تعمیرات اساسی تمام فازهای مجتمع گاز پارس جنوبی مطابق برنامه پایان یافته که در این بین پالایشگاه پنجم با کاهش زمان تعمیرات اساسی یکی موفق‌ترین پالایشگاه‌های مجتمع بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :
 به نقل از روابط عمومی پارس جنوبی، ایرج خرمدل؛ مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با بیان اینکه در سال جاری زمان تعمیرات اساسی فازهای 9 و 10 از برنامه ابلاغی نیز کمتر بوده است، گفت: طبق برنامه مصوب، بازه زمانی 12 شهریور تا 2 مهر برای تعمیرات فاز 9 در نظر گرفته شده بود که این تعمیرات 3 روز زودتر به پایان رسید.

وی افزود: برای فاز 10 نیز بازه 27 شهریور تا 7 مهر برای تعمیرات پیش‌بینی شده بود که این تعمیرات نیز 2 روز زودتر خاتمه پیدا کرده است.

خرمدل مهم‌ترین هدف از تعمیرات اساسی پالایشگاه را استمرار تولید و آمادگی کامل پالایشگاه در زمستان عنوان کرد و گفت: کاهش زمان تعمیرات علاوه بر افزایش تولید باعث درآمدزایی برای کشور نیز شده است.

به گفته مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی؛ راه‌اندازی زودتر از موعد فازهای 9 و 10 باعث تولید 45 میلیون متر مکعب گاز طبیعی، 37 هزار بشکه میعانات گازی و 730 هزار تن اتان بیشتر شده است.

وی می‌گوید: به لحاظ ارزش ریالی نیز قیمت امروز این محصولات 420 میلیارد ریال است که این تنها سود ناشی از کاهش بازه زمان تعمیرات است و در کنار این افزایش برداشت از مخزن مشترک نیز ارزش فراوانی دارد.
کد خبر: ۴۹۲۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x