در یک استان چین، هوش مصنوعی (AI) به جای دزدیدن مشاغل انسانها، مشاغل زیادی را برای آنها ایجاد خواهد کرد؛ البته این مشاغل فقط برای آنهایی است که از هوش مصنوعی آگاهی دارند.
آفتاب‌‌نیوز :
یکی از مقامات ارشد استان ژه‌جیانگ که خاستگاه علی‌بابا است، گفت: برنامه این استان این است که ظرف ۵ سال آینده بیش از ۱۱۰ هزار نفر متخصص هوش مصنوعی را استخدام کند.

یائو ژیون، معاون کمیته سازمان دپارتمان حزب کومونیست چین در استان ژه‌جیانگ می‌گوید: در بین این متخصصان ۵۰ متخصص تراز اول جهانی، ۵۰۰ کارآفرین علمی، و ۱۰۰۰ استعداد برتر تحقیق و توسعه حضور خواهند داشت.

او ادامه داد استانداری کارآفرینان هوش مصنوعی را تامین مالی خواهد کرد و دانشگاه‌ها را تشویق خواهد کرد تا فارغ‌التحصیلان بیشتری را در این موضوع پرورش دهند.

یائو گفت: ژه‌جیانگ صندوق توسعه ای ۱ میلیارد یوانی (۱۴۷ میلیون دلاری) برپا خواهد کرد و و یک سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون یوانی هم برای حمایت متخصصان هوش مصنوعی و برپایی شرکت‌های کوچک در این زمینه تخصیص خواهد داد.

چین در میان شکوفایی هوش مصنوعی قرار گرفته است و نهادهای دولتی، موسسات تحقیقاتی، شرکت‌های تکنولوژی، و کارآفرینان برای مشارکت در این امر با هم رقابت می‌کند و امیدوارند این فناوری پرچم‌دار رشد اقتصادی و توسعه اجتماعی باشد.

علی بابا، تنسنت، و بایدو –سه شرکت برتر تکنولوژی چین- همگی سرمایه‌گذاری سنگینی در تحقیقات هوش مصنوعی انجام داده‌اند.

به گزارش مهر به  نقل از خبرگزاری شین هوا، متخصصان هوش مصنوعی در سراسر این کشور بسیار مورد توجه مشاغل هستند اما هیچ دولت محلی دیگری چنین اهداف جاه‌طلبانه‌ای را برای خود تنظیم نکرده است و کمک‌های تشویقی‌ای به این جذابیت ارائه نمی‌دهد.

این استان در نظر دارد یک صنعت هوش مصنوعی به ارزش ۵۰ میلیارد یوان را ظرف ۳ سال اینده در خود ایجاد کند. شهرک‌های صنعتی در پایتخت استانی هانگژو و قطب اقتصادی نینگبو دایر خواهند شد.


کد خبر: ۴۶۰۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۲
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x