معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به تازگی دو شرکت خودروساز ایرانی برنامه‌های تولید خودرو‌های برقی را به ایدرو ارائه کرده‌اند و گفته شده است که تولید خودرو‌های برقی این دو شرکت تا چهار سال آینده وارد بازار می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
منصور معظمی در نشست تخصصی آینده صنعت خودرو و خودرو‌های برقی اظهار کرد: به تازگی دو شرکت خودروساز ایران‌خودرو و سایپا برنامه‌های تولید خودرو‌های برقی را به ایدرو ارائه کرده اند و گفته شده است که تولید خودرو‌های برقی این دو شرکت تا چهار سال آینده وارد بازار می‌شود.

وی افزود: این دو شرکت به حمایت دولت تاکید دارند و ما نیز می‌دانیم که بدون توجه و حمایت دولت همانند پرداخت یارانه‌ها این تولیدات امکان پذیر نیست.

 معظمی تصریح کرد: باید نظام رگولاتوری در زمینه تولید و فراهم کردن زیر ساخت‌های صنعت خودرو برقی در کشور در اولویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: در بازار فعلی خودرو، ایجاب می‌کند که این حوزه از انسجام بیشتری برخوردار باشد چرا که سند چشم‌انداز صنعت خودرو بسیار کلان است.

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: نقش وزارتخانه در زمینه تولید خودرو‌های برقی کمرنگ نیست و باید هرچه سریعتر رگولاتوری در این بخش مصوب شود.

وی تاکید کرد: نگاه وزیر صنعت نیز بر رضایت مشتری است از این رو باید حمایت‌ها از صنعت خودروسازی منطقی باشد.

 به گفته معظمی، سرمایه گذاری در این بخش فراتر از دولت است و باید در این زمینه اقداماتی صورت گیرد، چرا که در حال حاضر آلودگی هوا و ترافیک تهران را قفل کرده است.

 به گفته وی، اقدامات در زمینه تولید خودرو برقی باید به صورت پکیج و کار هدفمند صورت گیرد به گونه‌ای که بخشی از این سرمایه گذاری به حاکمیت مربوط است نه بنگاه داری.
میزان 
کد خبر: ۴۸۹۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x