کد خبر: ۴۶۰۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
مهدی طارمی گرچه شاگرد علی دایی است و اولین بار توسط آقای گل جهان در پرسپولیس و سطح اول فوتبال ایران مطرح شد اما شباهت عجیبی به علی کریمی دارد!
آفتاب‌‌نیوز :
 آن‌هایی که از نزدیک مهدی طارمی را می‌شناسند، خوب می‌دانند ستاره بوشهری فوتبالیست بی‌خیال و بی‌تفاوتی است. طارمی نه خیلی روزنامه می‌خواند و نه چیزی او را به وجد می‌آورد یا ناراحت می‌کند. اهل استرس هم نیست!

بازی در شهرآورد یا تیم ملی برایش با مسابقه دادن در ترکیب ایرانجوان بوشهر فرقی ندارد و اصولاً آدم خونسردی است. شاید همین بی‌خیالی و خونسردی به او کمک کرده راحت‌تر در ترکیب پرسپولیس و تیم ملی جا بیفتد و ستاره شود. دوستان طارمی گواهی می‌دهند فصل گذشته او هیچ انگیزه‌ای برای آقای گل شدن مجدد نداشت! مهدی همواره با بی‌تفاوتی در این رابطه حرف می‌زد و هرگاه کسی هم بحث آقای گلی را پیش می‌کشید، ستاره بوشهری حرف را عوض می‌کرد تا اینکه دوستانش تصمیم جدیدی گرفتند!

رفقای طارمی با یکدیگر هماهنگ کردند که با او کل‌کل راه بیندازند و به مهاجم ملی‌پوش گفتند: نمی‌توانی آقای گل شوی و این حرف‌ها را می‌زنی! جالب آن‌که مهدی طارمی هم با شنیدن همین حرف مشترک رفقا تحریک شد و گفت: «اگر در لیگ شانزدهم آقای گل نشدم فوتبال را می‌گذارم کنار!»

چشمه دوم این شباهت عجیب با علی کریمی در اتفاقات اخیر رقم خورد. مهدی طارمی پس از گفت‌وگو با مسعود شجاعی و محمودرضا فاضلی پایش را در یک کفش کرده بود که راهی پانیونیوس شود. هرقدر کارشناسان، پیشکسوتان، منتقدان، دوستان و نزدیکان گفتند که لیگ یونان جای او نیست، به خرج طارمی نرفت که نرفت!

از باشگاه پرسپولیس انکار و از طارمی اصرار که می‌خواهم بروم! رفقای طارمی این بار هم تصمیم گرفتند به سبک گذشته او را تحریک کنند تا در پرسپولیس بماند. چطور؟

دوستان آقای گل این بار گفتند: می‌دانی نمی‌توانی آقای گل شوی و در آسیا به الاهلی عربستان می‌بازید، می‌خواهی بروی!

این حرف بارها تکرار شد تا اینکه مهدی طارمی بالاخره تحریک شد خیلی چیزها را ثابت کند. چنین رفتارهایی را فقط در علی کریمی سراغ داشتیم. جادوگری که همیشه نیازی به یک تلنگر داشت.

کریمی اگر اراده می‌کرد، می‌توانست همه بازیکنان حریف را دریبل بزند و خیلی‌ها معتقد بودند او می‌توانست حتی توپ طلای اروپا را ببرد. جادوگر اگر همیشه تحریک می‌شد، بهترین بازیکن دنیا می‌شد اما حیف که همیشه این اتفاق نمی‌افتاد.

مهدی طارمی حالا پا جای پای علی کریمی گذاشته است. او شهرت، محبوبیت و استعداد را یک‌جا دارد و فقط باید بیشتر از این تحریک شود تا بخواهد خودش را ثابت کند.

منبع: خبرورزشی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x