محققان موفق به توسعه اولین تست دارویی قابل حمل شدند که اگر کسی مواد مخدر استفاده کرده باشد،می‌تواند در کمتر از 10 دقیقه آن را تشخیص دهد.
آفتاب‌‌نیوز :
این دستگاه تنها چند پوند هزینه داشته و می‌توان از آن در محل کار، در دادگاه و در سردخانه استفاده کرد.

این دستگاه که Reader 1000  نام دارد، می‌تواند به طور دقیق برای چهار گروه اصلی مواد مخدر:کوکائین، تریاک، حشیش و متابولیت‌های آمفتامین مورد استفاده قرار گیرد.

این دستگاه که با اثر انگشت کار می‌کند در 5 ثانیه داده‌های مرتبط را جمع آوری کرده وکمتر از 10 دقیقه نتیجه را ارائه می‌دهد.

Reader 1000   که توسط یک کمپانی در کمبریج به نام Intelligent Fingerprinting توسعه یافته،همچنین می‌تواند در کارخانه‌هایی که مواد مخدر در آنجا سبب از بین رفتن توانایی کارگران برای کار می‌شود مورد استفاده قرار گیرد.

اکثر آزمایشات کنونی، بزاق، ادرار و مو را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا معلوم شود که آیا فرد مواد مخدر مصرف کرده است یا خیر اما در این آزمایشات همیشه نمونه گیری کار آسانی نیست.

این دستگاه که شامل یک کارتریج جمع آوری نمونه اثر انگشت و کیت تجزیه و تحلیل قابل حمل است ،با تجزیه و تحلیل مقدار کم عرق موجود در اثر انگشت فرد کار می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،متابولیت‌های دارویی مواد شیمیایی تولید شده توسط بدن هستند که در فرآیند متابولیسم در عرق بدن ظاهر می‌شوند.

Reader 1000  از نظر صحت و دقت با آزمایش ادرار برابری می‌کند.

کد خبر: ۴۷۲۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۲
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x