مهدی چمران با بیان اینکه فرماندار تهران از بازشماری ۱۰ درصد از صندوق های رای امتناع می کند گفت: در صورتی که این بازشماری صورت نگیرد ما نیز به اعتبارنامه اعضای شورای پنجم اعتراض خواهیم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :  رئیس شورای شهر تهران به امتناع فرماندار تهران از بازشماری ۱۰ درصد از آرای صندوق ها کسب شده برای انتخابات شورای شهر تهران گفت: بر اساس تاکید هیات نظارت باید ۱۰ درصد از آرای صندوق ها بازشماری شود که متاسفانه فرمانداری از این اقدام سرباز می زند.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: وزیر کشور نیز بر بازشماری ۱۰ درصد از آرا تاکید داشته و شاهد هستیم که فرماندار تهران از این دستور سرپیچی می کند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: قاعدتا مشکلاتی وجود دارد که فرماندار تهران زیر بار بازشماری آرا نمی رود، چراکه اگر مشکلی وجود نداشت ازهمان ابتدا این کار را انجام می داد.

چمران گفت: در صورتی که بازشماری ۱۰ درصد از صندوق ها صورت نگیرد ما این موضوع را از طریق دادگاه تخلفات اداری، دیوان عالی کشور و قوه قضاییه پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این کار نه برای حضور ما در شوراست، چراکه ما چشمی به حضور در شورا نداریم و اگر بازشماری آرا صورت نگیرد قاعدتا از اعتماد مردم به انتخابات کاسته خواهد شد و نباید این اتفاق بیفتد.

چمران گفت: فرماندار تهران نباید ترسی از بازشماری آرا داشته باشد و اجازه دهد این بازشماری انجام شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: فرماندار تهران می خواهد زمان را تا آغاز شورای پنجم بخرد تا ما نتوانیم کاری را انجام دهیم اما باید بداند که ما در آغاز رسمی شورا نیز می توانیم به اعتبارنامه اعضای شورای پنجم ایراد بگیریم.

وی گفت: فرماندار تهران باید پس از بازشماری ۱۰ درصد از آرا اقدام به صدور اعتبارنامه اعضای شورای پنجم کند و در صورتی که این بازشماری انجام نشود اعتبارنامه های اعضای شورای پنجم فاقد ارزش قانونی خواهد بود.

چمران در پایان گفت: امیدوارم فرماندار تهران طبق قانون عمل کند و گره کوری را که زده است در آینده باز کند چراکه ما طبق قانون و بدون سر و صدا پیگیر آرای مردم خواهیم بود.
کد خبر: ۴۶۱۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
تعداد نظرات: ۷ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
3
4
آقای چمران بس است....
آقای چمران می دانید چه می کنید؟
آیا باور نمی کنید مردم در پای صندوق افرادی غیراز شما و دوستانتان را برگزیدند؟
همان مردمی که رئیس جمهور را انتخاب کردند، همان ها اعضای شورای شهر را انتخاب کردند.
بپذیرید اگر در 12 سال گذشته عملکرد صحیحی داشتید مردم دوباره شما را انتخاب می کردند ولی به دلیل همان عملکرد قبلی مردم شما را کنار نهادند.
کمی به خود بیایید، آبروی شهید چمران را درنظر بگیرید و خدا را ناظر بر اعمال و نیات خود...
بگذارید این دم آخر آبروی باقی مانده تان حفظ شود....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
3
4
اعتراض رئيسي بجايي نرسيد حالا نوبت چمران شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
3
4
رای مردم؟ مردم شما را کنارگذاشتن حتما مزه کرده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
3
6
عجب پرروتشریف دارند این آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
2
5
بعد این همه مدت لابد جنابعالی و دوستان صندروق های جدیدی تهیه و با رای پرکردید که اصرار به بازشماری آرا دارید
یک دور به اعتراضتان رسیدگی و تمام شد یک مهلت قانونی برای اعتراض هست و اتفاقا اگر ریگی به کفشتان نبود اگر در مدت شهرداری قالیباف نخورده بودید این همه برای عضویت در شورا خودکشی نمی کردید حضرت آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
2
4
پير مرد عجب طمع قدرت سراسر وجودت را گرفته !!! برو كمي بفكر اون دنيات باش
و بشين با خدات راز و نياز كن وطلب امرزش كن تا اندك وقتي برات مانده ! ...... بس ديگه
امير حسين
|
United States
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
2
5
اب كه يكجا باشد بو ميگيرد، شما هم نان خورده ايد كار ديگر نداري چون بي لياقتي، نتوانسيد شهرداري را كنترل كنيد تو را به اعتماد چه؟ زالو نشو برو اخر عمري به بي لياقتيت فكر دوباره بكن از مردم طلب بخشش بكن، صندلي را ول كن از اول هم تو چيزي نبودي،
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x