پزشک اورژانس قلابی با جعل عنوان نقشه های زشت خود را عملی می کرد.
آفتاب‌‌نیوز : پزشک اورژانس قلابی با جعل عنوان نقشه های زشت خود را عملی می کرد.

روز 18 مردادماه امسال نماینده حقوقی مرکز فوریت های پزشکی با مراجعه به دادسرای ناحیه 5 تهران و طرح شکایتی عنوان داشت که شخصی اقدام به جعل عنوان این مرکز و معرفی خود به عنوان پزشک اورژانس کرده است . 

پشت پرده عجیب نقشه زشت پزشک اورژانس در تهران + عکس

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "جعل عنوان و کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 7 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 

با ارجاع پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی ، تعدادی از زنان و مردان جوان با مراجعه به پایگاه دوم پلیس آگاهی اعلام داشتند که توسط شخصی که خودش را به نام دکتر "روزبه . ک" معرفی کرده مورد کلاهبرداری قرار گرفتند ؛ مالباختگان در اظهارات خود عنوان داشتند که این شخص ( روزبه . ک ) به آنها عنوان داشته است که قادر به استخدامشان در مرکز فوریت های پزشکی 115 است و به این بهانه ، تحت عنوان هزینه های استخدامی مبالغ چند میلیون تومانی از آنها دریافت کرده است .

یکی از مالباختگان ( خانمی جوان حدودا 25 ساله ) در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "چندی پیش در پارک دانشجو نمایشگاهی فرهنگی تشکیل شد که من نیز مدیر یکی از این غرفه ها بودم ؛ یک روز داخل غرفه نشسته بودم که آقایی با لباس فرم اورژانس به غرفه ی من مراجعه کرد ؛ این شخص ابتدا به عنوان بازدید کننده ، سؤالاتی را در خصوص محصولات غرفه از من پرسید و در ادامه خودش را به عنوان پزشک اورژانس معرفی کرد ؛ زمانیکه این شخص علاقه ی مرا به مأموریت های مرکز اورژانس مشاهده کرد ، مدعی شد که دارای سمت مدیریتی در این مرکز بوده و قادر است تا مرا در اورژانس مشغول بکار کند . به این بهانه ، ارتباط من با این شخص بنام دکتر روزبه . ک آغاز شد ؛ طی مدت آشنایی مان ، روزبه جدای بحث پیگیریِ استخدام من در اورژانس ، یک روز عنوان داشت که به من علاقه مند شده و قصد ازدواج با مرا دارد . این موضوع ادامه داشت تا اینکه یک روز روزبه طی تماس تلفنی مدعی شد که تمامی مراحل استخدامی مرا انجام داده و برای انجام آخرین مرحله استخدامی نیاز به پرداخت مبلغ دو میلیون و 500 هزار تومان است ؛ به این بهانه در آخرین ملاقاتمان این پول را از من گرفت و پس از آن ، دیگر تماس های ما قطع شد تا اینکه پس از مراجعه به دفتر مرکزی اورژانس به من اعلام شد که اصولا چنین شخصی در این مرکز مشغول بکار نیست " . 
با توجه به شیوه و شگرد متهم در کلاهبرداری از جوانان جویای کار ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل سکونت پدرِ روزبه در غرب تهران کرده ، در ادامه اطلاع پیدا کردند که پدر و مادر روزبه چندین سال است که از یکدیگر متارکه کرده و به همین علت روزبه نزد هیچکدام از آنها اقامت دائم نداشته و به صورت دوره ای با آنها زندگی می کند .

در ادامه رسیدگی به پرونده ، سرانجام محل سکونت روزبه در منطقه جنت آباد شناسایی ، دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

"روزبه" که دارای تحصیلات در مقطع دیپلم است ، در اعترافاتش در خصوص علت معرفی خود به عنوان پژشک اورژانس عنوان داشت : " به دلیل علاقه ی شدید به لباس اورژانس نسبت به تهیه لباس از سطح شهر اقدام کردم ؛ در زمان اجرای طرح های امدادی از سوی تیم های اورژانس ، با لباس فرم در این طرح ها حاضر می شدم ؛ در آن شرایط اقدام به تهیه عکس از خودم کرده و پس از آن زمانیکه افراد به من مراجعه می کردند ، با نشان دادن این تصاویر خودم را به عنوان پزشک اورژانس معرفی می کردم .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به شناسایی تعداد ای از شکات و مالباختگان و اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری از این اشخاص و همچنین با عنایت به شکایت رسمی مرکز اورژانس از متهم ، قرار قانونی از سوی بازپر پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

کد خبر: ۴۸۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x