نماینده ولی فقیه در سوریه گفت: ارزش یک زن به حیای اوست و بی حجابی نشانه بی حیایی، بی عقلی، بی دینی و بی شخصیتی وی می باشد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری یکشنبه شب در حرم مطهر رضوی افزود: بارش حیا از وجود یک زن، بارش عفت و تدین است.

وی اظهار کرد: حجاب یک زن محدودیت نیست بلکه صیانت او می باشد و نه فقط زن را محافظت می کند بلکه در اصلاح جامعه نیز موثر است.

وی گفت: حجاب اسلامی قانون الهی برای بشر و چند منظوره می باشد و به عنوان یک تکلیف حکمتهای بسیار در آن نهفته است.

حجت الاسلام طباطبایی افزود: برخی متدینین به مساله واجب و حرام نگاه کوته نظرانه دارند و گناه را خیلی کوچک یا واجب را کم اهمیت می شمارند در حالی که احکام شرعی واجب و حرام خداوند متعال یک مساله کم اهمیت نیست.

وی اظهار کرد: حیا در روایات اسلامی به عنوان بهترین و نیکوترین پوشش هاست و به معنی حریم بین حلال و حرام، محرم و نامحرم است ولی امروز در جامعه همنشین شدن زن و مرد نامحرم تبدیل به یک فرهنگ عالی شده و با بی حجابی بر خلاف حکمت و حیامندی عمل می شود.

وی گفت: حضرت زهرا (س) وقتی خود را از چشم یک نابینا پوشاند خواست زن و مرد را به نقطه مهم حیامندی در زندگی و جامعه دعوت کند و خداوند متعال نیز زنان متعدد را در قرآن به عنوان الگو معرفی کرده است.

نماینده ولی فقیه در سوریه افزود: وجود زن در اصلاح، نورافشانی و مصلحت جامعه نافذ است و نقش زنان در تربیت افراد خانواده، توسعه فرهنگ، سلامت جامعه و ترویج حیا بیشتر از نقش مردان می باشد.
کد خبر: ۴۶۱۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
مهدی
|
-
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
0
3
به خاطر 20 میلیون بد حجاب و بی حجاب صلواتی عنایت بفرمایید.... بر افرادی که به یک طیف بزرگ از جامعه انقدر تهمت و فحش میدن..
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
0
2
زن بشار اسد پس بی حیا و ...... است
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
0
0
فقط ظاهرپرست شده ایم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
0
1
ارزش یک زن به حیای اوست و بی حجابی نشانه بی حیایی، بی عقلی، بی دینی و بی شخصیتی وی می باشد.

پلیس میگوید خلاف کاران با چادر خلاف یا کنترل نیروی انتظامی را ضعیف می کنند .

بازاری میگوید سارقین با سو استفاده از پوشینه پشت به دوربین سود یک روز کار را می برند .

روانشناسان میگویند در قدیم پوشش زیاد موجب کنجکاوی وافزایش ازدواج می شد . در پرنده فروشی ها هم پرنده ماده را در قفس دور می گذارند ، تا جفت او تحریک جنسی پیدا کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
0
1
چرا صحبت هایی می کنند که مسئله ایجاد می کند؟ بیکارند؟ همین خانم ریاضی دان مرحوم بی شخصیت بود؟ یا نصف مردم دنیا بی شخصیتند؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x