"برجام اروپایی را جایگزین برجام آمریکایی نکنید"
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به مذاکره کنندگان و مسئولان کشور گفت: برجام اروپایی را جایگزین برجام آمریکایی نکنید.
آفتاب‌‌نیوز :
آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: ذات مقدس پروردگار برای اینکه اثر عمیق آرایشگری فکری شیطان را در قرآن نشان دهد، ملاک و نماد آن را "فرزندکشی" معرفی می‌کند؛ یک انسان با دست خودش فرزند دلبند خود را می‌کشد و نابود می‌کند و این تزئین شیطان در فکر و اندیشه انحرافی است.

به گزارش آفتاب‌نیوز، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در دوران جاهلیت دو نوع فرزندکشی مرسوم بود بیان کرد: پسرکشی و دخترکشی دو شکل مرسوم فرزندکشی بود، در برابر بُت‌ها برخی پسران خود را سر می‌بریدند. شیطان وقتی برای انسان اندیشه انحرافی ایجاد کند با همان زمینه موجود این انحراف فکری را زینت می‌دهد.

کنایه‌های تند علم‌الهدی به روحانی: برجام ذلت است/ در چاله آب سنگین اراک سیمان ریختید و سانتریفیوژها را جدا کردید/عوضی عمل کردید!/ دیگر اشتباه نکنید

آیت الله علم الهدی افزود: برحسب این مهم، شیطان برای انسان زینت‌گری می‌کند و حتی ممکن است این زینت‌گری منجر به کشتن فرزند انسان شود؛ زمانی یک انسان دنبال فعالیت اقتصادی است و می‌خواهد برای خودش ثروت و دارایی جمع‌آوری کند و به دنبال منافع مادی است و به فرزند به عنوان عنصر مصرفی نگاه می‌کنیم و این در حالی است که خداوند متعال می‌فرماید رازق شما ما هستیم.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای از انسانها نیز به دنبال ارتقای زمینه اجتماعی خود هستند اظهار داشت: این حالت می‌تواند زمینه برای شیطان باشد تا افکار منفی را بر انسان مستولی کند.

خطیب جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: سه واقعه در 13 آبان در طول تاریخ در موقعیت‌های گوناگون رخ داده که جنایت آمریکا و دشمنی و عداوت آمریکا را هم با مردم ما و هم با دین ما در یک سند قطعی به ثبت می‌رساند؛ واقعه نخست در سال 1343 بود که به دلیل مخالفت امام با قانون کاپیتولاسیون صورت گرفت که به مستشاران آمریکایی مصونیت تعقیب می‌داد اما امام در برابر این مصوبه مخالفت و مقاومت کردند و در 13 آبان امام را به ترکیه تبعید کردند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه نتیجه تصویب این مصوبه این بود که 40 هزار مستشار آمریکایی بر سرنوشت ایرانی‌ها مسلط شدند افزود: در آن فضای تیره و تاریک حاکمیت مستشاران آمریکایی، امام این بیدارسازی را ایجاد کردند و قصه به تبعید امام منتهی شد و این نخستین سند جنایت آمریکا بود. واقعه دوم در سال 1357 بود که در اوج انقلاب ما شکل گرفت و دانش آموزان در دانشگاه تهران به عنوان تظاهرات ضدآمریکایی حضور یافتند و جلادان، بچه‌های معصوم خردسال را هدف مسلسل قرار دادند و بچه‌ها را به خاک و خون کشیدند.

وی افزود: حرکت سومی که به تعبیر امام ما انقلاب دوم بود، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به وسیله دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بود که یک سیلی محکم به صورت آمریکا نواخته شد و سرآغاز ذلت آمریکا بر روی کره زمین بود. از آن روزی که دانشجویان از نرده‌های جاسوسخانه بالا رفتند و آن را تسخیر کردند، اسناد نابکاری یک عده از مزدوران داخلی آمریکا که در دولت موقت نیز بودند مانند عباس امیرانتظام، مچ آمریکا گرفته شد و انقلاب دوم صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه حدود 38 سال از این واقعه می‌گذرد تصریح کرد: از همان روز ذلت آمریکا در دنیا شروع شد، روزی که این واقعه صورت گرفت، نظام و انقلاب و مردم و مرجعیت را عده‌ای تهدید کردند و دولت موقت بلافاصله استعفا داد و از عرصه نظام کنار رفت و پشت میز اپوزیسیون نظام ایستاد و در داخل نیز همه افرادی که خود را نخبه و اندیشمند می‌دانستند گفتند برخورد با آمریکا گران است و در خارج از کشور نیز عمدتاً این عمل را تقبیح کردند و قهرمان یکه تازی که وسط میدان ایستاده بود، امام بزرگوار قهرمان ساز ما در آن روز بود.

آیت الله علم الهدی گفت: آن روز استکبار آمریکایی روی کره زمین به عنوان محور اقتدار در عرصه نظامی و اقتصادی مطرح بود اما از آن روز تا به امروز آمریکا لحظه به لحظه رو به ضعف گذاشت تا امروزی که در تمام دنیا فریاد مرگ بر آمریکا طنین انداز شده است.

وی خاطرنشان کرد: کدام نقطه بر روی کره زمین است که پرچم آمریکا را به آتش نکشند؟ امروز رئیس جمهور آمریکا در کدام کشور مورد هتک مردم نیست؟ آمریکا به این روز نشست. آن روزی که خواستند دو میلیون صهیونیست را بر 80 میلیون عرب مسلط کنند باید امروز ببینند که همان صهیونیست در دست بچه‌ شیعه‌های ما اسیر است و همه توطئه‌ها بی‌اثر شده است.

آیت الله علم الهدی اظهار داشت: مشکل ما با داخل ما است، مشکل ما با برخی عزیزان خودمان است، این واقعیت را قبول کنید که آمریکا امروز بدبخت و بیچاره است و این لجن پراکنی‌ها از استیصال و نکبت زدگی و بیچارگی است، کارش به جایی رسیده که دست به دیوانگی زده تا شاید برگ برنده را به دست بگیرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا مدعی است مهمترین بانک‌ها در این کشور است افزود: کارشان به جایی رسیده که در مقابله با شما مردم و نظام شما، رئیس‌جمهورش باید خودش را به دیوانگی بزند تا شاید امتیاز بگیرد. خواری و ذلت از این بالاتر؟ این واقعیت را عزیزان ما ببینند و تشخیص دهند. در جریان مذاکره با آمریکا مقام معظم رهبری فرمودند "نرمش قهرمانانه"؛ در 38 سال جنگ ما با آمریکا، آمریکا شکست خورده و به جنگ‌های نیابی متوسل شده تا شاید توطئه‌اش در حفظ صهیونیست‌ها اثر بگذارد، امروز دنیا به ما به چشم عزت و اقتدار نگاه می‌کند و مقاومت یک برند ارزشی در مغزها و دل‌های مردم دنیا به ثبت رسیده است. آیا ما پیروزیم یا آمریکا پیروز است؟ مصلحت این بود که با جبهه شکست خورده مذاکره کنیم و رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه.

وی تصریح کرد: آن روزی که به مذاکرات از همین تریبون اعتراض کردیم به ما ترسو و بزدل و دغدغه‌دار وسواسی گفتند اما امروز دیوانه را خودتان تعیین می‌کنید. در این نظام همه با هم برادر هستیم و در این نظام کسی قدرت وطن‌فروشی و خیانت ندارد. دیگر اشتباه را در مذاکره با اروپا ادامه ندهید و برجام اروپایی را جایگزین برجام آمریکایی نکنید. اروپا و آمریکا یکی هستند.

خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه شما دلداده دین هستید و متدین هستید تصریح کرد: حجت امام زمان فرمودند نرمش قهرمانانه اما عوضی عمل کردید. قراردادی بستید که اگر ما خلافش عمل کنیم نقض برجام است، اینها ذلت است، شما رفتید در چاله آب سنگین اراک سیمان ریختید و سانتریفیوژها را از دستگاه‌ها جدا کردید؛ اشتباه کردید، فهم این اشتباه برای این ملت خیلی هزینه داشت. دیگر اشتباه دوم را نکنید؛ این ملت دو سال این برجام را تجربه کردند؛ اروپایی‌ها همین الان در حال خیانت هستند و پشت آمریکا هستند و دم از قدرت دفاعی ما می‌زنند و با خائنان دوباره برجام اروپایی درست نکنید و همان راه مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی را دنبال کنید، دائم جلسه نگذارید و مرد و مردانه جلوی این ضربات مهلک به اقتصاد را بگیرید، جلوی واردات را بگیرید، واردات خودوری خارجی ما با 4 سال قبل قابل مقایسه نیست.

منبع: تسنیم
کد خبر: ۴۸۶۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
تعداد نظرات: ۳۵ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
17
7
احسنت بر علم الهدی. درست میگوید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
1
19
اي كاش روحانيون محترم در زمينه هايي كه تخصص دارند صحبت مي كردند
......................................................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
1
14
همه میدانند برجام با نظارت مستقیم رهبری به نتیجه رسید ان موقع وضع اقتصادی در اثر عملکرد غلط احمدی نژاد که نور چشم شما است وخیم شد چاره نداشتید از طریق مصالحه خل شود حالا می گویید دروحانی این کار را کرده دست بردار اقای علم الهدی همه میدانند روحانی قدرت اجرایی ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
2
16
اصلا میتونی یه بار سانتریفیوژو بخونی..اصلا میدونی چیه
پاسخ ها
رها
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
سانتری فیو وو ووو ج....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
2
5
این تو یه زمینه تخصص داره که قابل بحث نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
11
5
حرف حق زده.
با فرانسه قرارداد می بندید بعد وزیر امور خارجه اش میگه ما با قدرت موشکی ایران مشکل داریم. خودرو وارد میکنید بدون اینکه به دانش بومی خودمون که میتونه تا بیش از نود درصد صنعت رو پیش ببره، نگاه هم نمیکیند. حتی تووی ساختن آزاد راه هم اگه با چینی ها قرار داد میبندید، کارگر هم از چین وارد میکینید
واردات بی رویه اون هم از طرف جوجه بچه های نمایندگان و روسا. بقیه هم توو نکبت دست و پا بزنند
Max
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
2
11
اره دولت میدادیم به شما برید هر چی پوله ببرید ونزولا سرمایه گذاری کنید خوشبخت بشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
10
3
این چه حرفیه؟برخی روحانیون در بسیاری از امور تخصص دارند خواجه نصیر وبوعلی سینا وشیخ بهائی و... روحانی نبودند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
در رمینه تخصصشون حرف میزدن
کسیکه علوم سیاسی خونده میتونه تحلیل سیاسی انجام بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
2
7
بخاطر همين توافق برجام هست كه براي اولين بار رييس جمهور آمريكا در دنيا تنها ماند
خوش بحال بیسواد
|
United States
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
0
5
ببینید اگر در سایت آفتاب امروز سی تا سر تیتر خبر مربوط به سیاست و اقتصاد و پزشکی و دینی و اجتماعی و فرهنگی بین الملل باشد دوست داریم در هر بخش یک نظری را بنویسیم هر چند درست نباشد بنابراین حرف زدنی که توش باز خواست نباشه و مالیات نداشته باشه و عواقب حرفش را نپذیرد هر چه میخواهد میگوید فقط این وسط آن مخاطب که به خاطر دلایلی مجبور به گوش دادن یا خواندن هست چی میکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
0
8
جناب علم الهدی ! چرا در دوران احمدی نژاد که بحث برجام بود ومرتب هیئت های زیادی ب ه ریاست جلیلی مرتب وبا هزینهء سنگین حد اقل به مدت 6سال برای این ملت هزینه تراشی میشد وهیچ گام مثبتی برداشته نشد! صدای اعتراض کسی در نیامد وتحریم ها همچنان بر قرار بود وبسیاری از سپرده های ارزی ما در خارج از کشور بلوکه شده بود ! این پدافند S300 ما که امروز جرأت حملهء هوائی دشمن را گرفته به یمن این برجام به ما داده شد ! خیلی از ارزهای بلوکه شدهء ما به برکت برجام برگردانیده شد ! خیلی از نیاز های ما خریداری شد ! چالهء اب سنگین اراک به شکل بهتری درحال تکمیل است ! ساتریفیوژ های ما به تأکید مقامات هسته ای ظرف یک یا چند ساعت در صورت لزوم فعال خواهند شد ! چرا دارید مردم را مأیوس میکنید؟ ما بهانه ها را از امریکا و اروپا گرفتیم ! و تمام دنیا شاهد این موضوعند ! به خدا درست نیست به بهانهء مسائل جناحی مصالح ملی کشور را وجه المصالحه قرار دهیم ! در همین دولت روحانی به این افتخار دست یافتیم که صادر کنندهء تجهیزات الکترونیکی نظامی ! اری نظامی به اروپا باشیم ! اروپایی که دهها سال در مسائل نظامی والکترونیکی از ما جلو بودند ! امروز خریدار کالاهای نظامی از ما هستند ! اما به خاطر 6سال وقت کشی دکتر جلیلی و هیأت همراه او هنوز در تحریم خرید هواپیما های جنگنده سوخو 30 هستیم که نیاز اساسی و واقعی نیروی هوائیست !!! اقای علم الهدی خوب و بد را باهم بگوئیم ! فقط به بد ها ( البته بدها به نظر شماها) گیر ندیم ! شما امام جمعه یعنی امام جمع و جامعه هستید باید فضائی ایجاد فرما ئید که اصولگرا و اصلاح طلب هردو در کنار هم به شما اقتدا کنند !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
خیلی از دفاعیاتت متاسفانه بی اساس
من مهندس الکترونیک ام و در حال مهاجرت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
0
1
لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
9
از ایشان سئوال کنید راکتور آب سنگین اصلا به چه چیزی میگویند به چه دردی میخورد که ایشان تاسف میخورند .
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
مطمئن باشید اینایی که دارن دائم سنگ آب سنگین اراک را به سینه میزنند نمیدانند چیه و به چه دردر میخوره چقدر هزینه داره و اگه هزینه کنیم چی برداشت میکنیم و الان جاش چی داره ساخته میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
6
وضع اقتصاد فعلی ایران نتیجه این تفکر است ..................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
3
خداوند خراسان را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
3
لطفا نظر نده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
4
من نمیدونم آیا آب سنگین برای مردم تحت رنج تبدیل به نان و آب سرسفره میشه که انقدر سنگش رو به سینه میزنن؟!؟!؟!؟!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
هرچیز جای خودش چرا .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
6
امان از استفاده ابزاری از موقعیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
5
ای کاش نظرشون را در مورد کیک زرد هم می گفتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
5
براى ايشان كه قدرت هضم كيك زرد وأب سنگين اراك را دارد آلبته كه برجام ننگ است برجام مال ما بدبخت بيچاره ها بود كه به همان يك لقمه نآن راضى هستيم البته اگر باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
5
ای حاکم خراسان اقلا حرف داماد شکست خورده ات جناب رئیسی را قبول کن که برجام را قبول داشت نه این حرفها که آقای m.p.t در گوشتان میخواند .بگذارید ...... 8سال هم مردم راحت باشند
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
1
آب سنگین بدرد کشورم نمیخوره ژاپن و آلمان با آن همه تکنولوژی اینقدر آب سنگین و آب سنگین و اتم نمیکنه آب معدنی مشهد بطری چنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
2
2
صدبار هم بالا و پایین بیایی، این را بدان برجام عشق است. ما زندگی می خواهیم نه فراهم کردن پست و مقام برای شما.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
1
1
اصلآ فکرکرده اید مردم در باره شما چه می اندیشند و چه می گویند؟
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
2
2
این آب سنگین در دنیا خریداری ندارد فقط برای کشورهای با دارای بمب اتمی و تاسیسات اتمی میخورد که فعلا خریداری ندارد سرچ کنم ببینم آب سنگین به چه درد میخورد
امیر
|
United States
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
2
0
سیمان ریختند چون بررسی فنی لابد ختم به این شد چون ما دنبال غنای 3.5درصد برای سوخت نیروگاه بودیم نه چیز دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
0
0
"نمی خواهید جای ......بنشینید.
مراد
|
United States
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
1
0
اگر امروز آژانش اتمی طبق گزارشی به این نتیجه رسید که مثلا عربستان و تاجیکستان .. تاسیسات هسته ای دارند سازمانهای بین المللی دست تو دست بذارند و نگاه میکنند؟ بهرحال هنوز کسی به دنیا توضییح نداده داشتن سلاح هسته ای برای همه جایز هست یا نه همیشه میگویند چرا آمریکا و اسراییل دارند ولی در مورد روس و کره شمالی و کوبا حساسیتی وجود ندارد آلان از پوتین بپرسی تو چرا سلاح هسته ای داری ؟ جواب چی هست چون دیگری دارد من هم باید داشته باشم همه روی نسخه نانوشته عمل میکنند یعنی هر کشوری با هر فکر و عقیده ای سلاح هسته ای داشته باشد و دست آدمهای دیوانه مثل صدام و .. بیفتد بر سر دنیا چه خواهد آمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
0
0
اگر برجام نبود ...
وطنم برایم مهمتر هست
|
United States
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
0
0
بجای این حرفهای خیلی خیلی تخصصی اتمی به بافت های فرسوده مشهد فکر کنین به مدارس و دانشگاه فرسوده شهرتان فکر کنید منازل مردم و هتل ها و مهمانپذیرهای مشهد فکر کنین تا از گزند بلایای طبیعی آسیب نبینند به خیابانهای تنگ و باریک مشهد در مواقع اضطرای فکر کنین و خیلی چیزها دیگر فکر کن امشب زمین لرزه میاد آیا زیر ساختهای درمانی شهر شما اولین جای هست که به مصدومین یاری دهد واقعا سالم هست ؟سیاسی کاری را بذارین کنار به فکر مشکلات مردم باشین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x