کد خبر: ۴۹۹۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
مرد دو زنه که متهم است همسر اولش را کشته است دیروز در حالی خودش را بی گناه خواند که دختر 11ساله اش برای وی حکم قصاص خواست.
آفتاب‌‌نیوز :  مرد دو زنه که متهم است همسر اولش را کشته است دیروز در حالی خودش را بی گناه خواند که دختر 11ساله اش برای وی حکم قصاص خواست.

عصر چهارم شهریور ماه سال 93 به کلانتری کهریزک خبر رسید یک زن 29 ساله به نام مهری در خانه اش به شدت کتک خورده و بیهوش شده است. ماموران پلیس  به خانه مورد نظر رفتند و با پیکر نیمه جان زن جوان روبه رو شدند. مهری به بیمارستان هفتم تیر منتقل شد اما ساعتی بعد جان سپرد . آثار کبودی روی بدن این زن نمایان بود و همسرش به طرز مشکوکی ناپدید شده بود.

برادر مرضیه به پلیس گفت: خواهرم زن اول احمد بود. آنها 9 سال قبل با هم ازدواج کردندو حالا صاحب یک دختر 8ساله به نام مرجان هستند. مدتی پیش احمد زن دوم گرفت و خواهرم هم از این ماجرا مطلع بود.خواهرم سه روز قبل به خانه پدری ام آمده اما دیروز به خانه خودش برگشت. ما از او خبری نداشتیم تا اینکه هوو خواهرم به نام فهیمه با من تماس گرفت و گفت حال مهری بد شده است.من خودم را به خانه خواهرم رساندم و با پیکر نیمه جان خواهرم روبه رو شدم.همان موقع با پلیس تماس گرفتم. هوو خواهرم می گوید احمد یکروز قبل هر دو آنها را به شدت کتک زده و خانه را ترک کرده بود.

به دنبال اظهارات تکان دهنده این مرد پلیس فهیمه را بازداشت کرد. زن جوان گفت: من و مهری رابطه بدی با هم نداشتیم. در غیاب مهری من به خانه آنها رفته بودم که او یکباره از خانه پدرش بازگشت. برگشت سر زده او موجب عصبانیت احمد شد. احمد می گفت باید مهری با او تماس می گرفته تا خودش دنبال او برود.احمد که عصبانی بود مهری را به شدت کتک زد که او بیهوش شد.من قصد پادر میانی داشتم که او مرا هم کتک زد. من همان موقع به خانه خودم برگشتم. اما چون دیگر خبری از شوهرم نداشتم ظهر روز بعد به خانه مهری رفتم .مرجان مقابل در آمد و گفت حال مادرش بد است. وقتی به داخل خانه رفتم متوجه شدم مهری همچنان بیهوش است.همان موقع با برادر مهری تماس گرفتم.

با اظهارات زن جوان تلاش برای ردیابی مرد خشن آغاز و احمد یک ماه بعد بازداشت شد. این مرد اما ادعا کرد در مرگ همسرش دستی نداشته است.

وی گفت: مدتی بود همسرم با یک افسر پلیس در کلانتری در ارتباط بود. به همین خاطر آخرین بار با او درگیر شدم و با چوب به پایش زدم و همان موقع خانه را ترک کردم.

دختر 8ساله قربانی نیز گفت: وقتی فهیمه مقابل در خانه مان آمد پدرم به پشت بام رفته بود. او وقتی فهمید حال مادرم بد است از راه پشت بام فرار کرد. اظهارات این دختربچه و نظریه پزشکی قانونی که علت مرگ را ضربه جسم سخت به سر و فشار بر عناصر حیاتی گردن اعلام کرده بود موجب شد برای احمد کیفرخواست صادر شود.

در این بین احمد از افسر پلیس به دادگاه نظامی شکایت کرد و مدعی شد افسر پلیس در مرگ همسرش دست داشته است. احمد گفت: بعد از فوت همسرم وقتی ماموران به خانه ام آمدند زیر بالشت همسرم با یک نامه روبه رو شدند. مهری در آن نامه نوشته بود که هرگز با افسر پلیس در ارتباط نبوده است.این موضوع نشان می دهد من در مرگ همسرم دستی نداشتم و او در غیاب من کشته شده است. من برای خرید گوسفند از خانه خارج شده بودم که مهری کشته شد.

با این شکایت افسر پلیس تحت بازجویی قرار گرفت. وی گفت: مهری و همسرش با هم اختلاف داشتند. به همین خاطر این زن شکایتی علیه همسرش تنظیم کرده بود و من مامور رسیدگی به پرونده آنها بودم. من هرگز با مهری ارتباطی نداشتم.

در حالی که احمد همچنان منکر دست داشتم در همسرکشی بود پدر مهری برای وی درخواست قصاص را مطرح کرد. معاون اول قوه قضاییه نیز از طرف دختر خردسال قربانی درخواست دیه را مطرح کرد اما با طولانی شدن رسیدگی به این پرونده و در حالی که دختر قربانی 11ساله شده بود معاون قوه قضاییه خواست تا درخواست دختر قربانی که حالا کبیر شده است درباره مجازات پدرش استعلام شود.

به این ترتیب احمد دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی Judge اصغر عبداللهی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

دراین جلسه پدر و مادر قربانی برای دامادشان حکم قصاص خواستند.سپس دختر قربانی که حالا 11سال دارد روبه روی قضات ایستاد و گفت: آن روز زن دوم پدرم به خانه مان آمد و با مادرم درگیر شد.من دیدم که او روسری را دور گردن مادرم پیچید. همان موقع پدرم از من خواست تا فورا اتاق را ترک کردم.چند دقیقه بعد وقتی به اتاق برگشتم دیدم پدرم یک چوب در دست دارد ولی ندیدم که با چوب مادرم را کتک بزند. وی در پاسخ به سوال قاضی درباره اینکه چرا قبلا این حرف ها را مطرح نکرده بود گفت: نمی دانستم باید این مطالب را به پلیس بگویم. من حالا برای پدرم قصاص می خواهم.

سپس احمد به دفاع پرداخت. وی گفت: من فقط با چوب چند ضربه به پای همسرم زدم.دخترم این حرف ها را به دروغ مطرح می کند.من نمی دانم چه کسی همسرم را کشته است.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

منبع: رکنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x