هفت عادت افراد بسیار موثر و موفق
رهبران صنایع جهان، افراد مشهور و کارآفرینان در کتاب‌های خود به ما می‌آموزند که چگونه سرمایه‌گذاری کنیم، اصول مدیریت شخصی را آموزش می‌دهند و باعث ایجاد مسیر درست برای رسیدن به اهداف‌مان می‌شوند.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس علم و فناوری- بسیاری از افراد ثروتمند موفق جهان اسرار موفقیت خود را به اشتراک می‌گذارند و چه بهتر که اگر می‌خواهیم موفق شویم دانسته‌های آنان که به اشتراک گذاشته شده‌اند را بخوانیم. 

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ رهبران صنایع جهان، افراد مشهور و کارآفرینان در کتاب‌های خود به ما می‌آموزند که چگونه سرمایه‌گذاری کنیم، اصول مدیریت شخصی را آموزش می‌دهند و باعث ایجاد مسیر درست برای رسیدن به اهداف‌مان می‌شوند. 

۳ هزار سال تاریخ در قالب ۴۸ قانون/می‌خواهید راز موفقیت را بدانید؟ این ۱۰ کتاب را مطالعه کنید/بیاندیشید و ثروتمند شوید+عکس

سایت «بیزینس اینسایدر» نام ده کتابی که برای موفقیت مفید هستند را معرفی کرده است: 

۱-گریت: قدرت شور و استقامت، Grit: The Power of Passion and Perseverance

انجلا داوکورث نویسنده این کتاب است. از دید او موفقیت براساس استعداد نیست بلکه رمز موفقیت پایداری، ماندگاری و اشتیاق است. موفقیت شما در ذهن شماست. این کتاب اهمیت تلاش را برای موفقیت را نشان می‌دهد و این که چگونه در هر شرایطی بر مشکلات غلبه کنید. 

2. صفر تا یک Zero to One

پیتر تیل نویسنده این کتاب است و بر تصورات غلط تمرکز کرده است که حد و مرزی ندارند. او می‌گوید باید ذهن را به گونه‌ای تمرین داد تا فضا و ابزاری برای نوآوری و خلاقیت باشد. این کتاب به شما آموزش می‌دهد که سوالات‌تان را مطرح کنید و صرفا دنباله‌رو دیگران نباشید. 

۳-سرمایه‌گذار هوشمند The Intelligent Investor

گراهام در کتاب خود تمرکزش بر روی باخت حداقلی و نه کسب سود حداکثری است. وارن بافت این کتاب را بهترین اثر درباره سرمایه‌گذاری که تاکنون نوشته شده می‌داند. گراهام بخاطر این اثر جوایز متعددی را دریافت کرده است. این کتاب به شما اصول سرمایه‌گذاری را می‌آموزد و اجازه می‌دهد درکی اساسی از نحوه کار در وال استریت داشته باشید. 

۴-پدر پولدار پدر فقیر Rich Dad Poor Dad

رابرت کیوساکی نویسنده این کتاب از دو تاثیر بر زندگی‌اش در روند رشدش می‌گوید؛ یکی عدم موفقیت مالی و دیگری مسئولیت مالی. یکی از مفاهیم اساسی که او مطرح می‌کند این است که طبقات فقیر و متوسط برای پول کار می‌کنند در حالی که پولدارها دارای پولی هستند که برای آنان کار می‌کند. کیوساکی در این کتاب در جستجوی آموزش آن سطحی از سواد مالی است که اغلب در آموزش‌های رسمی نادیده گرفته می‌شود. 

۵- ۴۸ قانون قدرت The 48 Laws of Power

این کتاب سه هزار سال تاریخ را در قالب ۴۸ قانون برای رسیدن به موفقیت مطرح می‌کند. این کتاب توسط سرمایه‌گذاران و مدیران عامل بزرگ خوانده شده است.

۶-میلیونر کناری The Millionaire Next Door

استنلی و دانکو پزشکانی هستند که ۲۰ سال برای مصاحبه با اعضای باشگاهی متشکل از نخبگان وقت گذاشته‌اند که ارزش کلی دارایی‌شان یک میلیون دلار بوده است. آنان نتایج مصاحبه‌های‌شان را در هفت قاعده نتیجه‌گیری شده مطرح کرده‌اند؛ از زندگی تحت معنا و مفاهیم خود تا انتخاب عاقلانه شغل. این کتاب راهنمای سرمایه‌گذاری نیست بلکه به شما چگونگی شیوه زندگی‌ای را نشان می‌دهد که می‌تواند برای‌تان ثروت را به ارمغان آورد. 

۷-بیدار کردن غول درون Awaken the Giant Within

تونی رابینز در این کتاب در جستجوی آن است تا به شما تکنیک‌های لازم برای کنترل زندگی‌تان را بیاموزد. او متخصص روانشناسی است و به شما ابزارهای لازم برای رسیدن به کارایی بالا در حوزه امور مالی درباره بدن‌ و روابط‌تان را نشان می‌دهد. 

۸-ثروتمندترین مرد در بابل The Richest Man in Babylon

جورج کلاسون نویسنده کتاب می‌گوید که حس مشترک لزوما به معنای دانش و فهم مشترک نیست. با بیان هفت قانون ساده این کتاب مکتبی از اندیشیدن است که معتقد است برای موفق شدن باید شیوه زندگی را تغییر داد و میزان موفقیت به شیوه زندگی بستگی دارد. 

۹-هفت عادت افراد بسیار موثر The 7 Habits of Highly Effective People

موفقیت به اندازه شیوه زندگی اهمیت دارد و این دو در پیوند با یکدیگر هستند. این کتاب با استفاده از مضامین خاصی سعی می‌کند تا نگرش و چشم‌انداز خواننده را به سوی موفقیت تغییر دهد. 

۱۰-بیاندیشید و ثروتمند شوید Think and Grow Rich

این کتاب در اصل در سال ۱۹۳۷ میلادی منتشر شد. کتاب ناپلئون هیل قدیمی است اما هیچ وقت کهنه نمی‌شود. پیام‌های این کتاب صرفا مالی نیستند چرا که هیل ثروت‌اش را محدود به ارزش‌های پولی نکرده بود. این کتاب داستان‌هایی از بازرگانان آن زمان را بازگو می‌کند و اشاره دارد که موفقیت همان قدر که برآمده از استعداد مالی است به میزان رضایت شخصی نیز بستگی دارد. 

۳ هزار سال تاریخ در قالب ۴۸ قانون/می‌خواهید راز موفقیت را بدانید؟ این ۱۰ کتاب را مطالعه کنید/بیاندیشید و ثروتمند شوید+عکس

۳ هزار سال تاریخ در قالب ۴۸ قانون/می‌خواهید راز موفقیت را بدانید؟ این ۱۰ کتاب را مطالعه کنید/بیاندیشید و ثروتمند شوید+عکس

۳ هزار سال تاریخ در قالب ۴۸ قانون/می‌خواهید راز موفقیت را بدانید؟ این ۱۰ کتاب را مطالعه کنید/بیاندیشید و ثروتمند شوید+عکس
کد خبر: ۴۶۶۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x