کد خبر: ۴۷۵۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
هنوز وسایل بازی در برخی پارک های کشور، تحت پوشش سازمان استاندارد قرار نگرفته اند.پول نیوز درباره دلایل این موضوع بادکتر پرویز درویش به گفت و گو نشسته است.
آفتاب‌‌نیوز :
کمتر از یک ماه پیش بود که کودکی در استان گلستان از سرسره قدیمی پارک جنگلی کردکوی که ارتفاع زیادی داشت، سقوط کرد و عدم زیرسازی و ایمن سازی و نداشتن حفاظ، کارش را به بخش مراقبت های ویژه کشاند.

 هنوز خیلی از پارک‌های بازی در سراسر ایران، از فقدان استاندارد برای وسایل بازی خود رنج می‌برند. اوضاع بندر عباس هم چنگی به دل نمی زند. در این شهر هم گویا هیچ پارک استانداردی برای بازی کودکان ساخته نشده وفقط تعدادی پارک بادی غیراستاندارد وجود دارد که با وسایل پاره و سیم‌های برق نیمه لخت، پذیرای کودکان جنوبی شده‌اند. 

سازمان استاندارد اما، به نظر می رسد در سال‌های اخیر دست به کار شده. دکتر پرویز درویش مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد ایران دراین باره بهپول نیوز گفت: از آنجایی که وسایل پارک‌های بازی بهره‌بردار ندارند و توسط شهرداری در مکان‌های عمومی نصب می شوند، ایجاد الزام برای پیروی از استاندارها کمی مشکل تر از شهربازی ها است. شهرداری بعضی استان ها، همکاری های لازم را با سازمان استاندارد دارند و برخی دیگر هنوز ندارند. 

درویش توضیح داد: استفاده از کف‌پوش در محل نصب وسایل بازی پارک ها الزامی است و با این حال هنوز در بعضی پارک های روستاها و شهرها شرایط غیر استانداردی وجود دارد. 

مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سال گذشته، سازمان ملی استاندارد از بودجه عمومی خود، 700 میلیون تومان برای بازرسی 10 استان اختصاص داد که عمدتا جز استان های محروم بودند.

او ادامه داد: 10 هزار وسیله در سراسر کشور بازرسی شدند و گزارش های لازم به مراجع ذی‌ربط ارسال و اقدامات خوبی در جهت استانداردسازی این وسایل انجام شد. 
به گزارش پول نیوز درویش تاکید کرد: حدود 30 هزار وسیله شناسایی و در سامانه ما ثبت شده است و پیش بینی می کنیم تقریبا همین تعداد هم در صف انتظار باشند که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته و وارد سامانه سازمان استاندارد نشده اند. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x