رغم تقدیم سرداران و رزمندگان موصوم به مدافع حرم که در وافع دو عمل غیرتمندانه دفاع از حرمین شریفین و عمق استراتژیک ایران را با تحمل سختیهای فراوان و اهداء جان عزیزشان به انجامی شایسته رساندند در این صحنه تنها نبوده و قطعا اگر تمامی امکانات ملی در اختیارشان نبود تحقق پیروزیهای عظیمی از جنس اتمام آخرین محله پاکسازی حیوانات داعشی از عراق و انشالله تکرار قریب الوقوع چنین خواستی در سوریه قطعا قابل دسترس نبود.
3- شکل گیری ایستادگی و پایمردی رزمندگان ایرانی و ساماندهی نیروهای عراقی و سوری و البته جهاد غیرتمندانه شیرمردان حزب الله لبنان در سوریه قطعا بدون اتکا تام نیروهای مسئول بر حمایت یک پارچه ، همه جانبه و مستمر تمامی آحاد ، جریانات ، گروهها و دستگاهها و مقامات کشورمان ممکن نبود لذا است که باید برخی جریانات و افراد از تلاش برای بهره برداری حقیر سیاسی و جناحی از این مائده عظمای الهی که در قالب پیروزی ایران اسلامی بر راهبرد بکارگیری حیوانات تکفیری ساخته استکبار جهانی علیه جهان اسلام و ایران باز ایستاده و به دامن پر مهر مردم مسلمان ایران باز گردند.
4- چهار سال از جهاد همه جانبه و مستمر رزمندگان ایران در مقابله با داعش ساخته استکباری در ایام استقرار دولت جناب روحانی واقع شده است اما مردم و رسانه ها برای اولین بار از نقش بخشی از دولت به نام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که بی اذن رییس جمهور و وزیر دفاع ممکن نبوده و نیست اطلاع یافتند افکار عمومی دیروز از زبان فرمانده سرافراز مبارزه با داعش که در مراسم سردار سرافراز شهید نصیری سخن می گفت شنیدید که نیروهای جهادگر بخشهای ذی ربط در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای تحقق پیروزی نیروهای ایرانی - عراقی در عراق و نیروهای ایرانی - سوری در جبهه سوریه سه شیفت به تولید تسلیحات ، تجهیزات و مهمات مورد نیاز جبهه ها مجاهدت کردند.
5- هزاران همکار بی ادعای این حقیر در مجموعه عظیم و توانمند صنایع دفاعی کشور که تحت مدیریت وزرای معظم دفاع در ادوار مختلف به تأمین نیازمندیهای مختلف خدماتی تا تسلیحات عظیم موشکی مشغول به خدمت گذاری مشغول و مفتخر بوده و می باشند قطعا و بی هیچ تردیدی عمل خود را در مقایسه با مجاهدت حیرت انگیز رزمندگان غیرتمند مدافع حرم و دفاع از عمق استراتژیک کشور پر کاهی نیز ندیده و نمی دانند اما لازم است در کارزار دفاع از امنیت دینی و ملی همه ارکان به عملکرد و حضور همه ارکان توجه داشته و برای اثبات مجاهدت یک رکن به انکار و نادیده انگاری سایر ارکان متوسل نشوند چنانکه دوست داشتم در غریو فریاد عملیات شکوهمند و پیروزی عزتمندانه شکار حیوانات داعش بوسیله پرتاب موشکهای میان برد کشورمان و در هایاهوی ضروری موفقیت موشکی نیروهای رزمی کشورمان حداقل یک بار و به اندازه یک کلمه بر مجاهدت 36 ساله صنایع عظیم و تواتمتد موشکی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نقش وزرای سربلند دفاع طی ادوار مختلف و هزاران کارشناس و متخصص صنایع بزرک موشکی نیز اشاره می شد چنانکه مدیران بزرگ موشکی که طی سالهای 64 تا 85 بار سنگین چنین مسئولیتی را عهده دار بودند یاد می شد.
6- خاتمه کلام را با نثار شرافتمندانه ترین سپاسها به پیشگاه یکایک رزمندگان غیرتمند مدافع حرم و سرداران معظمی که رخت راحت به لباس رزم دادند و سلیمانی نازنین که به توفیق شرف مسئولیت فرماندهی چنین جمعی رسید به این توصیه می رسانم که حوزه امنیت ملی حوزه بازیهای سیاسی و جولان خواسته های گروهی و نیست هیچ کس نباید در حوزه امنیت ملیبه چیزی جز همسویی و همراهی تمامی آحاد مردم بیندیشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
4
9
سردار خدا شما رو برای ملت نیگه داره
کرم ضد آفتاب ببک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
7
5
چرا در سایت خبری شما در مورد این مسائل هیچ کس نظر نمی ده وفقط برای مسائل حاشیه ای پر هست از کل نظرات خیلی عجیبه نکنه نظرات را خودتون در سایتتون می گذارید بلا گرفته ها
خورشید ببک سوزان
|
United States
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
2
2
تازه یاد گرفتیم از شما چیکار کنیم بلا ما رو نبره مث اون دوران :)
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x