رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تعامل سازنده وزارت علوم و دانشگاه آزاد در خصوص تایید کد رشته‌های کارشناسی ارشد گفت: گمان نمی‌کنم کد رشته‌ای بدون مجوز باقی بماند.
آفتاب‌‌نیوز :
دکتر علی اکبر ولایتی در حاشیه نشست معاونان آموزشی دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص تایید کد رشته محل های دانشگاه آزاد تعامل خوبی بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد شکل گرفته است و به تفاهمی در این زمینه نزدیک شده‌ایم.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از ایسنا، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه رییس دانشگاه دیروز جلسه‌ای با سرپرست وزارت علوم داشته، گفت: طی چند روز آینده اسامی کد رشته‌های توافق شده اعلام می‌شود و گمان نمی‌کنم در نهایت دچار مشکل شویم و کد رشته ای بدون تایید وزارت علوم داشته باشیم.

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما منکر هدایت و رهبری وزارت علوم نیستیم و وزارت علوم برای ایجاد توازن بین دستگاه های آموزشی اقدام می کند و ما خوشبختانه در این زمینه به تفاهم رسیدیم.

ولایتی در خصوص اطلاعیه آخر وزارت علوم مبنی بر عدم تایید کد رشته های دانشگاه آزاد گفت: اینکه کسی بگوید کمیته سه نفره را قبول دارد یا نه، در اجرای مصوبه مجلس تغییری ایجاد نمی کند و نمی‌تواند مصوبه مجلس را نقض کند.

وی در ادامه توضیح داد: چطور می توانند بگویند که قانونی که از سال ۶۷ تصویب و انجام شده است را قبول نداریم و در نظام جمهوری اسلامی ایران تداوم بر اساس قانون است و بی قانونی معنایی ندارد.

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با بیان اینکه تیر ماه امسال مجلس قانون سال ۶۷ را معتبر اعلام کرد و مصوبه دولت در سال ۶۹ نیز معتبر است،خاطرنشان کرد:
 کد رشته‌های دانشگاه آزاد بر اساس تایید کمیته سه نفر متشکل از نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده وزارت علوم و نماینده دانشگاه آزاد معتبر است.

کد خبر: ۴۷۱۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x