دستگاهها زمینه نقد و اعتراض قانونی را فراهم کنند
ملت ایران همواره بر مبنای مصالح ملی خود تصمیم می‌گیرد/انتقاد و اعتراض در همه امور حق مردم است؛ شیوه آن باید به حل مشکلات کشور و بهبود زندگی مردم منجر شود/ نقد با خشونت و تخریب اموال عمومی متفاوت است/ دولت و مردم با هم مشکلات را حل می کنند/ کسی که ملت ایران را تروریست می نامد، حق دلسوزی برای مردم ما را ندارد/ مردم علاوه بر حل مشکلات اقتصادی، خواستار شفافیت و ریشه کنی فساد هستند/ دولتمردان مشکلات را بدون وقفه با مردم مطرح کنند/ دستگاهها زمینه نقد و اعتراض قانونی را فراهم کنند/ همه مردم و گروهها باید در صدا و سیما دیده شوند/ مردم و جوانان روی راه حل ها متمرکز شوند
آفتاب‌‌نیوز :
رییس جمهور با تشریح توطئه های بدخواهان علیه ایران اسلامی، تصریح کرد: ملت ایران همواره به خوبی شرایط حساس کشور، منطقه و جهان را درک کرده و بر مبنای مصالح ملی خود تصمیم می‌گیرند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت ضمن تبریک ایام میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی، ابراز امیدواری کرد این ایام برای همه مسیحیان جهان، مسلمانان و ملت ایران مبارک باشد.

روحانی: ما ملت آزادی هستیم/اعتراض حق مردم است/انتقاد باید به گونه‌ای باشد که منجر به بهترشدن شرایط شود

دکتر روحانی در ادامه  با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد اعتراض‌ها در برخی نقاط کشور عزیزمان بوده‌ایم، گفت: این نکته باید برای همه روشن باشد که ما ملت آزادی هستیم و طبق قانون اساسی و حقوق شهروندی، مردم در بیان انتقادات و حتی اعتراض‌شان کاملاً آزاد هستند؛ اما در عین حال باید توجه کنیم که نحوه انتقاد و اعتراض باید به گونه‌ای باشد که پایان آن منتهی به بهتر شدن شرایط کشور و زندگی مردم شود.

رییس جمهور تاکید کرد: "حل برخی از این‌ مسایل آسان نبوده و زمان‌بر است و دولت و ملت باید برای حل این مشکلات دست به دست بدهند".

رییس جمهور با بیان اینکه ریشه برخی از مشکلات اقتصادی مردم به سال‌‌های قبل برمی‌گردد و برخی‌ دیگر هم به همین ایام مربوط می‌شود، گفت: دولت و ملت باید دست هم را گرفته و یکدیگر را یاری کنند؛ اما نقد مردم فقط به اقتصاد نیست، مردم راجع به فساد و شفافیت حرف دارند و می‌گویند مسایل باید شفاف باشد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مردم می‌خواهند در بخش قانون‌گذاری، اجرایی، قضایی و دیگر بخش‌های کشور، مسایل به وضوح برای آنها تبیین شود تا بتوانند قضاوت دقیقی داشته باشند، خاطرنشان کرد: اینکه در رسانه همه نقدهای مردم را به دستگاه اجرایی برگردانیم، بی‌دقتی است.

رییس جمهور همچنین افزود: مردم نسبت به اینکه باید با فساد  مبارزه جدی‌تر شود و  اینکه برخی چرا مسایل به خوبی برای آنان تبیین نمی‌شود، نقد دارند.

دکتر روحانی اظهار داشت: انتقاد در همه امور کشور حق مردم است و ما معتقدیم حکومت و کشور متعلق به مردم است و مردم باید آنچه می‌خواهند را بخوبی بیان کنند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه نقد با خشونت و تخریب اموال عمومی کاملاً متفاوت است، گفت: در عین حالی که از نقد استقبال می‌کنیم و دستگاه‌های مسئول کشور باید زمینه را برای انتقاد و اعتراض قانونی مردم، حتی راهپیمایی و اجتماع قانونمند آنها فراهم کنند و این حق مردم است؛ اما در عین حال نباید بگذاریم فضایی ایجاد شود که در آن فضا دوستداران انقلاب و مردم نگرانی برای زندگی‌ و امنیت‌شان، ایجاد شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه شیوه صحیح  و انتخابی برای بیان نقد باید یک شیوه کاملاً منطقی، دقیق و قانونی بوده و در نهایت منجر به اصلاح شود، اظهار داشت: اگر شیوه‌ای برای بیان نقد انتخاب شود که بواسطه آن مردم در زندگی، کسب و کار، رفت و آمد و سرمایه گذاری، دچار تردید و نگرانی شوند و دشمنان ما دست‌افشانی و پایکوبی کنند، حتما شیوه ای غلط است.

رییس جمهور با اشاره به ابراز شادمانی دشمنان انقلاب، گفت: این آقایی که امروز در آمریکا می‌خواهد با مردم ما همدردی کند، یادش رفته که چند ماه پیش ملت ایران را تروریست نامید؛ این آدمی که سر تا پایش علیه ملت ایران است؛ حق ندارد برای مردم ایران دلسوزی کند.

دکتر روحانی با بیان اینکه این روزها برخی از کشورهای عرب منطقه که هیچ‌وقت با مردم ایران  میانه خوبی نداشتند، پایکوبی می‌کنند، تصریح کرد: باید توجه کنیم که آیا این شیوه اعتراض، شیوه‌ای دقیق و به نفع مردم است یا به نفع دیگران!؟

رییس جمهور امنیت ملی، آرامش و انسجام ملی، وحدت و برادری در ایران را بزرگترین سرمایه‌ در منطقه دانست و تاکید کرد: در کشور ما همه اقوام و مذاهب برادرانه با هم زندگی می کنند و مردم در انتخابات نشان دادند که چگونه نسبت به منافع ملی و آینده کشور خودشان حساسیت دارند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه اگر مردم در انتخابات آمدند و اکثریت مردم راهی را انتخاب کردند، ما نیز در مقام عمل باید آن راهی که اکثریت خواسته را شروع کرده و ادامه دهیم، افزود: توقعات و مطالبات مردم، توقعات و مطالبات درستی است، اما اگر شیوه‌ای انتخاب کردیم که در بیان مطالبات به حق‌مان، افرادی داخل شدند و سخنانی ناصحیح، غلط، ناروا، مشکل‌آفرین، دشمن شاد کن و مردم‌نگران کن مطرح کردند، قابل قبول نیست و همه باید به این نکته توجه کنیم.

رییس جمهور ادامه داد: این دولت هر آنچه که در حقوق شهروندی و در انتخابات به مردم وعده داده، پای پیمان خودش ایستاده و می‌خواهد در این کشور، جوان‌‌ها، دانشگاه‌ها و زنان و مردان و روستائیان با نشاط باشند و همه تلاش خود را برای حل مشکلات مردم بکار برده است؛ البته معنی‌‌اش این نیست که مشکلات مردم حل شده و مردم امروز مشکل ندارند، اما همه شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی نشان می‌دهد که وضع کشور ما نسبت به 4 سال پیش چند قدم روبه جلو رفته است.

دکتر روحانی اظهار داشت: امروز وضعیت و شرایط ما نسبت به موضوعاتی همانند بهداشت و درمان، آرامش اقتصادی، وضعیت روستاها و کمک به قشرهای بسیار ضعیف ، نسبت به گذشته بهبود یافته و در مسأله تحریم و حقوق ملی و تأثیرگذاری ایران در ثبات و امنیت منطقه شرایط ما متفاوت شده است اما معنی‌ آن این نیست که همه مشکلات مردم حل شده است.

رییس جمهور با اشاره به ضرورت تلاش بیشتر دولت برای اشتغال، گفت: طبیعی است اگر وضعیت اشتغال برای 2 خانواده در میان 4 خانواده درست شده باشد، آن 2 خانواده دیگر که هنوز اشتغال فرزندشان درست نشده، این احساس رضایت را ندارند.

دکتر روحانی افزود: درست است که قدم‌هایی برداشته شده، اما کاهش قدرت خرید مردم از 5 - 6 سال پیش هنوز به طور کامل جبران نشده است؛ مردم مشکلاتی دارند و این مشکلات باید حل شود.

رییس جمهور با بیان اینکه من از جوانان و مردم ایران و از همه خانواده‌ها درخواست می‌کنم روی راه حل مسایل بیشتر دقت کنیم، گفت:  ما در کشور مشکل هوا، ریزگرد، آب، اشتغال و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی گوناگون داریم؛ باید با فساد مبارزه کنیم و همه مردم بتوانند روی اعمال ما نظارت کنند. این مسایل وجود دارد و باید حل و فصل شود. اما چه راهی را باید انتخاب کنیم؟

وی با بیان اینکه مردم در زمینه مسایل اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی دارند، خاطرنشان کرد: امسال در فصل پاییز با یک خشکسالی مواجه بودیم که باعث شد نسبت به متوسط ده سال گذشته حدود 55 درصد کاهش بارندگی داشته باشیم و از سویی با مشکلات دیگری از قبیل سیل یا زلزله مواجه بودیم و مردم با ریزگردها و هوای بد دست و پنجه نرم می‌کنند.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه باید همدیگر را یاری و کمک کرده و همه اقشار و جناح‌ها احساس کنند که صدا و سیمای ملی ما متعلق به خودشان است، اظهار داشت: باید همه احساس کنند در این رسانه ملی حضور دارند و بتوانند نظرات‌شان را بیان کنند. مردم باید احساس کنند که در رسانه‌ها می‌توانند حرف‌هایشان را بیان کنند.

وی تاکید کرد: اما در عین حال دولت گروهی را که بخواهند اموال عمومی را تخریب کنند یا نظم اجتماعی را بهم بزنند و یا در جامعه اغتشاشی ایجاد کنند، حتماً‌ تحمل نخواهد کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه " نقد با زبان صریح گفته شود اما باید توجه داشت که مردم نیز آرامش و امنیت می‌خواهند"، خاطرنشان کرد: مردم ما شرایطی می خواهند که بهتر بتوانند سرمایه‌گذاری کنند. آیا اگر در جامعه ناآرامی داشته باشیم، اشتغال ما بیشتر شده و وضعیت اقتصادی مردم بهتر می‌شود؟

دکتر روحانی افزود: امروز دولت آمریکا که در داخل این کشور با مشکلات فراوانی روبرو است، موجب شده مردم آمریکا نسبت به شرایط سیاسی و اجتماعی شان در این کشور نگران باشند.

دکتر روحانی با بیان اینکه رییس جمهور آمریکا از روز اولی که به کاخ سفید آمده علیه ملت ایران اقدام کرده و  برای رفت و آمد به آمریکا، ارائه ویزا و مسایل مالی و بانکی مردم هر روز مشکل درست می‌کند، گفت: کسی که روزانه و  به طور مداوم علیه ملت ایران تلاش می‌کند، نمی‌تواند دلسوز ملت ایران باشد؛ همچنین آن یکی دو کشور عرب منطقه نیز که در طول این چند سال علیه ملت ایران تلاش کردند هم نمی‌توانند برای ملت ایران دلسوزی بکنند.

رییس جمهور ادامه داد: از همه مقامات امنیتی و نیروهای انتظامی که رفتارشان با مردم، رفتار خشونت‌آمیزی نبوده و شکیبایی خودشان را حفظ کرده اند تشکر می کنم.

رییس جمهور خطاب به وزرا، معاونین و همه مسئولین بخش های اجرایی کشور گفت: باید به طور روزانه با مردم مشکلات را در میان بگذارید، و اگر مسأله‌ای پیش می‌آید، مردم باید بدانند؛ اگر آنفلوانزا می‌آید و مشکلاتی را  برای طیور ایجاد می‌کند، همان‌ لحظه اول مردم باید مطلع شوند؛ نه یک هفته بعد از بازار و آثار آن بفهمند؛ اگر جنسی در کشور ما به اندازه کافی نیست و باید واردات انجام بگیرد، قبل از آنکه بازار احساس کمبود کند، مسئول مربوطه باید احساس کند و آن کمبود را جبران کند؛ اگر مشکلی در مؤسسات اعتباری غیرقانونی وجود دارد، قبل از هر کس رییس بانک مرکزی باید برای مردم توضیح دهد و اگر با تلاش فراوان اقدام مثبتی انجام دادیم باید برای مردم تبیین شود؛ اگر مشکل زیست محیطی داریم باید برای مردم توضیح دهیم. ما باید با مردم حرف بزنیم و صحبت کنیم. هیچ مسئولی نمی‌تواند بدون ارتباط و استمداد و توضیح با مردم در کار خودش موفق باشد.

دکتر روحانی اظهار داشت: آنچه امروز از جوانان و مردم عزیزمان می خواهم اینست که در این شرایط حساس منطقه و کشور باید هوشیاری‌مان بیشتر باشد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته گروه‌ها و اقشاری از مردم که مشکلاتی داشتند، نظرشان را گفتند، افزود: مشکلات و مسایلی که مربوط به جمع و قشری از کشور است، باید در چارچوب قانونی تبیین شود، اما انتخاب شیوه‌های دیگر می‌تواند برای کشور، امنیت و آینده ما خطرناک باشد و من مطمئنم که مردم شیوه قانونی و منطق را می‌پسندند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم شرایطی در کشور بوجود بیاید که در این فضا دشمن سوء استفاده کرده و برخی از افراد حرکات و اقدامات احساسی انجام دهند، گفت: راه رسیدن به چنین هدفی، کمک، حضور، بیان مردم و توجه به آینده و نتایج است؛ تردید ندارم دولت ما به عنوان منتخب مردم و ملت ما به عنوان ولی‌نعمت ما ، در کنار هم به راحتی می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل و فصل کنیم و برای برطرف شدن برخی از مشکلاتی که زمان‌بر است، شکیبایی کنیم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه همه باید تلاش کنیم تا به مردم در مقام عمل نشان دهیم که فضای نقد، انتقاد، اعتراض در چارچوب قانون، کاملاً آزاد است، اما فضای تخریب و اغتشاش حتماً فضایی نیست که مردم ما آن را تحمل کنند، ابراز امیدواری کرد که شاهد تلاش جمعی برای دستیابی به ایرانی بهتر در پیش‌رو باشیم و بتوانیم مشکلات‌مان را با یاری همدیگر حل و فصل کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری
کد خبر: ۴۹۹۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
6
21
باز هم حرف درمانی و شعار درمانی.مگه دولت چه کاره است که به تحمعات مجوز دهد.اصلا طبق قانون اساسی راهپیمایی نیازی به مجوز ندارد.مگه برای ۹ دی ۲۲ بهمن روز قدس روز فلسطین و غیره بانیان ان مجوز می گیرند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
16
8
عوامل شروع کننده ی این اغتشاشات خیابانی باید به دستگاه های قضایی معرفی و در صورت امکان محصور گردند.
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
2
23
دولت هم آزاد نیست چه برسه به مردم صحبت های جناب رئیس جمهور هم سانسور می شه وقتی رئیس جمهور سانسور می شه مردم چگونه می توانند؟؟؟؟؟؟ اصلا مجرای قانونی برای اعتراض کجاست؟ خود دولت هم می داند شورا راهکار درستی برای اعتراض نیست؟ به دنیای پیشرفته نگاه کنیم چاره کار مشخص خواهد شد!
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
6
9
...امیدواریم ..پایان بپذیره و سازوکار های قانوی گذاشته بشه و آزادی بیان نهادینه بشه....
علی معرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
1
18
اینجوری که نمیشه رفراندوم برگزار کن .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
1
19
روحانی موانع جلو رو دولتت را بگو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
1
18
اقای روحانی مردم را محرم خود بدانید.چرا شجاعانه ریشه مشکلات را نمی گویید؟. با مردم بیشتر صحبت کنید . اقای احمدی نژاد با همه اشکالاتی که دارد یک ویژگی مهم او را در پیشبرد کارهایش موفق میکند و آن صراحت لهجه است . جناب آقای روحانی تعارف و خطابه را کنار بزنید . رک و روراست با مردم صحبت کنید آنوقت خواهید دید که چه گونه مردم به پای شما می ایستند.اقای روحانی مردم را محرم خود بدانید.چرا شجاعانه ریشه مشکلات را نمی گویید؟. با مردم بیشتر صحبت کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
1
17
فساد .............مافیا.........و ........ اقای رئیس جمهور شعاردیگره فایده ندارد
خوش بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
0
3
در راستای درخواست آقای روحانی,,, جهت شفافیت , صاحب ,صندوقهای قرض الحسنه چه کسانی هستند ؟ چرا معرفی نمی شوند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
0
6
استان قدس نه تراز مالی و نه مالیات به ماموران رسمی نظام می دهد .
پنهانی با برداشت از نذورات , چوب لای چرخ دولت میگذارد . اجازه نامه و......
دولتی را زیر پا می گذارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
0
4
ای کاش مردم کشورم قاطی بازی کثیف افرادی نمی شدند که منافعشان به علت برخورد دولت با موسسات مالی غیر مجاز به خطر افتاده
فکر می کنید چرا آن موسسات دارند ورشکسته می شوند؟ چون هیچ کار اقتصادی نمی کردند فقط از ما مردم به بهانه سود بالا پول می گرفتند و با کسانی در ارتباط بودندارد و هستند که با رانت احمدی نژاد صاحب میلیون ها دلار بودند
این موسسات فقط برای داد و ستد ارز این افراد تشکیل شده است و چون حجم زیادی ارز در اختیار آنها است تنها کار اقتصادشان ! بالا بردن قیمت ارز است
فکر می کنید چرا این بودجه برایشان گران آمد چون ارز در بودجه آنقدری که آنها می خواستند گران نشد
مردم محض رای خدا بفهمید که دارید چطور بازی می خورید فکر می کنید چه می شود؟ شما دو روز در خیابان هستید برای خواسته های به حقانیت حرفی نیست
اما اینها با استفاده از این شلوغی قیمت ارز را در بازار بالا می برند تا میلیآردها دلار ارزی را که در زمان احمدی نژاد به جیب زدند در بازار بفروشند
تمام دردشان برخورد دولت روحانی با دلالی ارز توسط آنها و این که ورشکسته هم می شوند یعنی این کار واقعا در حال انجام است
مردم خبرها را درست بخوانید بعد از ارایه بودجه بعضی هایشان آنقدر بهش فشار آمد که گفتند دلار دست کم باید 3800 باشد و بالای 4000 قیمت درست در بودجه است
بفهمید
دولت را اینطور تحت فشار می گذارند و وادار می کنند قیمت ارز را بالا ببرد تا امپراتوری آنها پابرجا بماند
اتحادیه مرغدارآن همیشه ابزار دست اینها بوده تا به دولت فشار بیاور قیمت مرغ و تخم مرغ را با اعتصاب اتحادیه بالا می برند سعی می کنند جلوی واردات مرغ را با ادعالی واهی بگیرند
مردم تو رو خدا بفهمید که دولت خیلی کارها کرده و دلیلش هم همین است که وضع اقتصادی ! آنها بد شده نه ما مردم!
جز این که تورم کمی را تجربه می کنیم و دستمال به هر حال در جیبمان می رود چیز بدی برای ما اتفاق نیفتاده
برای این که هر گروهی را چطور دیوانه کنند یک راه بلدند تورا به خدا اخبار را درست بخوانید برای اینکه کسی که به خارج می رود را دیوانه کنند یکی را می فرستند که بگوید باید عوارض بشود یک میلیون تومان الان که در بودجه شده 200 هزار تومان یقه هایشان را دارند پاره می کنند
فشار می اورند که اقتصاد بسته باشد واردات نشود تا بتوانند در داخل کشور کالاها بنجل خودشان را هرقدر می خواهند گران کنندر
مردم به دولت فرصت بدهید دولت دارد دمار از روزگار این انگل ها در می آورد و ما گرچه تقاصاهای برقی هم دآریم انتقادهایمان هم درست است اما قاطی بازی این انگل ها نباید بشویم آنها در این شرایط تنها چیزی که برایشان درمان است ساقط کردن دولت و مجلس است که در برابرشان ایستاده
قبول دارم که مجلس و دولت این کار را خیلی خوب انجام نداده اند اما توانشان آنقدر است اگر ما حمایتشان کنیم بیشتر هم می شود
اگر ما پشتشان را خالی کنیم این افراد دیگر از سایه بیرون می آیند و کامل مرزهای کشور را می بندند و ایران می شود دقیقا مثل گره ی شمالی و اتحاد جماهیر سوسیالیستی
دولت دارد سعی می کند دست آنها را ارز بازار ارز کوتاه کند
صبر داشته باشید و خبرها را درست بخوانید نو ردیف های آنها در بودجه هم می رسد شروعش با افشای اسامی ذینفع های بودجه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
2
5
این راهپیمایی ها نشان داد که هنوز جهان سوم هستیم چرا باید نتوانیم مشکلات را بدون اغتشاش و درگیری بیان کنیم مگه ما مردمی متمدن نیستیم مگه انسانهای آگاه وقتی با هم اختلاف نظر دارن سریع دست به یقه میشن چرا ما یاد نگرفتیم گام اول نباید درگیری باشه . ما باید به کشورهای دیگه نگاه کنیم جهان سومی ها سر هر موضوع کوچک با هم دیگه درگیر شده و خون های زیادی می ریزن اما غربی ها اینطور نیستن مشکلات را با گفتگو حل میکنن . اما مشکل ما فقط رفتار مردم نیست این رفتار مردم دلیل داره حکومت باید اجازه بده مردم حرف بزنن مشکلات را بگن حتی به بالاترین مقامات بتونن انتقاد داشته باشن و البته انگ ضد انقلاب و کافر و ... هم نخورن باید بتونن راهپیمایی برگزار کنن . کشور متعلق به همه مردمه نه یک عده خاص .و این باید در عمل هم اجرا بشه نه فقط در شعار.و باید حکومت به حرف مردم گوش بده وقتی مردم رضایت ندارن به فلان کشور کمک بشه باید این خواسته محقق بشه یا توی رسانه ملی کارشناسان از طیف های مختلف بیارن و مردم رو قانع کنن که این در جهت منافع مردمه. باید با فساد برخورد بشه فسادی که متاسفانه در بین مسئولین هست....
اما دوستانی که به شرایط موجود اعتراض دارن این را بدانند که با ادامه این روند و نتیجه هر چه باشه اوضاع بهتر نخواهد بود سلطنت طلبان ، منافقین و ... در انتظارند اتفاقی بیافته و دست بکار بشن خدای ناکرده درصورت وقوع کوچکترین اتفاق ائنا مملکت رو به سمت سوریه . عراق و ... میبرن و قطعا شرایط بد که نه جهنم میشه.
دولت به معنای عام باید هرچه سریع تر اصلاحات ساختاری انجام بده و اجازه شاد شده عربستان و اسراییل و ... غیره را ندهد این یک خواهش است . جگر ادم میسوزه وقتی شادی اونا رو از این وضعیت میبینه و لذت میبرن از طرفی هم مشکلات رو داریم و مردم هم حق دارن کاش این شرایط تغییر کنه کاش سیاستمدارن ما این شرایط رو درک کنن که ما در چه شرایطی هستیم و چه فشاری بر مردم وارد میشه
لطفا درج کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
0
6
مردم قاطی بازی موسسات مالی غیر مجاز نشوید دولت دارد با یک عده برخورد می کند و آن ها چون منافعشان به خطر افتاده این را راه انداخته اند البته به دولت این نقد وارد است که چرا نمی گوید چه کسانی در دولت احمدی نژآد با رانت بانک مرکزی صاحب میلیاردها دلار پول شدند و این که موسسین این موسسات مالی چه افرادی بودند و فعالیت اقتصادی آنها! خرید و فروش ارز و بالا بردن قیمت ارز بود
ورشکسته می شوند؟ بله که می شوند چون مدتی است که دولت سعی می کند جلوی خرید و فروش ارز توسط آن ها را بگیرد
ناراضی هستند؟ بله که هستند چون قیمت ارز در بودجه را دولت 3500 تعیین کرد نه بالای 4000 تومان که مد نظر آن ها است و چون موسات مالی غیر مجاز در حال جمع شدن توسط دولت هستند و عملا جلوی دلالی ارز توسط این افراد گرفته شده آن ها باید ارز خود را به دولت بفروشند برای همین است که انقدر ناراحت هستند و می خواهند با ایجاد آشوب در کشور با بالا بردن قیمت مرغ و تخم مرغ توسط اتحادیه مرغداران بالا بردن قیمت کرایه تاکسی و دامن زدن به تورم از هر طریقی که می توانند با ایجاد نارضایتی بین تاکسی دارها و اینکه به آن ها بگویند با قیمت الان به شما اجحاف می شود آن را تشویق می کنند که نرخ کرایه را بالا ببرند
اتحادیه مرغداران که ذاتا از زمان همیشه دست آن ها بوده و قیمت مرغ و تخم مرغ را هرجا از شرایط راضی نبوده اند بالا برده اند
در بین دانشجوها با زوم کردن روی کاستی های وزارت علوم آن ها را ناراضی می کنند
اینها همه جا عده ای مزدور دارند که با سیاه نمایی سعی می کنند نرخ تورم را بالا ببرند و تمام هدفشان بودجه است
آن ها می خواهند نرخ دلار بالاتر باشد - حتی در مجلس یکی از هوادارانشان قیمت حداقل 3800 را داد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x