کد خبر: ۴۷۵۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: بیشتر قتل‌های استان بدون برنامه ریزی قبلی و توسط افرادی صورت می گیرد که در کنترل خشم و رفتارهای هیجانی خود ناتوانند. تقریبا همه کسانی که مرتکب قتل شده‌اند بلافاصله ابراز پشیمانی می‌کنند، پشیمانی که دیر است.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: هیچ یک از قتل هایی که امسال در استان رخ داد با برنامه ریزی قبلی نبود و قاتلان می گویند آنی مرتکب قتل شده اند.

وی افزود: بررسی این پرونده ها نشان می دهد بیشتر این قتل ها در پی مشاجره بر سر موضوعات کم اهمیت و ناشی از خشم و ناتوانی در حل مسئله روی داده است.

هاشمیان پایین آمدن آستانه تحمل افراد را زنگ خطر جدی عنوان کرد و از افراد و نهادهای تاثیرگذار در جامعه خواست در این باره چاره‌اندیشی کنند.

رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به زندگی اقوام و مذاهب مختلف در گلستان گفت: می توان از این ظرفیت به ویژه ریش سفیدان و روحانیان شیعه و سنی برای آموزش مهارت های کنترل هیجان و کاستن از تنش‌ها بهره برد.

وی اضافه کرد: هر چند دادگستری تلاش‌های خود را برای آموزش مهارت های کنترل رفتارهای هیجانی در اقشاری که با این دستگاه سر و کار دارند آغاز کرده است، اما این تلاش ها کافی نیست و نیازمند همراهی و شکل گیری بسیج عمومی از مردم و نهادهای متولی در این زمینه است.

هاشمیان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی در برخورد با جرایم خشن قاطع است، گفت: به هیچ عنوان برای کسانی که این گونه جرایم مرتکب می شوند مجازات های جایگزین حبس اعمال نمی شود و عفو، تخفیف مجازات و مرخصی هم در کار نیست.

از ابتدای امسال تاکنون 26 قتل در گلستان اتفاق افتاده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x