هق‌هق مي‌زند. اشك‌ها يكي بعد از ديگري باشتاب راه چشم‌هاي پريناز را پي مي‌گيرند و به موهايش مي‌ريزد. بي‌حال و بي‌جان گوشه ايوان فرش شده حياط خانه، پدري خوابيده و سوزن سرمي كه آن را با ميخ به ديوار آهني چسبانده‌اند، ميان رگ‌هايش است.
آفتاب‌‌نیوز :
پريناز (مادر آتنا) دست به شكمش مي‌كشد و مي‌گويد: «خدا آتنا را بعد از ۶ سال چشم انتظاري به ما داد. صداي دست و پا زدنش را توي شكمم كه مي‌شنيدم اشك در چشم‌هايم جمع مي‌شد. وقتي به دنيا آمد و توي بغلم گذاشتند صداي نفس‌هايش ديوانه‌ام مي‌كرد. آن روز سه تايي من و بهنام (پدر آتنا) و آتنا راه بيمارستان تا خانه را پرواز مي‌كرديم. آتنا درمان تمام دردهايي بود كه در زندگي‌ام كشيده بودم. حالت چشم‌هايش مثل خودم بود.» هق‌هق مي‌زند. اشك‌ها يكي بعد از ديگري باشتاب راه چشم‌هاي پريناز را پي مي‌گيرند و به موهايش مي‌ريزد. بي‌حال و بي‌جان گوشه ايوان فرش شده حياط خانه، پدري خوابيده و سوزن سرمي كه آن را با ميخ به ديوار آهني چسبانده‌اند، ميان رگ‌هايش است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ آتنا ۷ ساله يك روز صبح كنار وانت پدرش مشغول كار بود كه اسماعيل رنگرز او را ربود و به مغازه‌اش برد و بعد از ۴ روز اذيت و آزار كشت. دوربين‌هاي مداربسته محل هيچ كدام لحظه ربوده شده او را ثبت نكردند چون قاتل ردي از خودش به جا نگذاشته بود. ۲۰ روز بعد پليس پارس‌آباد پيكر تكه‌تكه شده آتنا را در بشكه‌اي پلاستيكي كه ميان قطعات ترياك جاسازي شده بود در پاركينگ خانه قاتل پيدا كرد. آن هم زماني كه همسر و برادر قاتل آن را پيدا كرده بودند. چند روز بعد قاتل به قتل آتنا اعتراف كرد و پس از آن پرده از دو قتل ديگر هم گشود؛ حالا ماجراي قاتل سريالي در تمام شهر پارس‌آباد و كشور پيچيده و همه را به حيرت انداخته است.

آتنا به كلاس اول نرسيد
زن‌هاي فاميل همه سياه‌پوش دور پريناز مادر آتنا جمع شده‌اند، مي‌گويد: «همه‌جا را دنبالش گشتيم، رودخانه ارس را، تمام ساختمان‌هاي مخروبه و متروكه شهر را، آتنا آب شده بود و رفته بود زير زمين.» تمام زن‌هاي فاميل ديده‌اند كه شوك حادثه گاهي هوش و حواس پريناز را مي‌برد. ناگهان از جايش بلند مي‌شود و مثل هميشه دور خانه مي‌چرخد تا به كارهاي روزمره‌اش برسد. آتنا را صدا مي‌زند. مي‌گويد: «هفته پيش اسمش را توي مدرسه نوشتيم. با هم رفتيم پارچه صورتي خريديم تا برايش مانتو و شلوار بدوزيم. كيف و كتاب‌هاي مدرسه‌اش را خريده بود و هر شب كنارش مي‌گذاشت و براي خودش داستان مي‌گفت و مي‌خوابيد.» ناگهان با دو دست محكم بر سرش مي‌كوبد و مي‌گويد: «نگذاشتند سر خاكسپاري بروم و ببينمش. جيغ زدم و آنقدر خودم را زدم تا اجازه دادند. بدنش تكه‌تكه شده بود. چشم‌هايي كه بارها بوسيده بودم‌شان سياه و كبود شده بود. جيغ مي‌كشيدم و مي‌دويدم و اسمش را صدا مي‌زدم. نمي‌دانستم بايد به كجا و به كي فرار كنم. مي‌گفتم من را بكشيد و كنار آتنا دفن كنيد و ديگر نمي‌خواهم روي اين دنياي سياه را ببينم.»

هنوز براي او زود است كه بداند...
آسنا خواهر ۴ ساله آتنا چند قدم آن طرف‌تر از مادر نشسته. چهره‌اش شبيه آتناست. قاشق پر از غذا را در دستش گرفته و روبه‌روي دهان آتنا در عكس گرفته و مي‌گويد: «بيا غذا بخور. كي مياي؟» بعد بلند مي‌شود و راه داخل حياط تا خانه را مي‌دود. مي‌آيد اشك‌هاي مادر را پاك مي‌كند و عسل، دخترخاله‌اش و همبازي‌هاي ديگرش را صدا مي‌زند تا با هم بازي كنند خانه مادربزرگ آتنا يك هال بزرگ دارد كه آشپزخانه‌اي كوچك در انتهاي آن است. زن‌هاي فاميل دور تا دور خانه نشسته‌اند و عده‌اي از آنها به ستون‌هاي مياني هال تكيه داده‌اند. غير از اين فضا در انتهاي كوچه فرش انداخته‌اند و يك چادر برزنتي سياه زده‌اند و بخش اصلي عزاداري آنجاست. زن‌ها نشسته‌اند و با صداي بلند با زبان تركي دعا مي‌خوانند. مادربزرگ آتنا بالاي مجلس نشسته. آنقدر صورتش را با ناخن‌هايش كنده كه تمام صورتش زخم است. دوباره جاي زخم‌ها را مي‌كند و گريه مي‌كند. مي‌گويد« خدااا، خدااا من فقط مي‌خواهم چشم‌هاي قاتل آتنا را از كاسه بيرون بياورم. من بايد ببينم كه او را مي‌كشند تا آرام شوم.» معلم آتنا هم ميان عزاداران نشسته. اشك مي‌ريزد و بي‌قراري مي‌كند. مي‌گويد: «همكلاسي‌هايش همه مي‌دانند چه اتفاقي افتاده. گريه مي‌كنند و از اينكه در شهرشان چنين مردي رفت و آمد مي‌كرده، وحشت برشان داشته. حاضر نيستند تنها بيرون از خانه بروند.» زن برادر پريناز (مادر آتنا) هم مي‌گويد: «ما تو پارس‌آباد تا به حال چنين چيزهايي نداشتيم. قتل آتنا آنقدر كه بچه مظلومي بود فرياد همه را بلند كرد. مردم ايران براي گرفتن حقش از جا بلند شدند. قاتل را نبايد توي قبرستاني كه همه آدم‌ها را خاك مي‌كنند بگذارند بايد اسم و رسم و گناه‌شان را بنويسند تا درس عبرتي براي ديگران شوند.» از «آگاهي» براي بردن مادر آتنا آمده‌اند. زن‌ها زير دست‌هايش را مي‌گيرند و او را به سمت ماشين مي‌برند. جمعيت هر لحظه منتظر خبري است. يكي از زن‌ها فرياد مي‌زند: «ما اعدام نمي‌خواهيم. بايد او را در ميدان اصلي شهر سنگسار كنند. چرا وقتي اين همه به دخترهاي مردم تجاوز كرد، او را توي شهر رها كردند.»

شهلا يكي از اقوام نزديك‌شان هم مي‌گويد: «پريناز هر روز عصرها مي‌رفت اردبيل براي آتنا لاي كتاب باز كند تا جايي كه آتنا را نگه داشته‌اند نشان بدهند. يك روز گفتند تمام رود ارس را بگرد، يك روز جنگل‌هاي اطراف را گشتند، يك روز بيابان‌هاي شهر؛ يكي از همان‌ها روز اولي كه در اردبيل لاي كتاب بازمي‌كردند گفتند كه آتنا فوت كرده اما اميد ما نااميد نمي‌شد هر روز بيشتر از ديروز اميد داشتيم كه برگردد.» عسل، دخترخاله آتنا همان لباسي را به تن دارد كه آتنا در عكس‌هايش روي بنرهاي چسبيده به ديوار به تن كرده. پريناز مادر آتنا عسل را مي‌بيند و دوباره صورتش غرق اشك مي‌شود. عسل را بغل مي‌كند و اشك مي‌ريزد. مادر عسل مي‌گويد: «اين بلوز دامن‌هاي سياه و سفيد را يك روز كه من و پريناز رفته بوديم بازار براي دخترهاي‌مان خريده بوديم. جفت‌شان مثل همين را دارند.» عسل خودش را از آغوش خاله بيرون مي‌اندازد و به مادرش مي‌گويد هر چه زودتر لباسش را عوض كند تا خاله دوباره به گريه نيفتد.
اسماعيل، خونسرد در كنار پليس هنگام كشف جسدها حضور داشت

جلوي در خانه «اسماعيل رنگرز»، مردي كه حالا تمام ايران او را به نام قاتل آتنا اصلاني مي‌شناسند، پلمب كرده‌اند. مردي آرام و ساكت كه كمتر كسي حتي صحبت كردن عادي او را ديده است. خانه در شهرك فجر پارس‌آباد است. يك چهارراه كوچك كه روبه رويش خرابه‌اي متروكه است. زن‌هاي همسايه كه در آپارتمان‌هاي نوساز كناري زندگي مي‌كنند همگي از خانه بيرون آمده‌اند و با چادرهاي رنگي به رديف روي جدول كنار پياده‌رو نشسته‌اند. يكي از آنها مي‌گويد: «زن اسماعيل خياط بود. البته اين زن سومش بود و از زن اولش هم بچه داشت. هيچ‌وقت هيچ سروصدايي از خانه‌شان بيرون نمي‌آمد.» بقيه زن‌ها حرف‌هاي زن را مي‌شنوند با چادر رويشان را مي‌گيرند و سكوت مي‌كنند. اهالي ترسيده‌اند اما مي‌دانند اسماعيل پيش پليس است و ديگر نمي‌تواند كاري كند. تصور اينكه همسايه‌شان معلوم نيست جسد چند زن و بچه را توي پاركينگ خانه‌اش برده و آورده باشد هوش از سرشان مي‌پراند. آنها آمار لحظه به لحظه اعتراف‌هايش را در كانال‌هاي محلي تلگرام مي‌خوانند و تلاش ماموران نيروي انتظامي براي پيدا كردن جاي جسدهايي كه او اعتراف كرده را در گوشه گوشه شهر مي‌بينند. چند ساعت پيش اسماعيل اعتراف كرده كه سر جسد زني كه خردادماه سال ۹۳ پيش در خيابان باوفا (شهرك فجر) كشته را در يكي از كوچه‌هاي اين خيابان دفن كرده. حالا ماشين‌هاي پليس و نيروي انتظامي خيابان باوفا را قرق كرده‌اند و مشغول كندن زمين هستند. اطراف محل را با نوارهاي زردرنگ منطقه استحفاظي بسته‌اند و مردم براي ديدن سر جسد زن هجوم آورده‌اند. سه ساعت است كه زمين را كنده‌اند اما هنوز به چيزي نرسيده‌اند. يكي از اهالي محل مي‌گويد: «خانه‌هاي اين منطقه را در دو سال گذشته بازسازي و نوسازي كرده‌اند. ممكن است سر جسد از بين رفته باشد.» مهرداد يكي ديگر از اهالي محل كه اين زن را مي‌شناخت، مي‌گويد: «همان سال ۹۳ پليس خيلي تلاش كرد تا قاتلش را پيدا كند. زن تنها بود و تازه يك هفته از آذربايجان به ايران آمده بود. هيچ كسي را اينجا نداشت. وقتي هم جسدش را پيدا كردند، كسي نيامد از او شكايت كند. به خاطر همين پرونده‌اش هم هيچ‌وقت بسته نشد. تا اينكه اسماعيل ديروز به اين قتل اعتراف كرد.» مهرداد از وحشتي مي‌گويد كه همان روزها گريبان زن‌هاي محل را گرفته بود و رفت و آمد و رفتارهاي طبيعي اسماعيل، او در تمام مدتي كه پليس براي پيدا كردن جنازه درمنطقه تلاش مي‌كرده در كنار اهالي محل حضور داشته و با آرامش مراحل را پيگيري مي‌كرده است. پيرمردي كه صاحب مغازه سوپري رو به روي خانه اسماعيل است، مي‌گويد: « هميشه ساعت ۲ ظهر از خانه بيرون مي‌رفت و ساعت ۳ بعد از نيمه شب برمي‌گشت. اين را تمام اهالي محل مي‌دانند. هيچ‌وقت او را مضطرب يا پريشان نديدم. هميشه آرامش داشت و وقتي مي‌خواست خريد كند بي‌آنكه حرفي بزند جنسش را برمي‌داشت حساب مي‌كرد و مي‌رفت. البته خيلي‌ها مي‌گفتند كه چند بار زندان افتاده. اما من با چشم‌هاي خودم نديده بودم و باور نمي‌كردم. اسماعيل يك دختر بزرگ داشت. پسرش هم ۱۵ ساله بود و يك دختر كوچك ۱۲ ساله هم داشت. زن و بچه‌اش آدم‌هاي خوبي بودند.»

دخترك كسي را نداشت تا از قاتل شكايت كند
منطقه سه مسكن بهزيستي در پارس آباد يك جاده خلوت است كه اطرافش تك و توك خانه‌هاي نوساز ديده مي‌شود. اسماعيل پارسال كه زني جوان را كشت، جسد بدون سرش را كنار چاه فاضلاب اين منطقه انداخت. حالا مردم دور استخر سيماني چاه حلقه زده‌اند و درباره روزي كه جسد زن آنجا پيدا شد، صحبت مي‌كنند. پيرزني از اهالي محل مي‌گويد: « وقتي پليس آمد و جسدش را ديد گفت خيلي جوان است. شايد ۱۸ سالش بيشتر نباشد. بعد گفتند از اروميه به پارس آباد آمده، او كسي را نداشت تا بيايد و پيگيري قاتلش باشد، به خاطرهمين هم فراموش شده بود.»

روي شيشه‌ها و در مغازه رنگرزي اسماعيل پر از آثار فرورفتگي سنگ‌هايي است كه مردم از صبح روزي كه خبر قتل آتنا آمد و مشخص شد قاتل اوست، روي آن كوبيده‌اند. مغازه‌اي كوچك و متروكه با در چوبي سبزرنگ كه شيشه‌هاي آن را شكسته‌اند. مغازه سر نبش ميدان امام خميني، ميدان اصلي پارس آباد قرار دارد. چهار ماشين نيروي انتظامي در ۴ طرف چهارراه مغازه را تحت نظر دارند. صاحب يكي از مغازه‌هاي سر ميدان كه پيرمردي ميانسال است، مي‌گويد: صبح روزي كه اسماعيل اعتراف كرد؛ يكي از زن‌هاي پارس‌آباد در مغازه را شكست و رفت داخل و تمام وسايل را از شيشه مغازه پرت كرد پايين. تمام پارس‌آباد زن و مرد در اين چهارراه جمع شده بودند و به اسماعيل ناسزا مي‌گفتند.» كنار مغازه اسماعيل يك اسباب‌بازي‌فروشي است كه از دو طرف ميدان به بيرون در دارد. صاحبش كه پسر جواني است مي‌گويد: «اسماعيل معمولا ظهر‌ها مي‌آمد سر كار و تا نيمه‌هاي شب مي‌ماند. معمولا كم حرف مي‌زد. همه مي‌دانستند قبلا زندان بوده و آدم خطرناكي است. اسم مغازه‌اش رنگرزي بود اما شايد فقط هفته‌اي يك‌بار لباس رنگ مي‌كرد. مردم مي‌آمدند و لباس‌هاي‌شان را مي‌آوردند تا رنگ كند. البته برخوردش با مشتري‌ها خوب بود. من يك بار به خاطر تابلوي مغازه‌ام با او درگير شدم و در نهايت خودم كوتاه آمدم، چون در نهايت مي‌دانستم كه آدم درستي نيست.»

وانت دستفروشي بهنام پدر آتنا هميشه سر همين چهارراه و روبه‌روي مغازه اسماعيل بود. تمام مغازه‌دارهاي اين منطقه آتنا و پدرش را هر روز مي‌ديدند كه همراه وانت‌شان سر چهارراه مي‌آيند و بساط لباس‌هاي رنگارنگ دخترانه را براي فروش پهن مي‌كنند. خانه بهنام و پريناز (مادر و پدر آتنا) آن طرف اين ميدان است. يك آپارتمان سه طبقه با نماي آجري رنگ و در فلزي كه شيشه‌هاي آينه‌اي دارد. نويد روبه روي آپارتمان خانه آتنا در مغازه پست كار مي‌كند. او هر روز شاهد رفت و آمدهاي آتنا و پدرش بوده و مي‌گويد: آتنا دختربچه فرزي بود. با اينكه هنوز مدرسه نرفته بود اما بلد بود چطوري پول كارت به كارت كند. تمام پول‌هاي پدرش را او كارت به كارت مي‌كرد. عصرها هميشه با دو تا نان توي بغلش از جلوي مغازه من رد مي‌شد و سلام مي‌داد.»

آتنا برنمي‌گردد
غروب پنجشنبه نخستين شب جمعه‌اي است كه آتنا را به خاك سپرده‌اند. مردم يكي يكي دسته‌هاي گل را روي مزار آتنا مي‌گذارند و مي‌روند. دختربچه‌هايي دور مزار حلقه زده‌اند و در سكوت عكس‌هاي آتنا را تماشا مي‌كنند. آتنا در عكس‌ها با مانتو و شلوار و مقنعه سفيدرنگ پيش‌دبستاني به همه لبخند مي‌زند و دست تكان مي‌دهد. نه صداي شيون‌ها را مي‌شنود نه فريادهايي كه اسمش را بارها و بارها تكرار مي‌كنند.

منبع: اعتماد
کد خبر: ۴۶۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
تعداد نظرات: ۲۷ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۷
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
20
چه گزارش جالبی! کسی را نداشت دنبال قاتلش باشد قاتل دوباره دست به جنایت زد. به این پلیس ها مدال نباید داد؟!
پاسخ ها
مهدی
| - |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
چرا ..اتفاقا به خاطر دستگیر کردن بد حجاب ها و بی حجاب ها و گرفتن دختر پسرها و آزاد نگه داشتن مجرمین سابقه دار و قاتلها باید هزاران مدال داد
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
14
قاتل این دختر معصوم را باید به شدیدترین اعدامی که تا کنون در تاریخ بشریت وجود داشته مجازات کنند. نباید راحت جان بکند باید هزاران بار بمیرد و زنده شود. پس از به درک واصل شدن نیز نباید در قبرستان انسانها خاک شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
17
خدا به خانواده اش صبر بده ...
جهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
1
9
اشک هایم تنها پیش کشی بود که سرازیر شد.
مرگ بر این زندگانی-مرگ بر باعث و بانی مرگ بر افکار غلط
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
13
خدا لعنت كنه اون قاتل نامرد و بي وجدان كثيف رو كه هم يه كشور رو عزا دار كرد هم خانواده خودشو نابود كرد. جامعه كه واقعا نا امنه، خانواده ها بايد خودشون مراقب فرزندانشون باشن، دختر و پسر هم نداره. واقعا اوضاع بديه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
وقتی سعید طوسی قران خوان اون گرگ کثافت باشه باید مواظب دختر و پیر هایمان باشیم
ناشناس
|
-
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
5
خدا لعنت کنه انسان های حیوان صفت رو
باور کنید حیوانات هم اینطور نیستن
یه یارو تعریف میکرد میگفت تو یه جایی چند سال پیش دو تا جوون سر یه دعوای خانوادگی یه دختر 10 ساله رو میدزدن و ...
بعدش دختر جوون سالم در میبره اما با کلی زخم بر روح و جسم و الحمد لله اون دوتا جوون رو تو میدون شهرشون دار زدن تا درس عبرت بشه برا بقیه
زنبور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
6
نباید با یک طناب در 5 دقیقه قاتل این طفل بی گناه رو اعدام کرد.

او را باید با طناب معلق کرد و با ذغال داغ و نمک کم کم او را به درک واصل کرد.

طناب دار کافی نیست ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
2
5
نمیدونم این روزها چرا دق نمیکنم بمیرم یعنی پست کلفت شدم یا منم مثل اون قاتل در پس زمینه نوعی تربیت ایرانی قرار دارم شکایت خودم رو که هنوز زنده ام و دق نکردم بمیرم رو کجا باید ببرم خدایا میشه سهم ارث منو از مرگ زود بدی برم پی کار خودم میخوام زود زود بمیرم لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
6
زن و بچه و فقیر در ایران حقی ندارند
زنبور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
5
اسماعیل....

اگه پارس آباد بودم زنده زنده تیکه تیکت کرده بودم که بفهمی دنیا چطوره ....

حیف که نیستم ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
3
واقعا انسان نمیدونه چه کلماتی را در رابطه با این پست فطرت بکار بگیره و با چه الفاظی از او نام ببره شایدهم الفاظ از اینکه کنار اسم این حیوان قرار بگیرند شرم میکنند خدا به بازماندگان اون گل پرپر صبر بده همین..
زنبور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
3
اگه می گرفتمت (گفته شده آرام و ساکت بود)

چنان آرام و ساکت نشونت میدادم ..................که هر ثانیه آرزوی مرگ کنی ...

حیف .................... که نیستم .....
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
4
همه کامنت ها عاطفی است ، با راهکار منطقی در مسایل اجتماعی مشارکت کنید . حتی یک جمله
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
3
در امریکا هر حادثه ، میرود در برنامه های پژوهش های اینده نگر مراکز تحقیقات تجربی علمی ، فلسفی ، دینی .
در کتابهای درسی دانشگاهی وقایع اختلال های رفتاری هر سال، در تجدید چاپ دوره ای هر مرجع تجزیه و تحلیل و تصمیمات توصیه شده به نهادهای اجرای اعلام می شود .
مراجع روان شناسی و روان پزشکی ایران از منابع پر استناد جهان از ایالات متحده است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
2
فقط این قاتل حیوان صفت که حیوان زبان بسته هم این کار را انجام نمیده رو باید خانواده داغ دیده این طفل معصوم روزی 1عدد از ناخن های این موجود کثیف را بکشن و نمک روی زخم آن بریزن و بعد روزی یه بند انگشت را قطع کنن. بایدبا عذاب 30 روزه این قاتل رو اعدام کرد.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
1
بهترین حکم را زنان صفت پارس آباد صادر کرده اند سنگسار در میدان مرکزی شهر فقط توروخدا اگه مقدوره پخش مستقیم از تلویزیون یادتون نره دیدن مجازات این قاتل خیلی عبرت آموزتر از صرفا شنیدن خبر است
سعيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
3
كامران نجف زاده كجاست؟ داره از كارتن خواب هاي پاريس گزارش تهيه ميكنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
0
1
آذربایجان تسلیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
1
0
تمام اين احساسات زيبا است وقاتل هم حتماً بايد مجازات شود ولى به خدا قسم كه رفت وامد يك دختر بچه ى هفت ساله در كوچه وخيابان هم درست نيست البته كه بايد از پدر ومادر اين كودك دلجويى كرد ولى أيا واقعاً انها در روى دادن اين فاجعه بيگناه بودند ؟ چطور بود كه تمام همسايگان قاتل مى دانستند كه اين ادم خلافكار است ولى با اين وجود پدراتنا به راحتى اجازه
مى داده فرزندش براى خوردن اب ورفتن به دستشويى به مغازه ى اين فرد برود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
0
1
و این اتفاق آخرین بار نیست کا اتفاق می افتد و اتفاق خواهد افتاد....کاش فکری اساسی شود .نگرانم برای آتناها و ستایش های دیگر.........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
0
1
ملتی که برای همه چیز دست روی دست گذاشته و خوب گریه میکند بارها سوگوار خواهد شد و لذت خواهد برد
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
0
1
این حیوانات کثیف را هرچه زودتر بکشید تا مردم راحت شوند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
از قدیم گفتن از او نترس که های و هو دارد از او بترس که سر به تو دارد...
واقعا خدا کجا بودی اون لحظه؟
بنظر منم اعدام خیلی کمه خیلی بی انصافی هست خیلی ....
اینو باید روزی صد ضربه شلاق بزنن تا با درد بمیره وقتی داشت جون میداد اعدامش کنن...خیلی پستی و خیلی پست کسی که یه لحظه نمیگه فکر کنم این دختر خواهر خودمه مادر خودمه حتی اگه بدترین حجابتم داشته باشه...
آخه هوس تا کجا؟به چه قیمتی؟بسه بخدا زندگی چیزای دیگه ای هم داره چرا بعضیا فقط چسبیدن به قسمت هوسش؟وقتی میبینی مریضی خب برو دکتر روانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
تورخدا بیشتر مواظب همدیگه باشیم و یادمون باشه ما همه خواهر و برادرهای همیم به جای هوس و پستی بیاین نسبت بهمدیگه مهر و محبت داشته باشیم توروخدا بیشتر مواظب بچه هاتون باشید اگه نمیتونید پس به دنیا نیارید بخدا هیچ اتفاق خاصی نمیفته اگه یکی بچه به دنیا نیاره...واقعا پدر و مادر آتنا گناه دارن خدا صبرشون بده ولی بددنید تو این زمانه ای پدر به دخترش تجاوز میکنه دیگه چه توقعی از آدمای غریبه هست؟بچه هامونو با زمان قدیم خودمون مقایسه نکنیم دوره ی خیلی بدی شده...مواظب باشید بچه هاتونو لحظه ای با هیچکس حتی خواهر و برادر هم باهم تنها نزارید مخصوصا تو سن رشد تو سن کشف کردن همه چیز...خودتون آموزش بهشون بدید بلد نیستین با یک مشاوره صحبت کنید چرا تو جامعه ما همه از مشاوره دورن؟مشاور شده یه غولی واسه همه...بخدا هیچکس به فکر ما و بچه هامون نیست ایت خودمونیم که باید فکری کنیم و بدونیم این آخریشم نیست و واسه خیلیا درس عبرت نمیشه...خدا کمکم همه کنه الهی اونم خیر نبینه خیلی پست خدا صبر خانوادش بده واقعا سخته
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
با راهکار درست و با برنامه میتوان از تکرار و انجام این فجایع جلوگیری کرد اگر اعدام راگشا بود دیگر نباید تکرار میشد وگرنه مشکل مواد مخدر هم حل میشد به خانواده اش تسلیت میگویم خداوند بهشان صبر عطا کند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x