کد خبر: ۵۰۰۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
مراسم اعطای جوایز هفتاد و پنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب در هتل بورلی هیلتون آمریکا برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز : مراسم اعطای جوایز هفتاد و پنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب در هتل بورلی هیلتون آمریکا برگزار شد.

فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب (۲۰۱۸) به شرح زیر است:

 بهترین فیلم درام

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، دانکرک، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری

برنده: سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها: هنرمند فاجعه، برو بیرون،‌ من، تونیا، برترین شومن، لیدی برد

برنده: لیدی برد

 بهترین کارگردانی

نامزدها: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، کریستوفرنولان (دانکرک)، ریدلی اسکات (تمام پول دنیا)، استیون اسپیلبرگ (پُست)

برنده: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

*بهترین بازیگر مرد درام

نامزدها: تیموثی شلمی (مرا به نامت صدا کن)، تام هنکس (پُست)، دنیل دی‌لوئیس (موضوع فانتوم)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)

برنده: گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)

بهترین بازیگر زن درام

نامزدها: جسیکا چستین (بازی مالی)، سالی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، مریل استریپ (پُست)، میشله ویلیامز (تمام پول دنیا)

برنده: فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

بهترین بازیگر مرد (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: استیو کارل (نبرد جنس‌ها)،‌ آنسل الگورت (بچه راننده)، جیمز فرانکو (هنرمند فاجعه)، هیو جکمن (بزرگترین شومن)،‌ دنیل کالویا (برو بیرون)

برنده: جیمز فرانکو (هنرمند فاجعه)

بهترین بازیگر زن (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: جودی دنچ (ویکتوریا و عبدول)، هلن میرن (لذت طلب)، مارگت روبی (من، تونیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)،‌ اما استون (نبرد جنس‌ها)

برنده: سیرشا رونان (لیدی برد)

 بهترین فیلم خارجی

نامزدها: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، اول پدرم را کشتند (کامبوج)،‌ در محو شدگی (آلمان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

برنده: در محو شدگی (آلمان)

 بهترین انیمیشن

نامزدها: بچه رئیس، نان‌آور، کوکو، فردیناند،‌ وینسنت دوست‌داشتنی

برنده: کوکو

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: مری جی.بلایژ (مادباند)، هونگ چائو (کوچک‌سازی)، الیسون جنی (من، تونیا)، اوکتاویا اسپنر (شکل آب)، لاری میت کالف (لیدی برد)

برنده: لیسون جنی (من، تونیا)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)،‌ آرمی هامر (مرا به نامت صدا کن)، کریس پلامر (تمام پول دنیا)، سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

برنده: سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

بهترین فیلمنامه

نامزدها: مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، جاش سینگر و الیزابت هانا (پُست)، آرون سورکین (بازی مالی)

برنده: مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

 بهترین موسیقی اصلی متن

نامزدها: شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری، ماجرای فانتوم، پست، دانکرک

برنده: شکل آب (الکساندر دسپلات)

 بهترین ترانه

نامزدها: خانه( فردیناند)،‌ رودخانه قدرتمند (مادباند)، مرا به یاد بیاور(کوکو)، ستاره (ستاره)، این منم (برترین شومن)

برنده: این منم (برترین شومن)

 

بخش تلویزیونی

 بهترین مجموعه تلویزیونی (درام)

نامزدها: تاج، بازی تاج و تخت، سرگذشت ندیمه،‌ چیزهای عجیب، این ما هستیم

برنده: سرگذشت ندیمه

 بهترین مجموعه تلویزیونی (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: سیاه طور،‌ خانم میزل شگفت‌انگیز، استاد هیچ، اسمیلف،‌ ویل و گریس

برنده: خانم میزل شگفت‌انگیز

بهترین بازیگر مرد (سریال درام)

نامزدها: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)،‌ فردی هایمور (دکتر خوب)،‌ باب اودندیک (بهتره به سول زنگ بزنی)،‌ لیو شریبر (روی داناوان)،‌ جیسون بتمن (اوزارک)

برنده: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)

 بهترین بازیگر زن (سریال درام)

نامزدها: کاتریونا بالف (بیگانه)،‌ کلر فوی (تاج)،‌ مگی جیلنهال (شیطان)، کارتین لانگفورد (۱۳ دلیل)، الیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)

برنده: الیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)

 بهترین بازیگر مرد (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدها: آنتونی اندرسون (سیاه‌طور)، عزیر انصاری (استاد هیچ)،‌ کوین بیکن (من عاشق دیک هستم)، ویلیام اچ. میسی (بی‌شرم)، اریک مک‌کورماک (ویل و گریس)

برنده: عزیر انصاری (استاد هیچ)

بهترین بازیگر زن (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدها: پاملا ادلون (چیزهای بهتر)،‌ الیسون بری (تابش)، ایسا را (ناامن)، راشل براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)، فرانکی شاو (اسمیلف)

برنده: راشل براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)

بهترین بازیگر مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: رابرت دنیرو (جادوی دروغ‌ها)، جود لا (پاپ جوان)، کایل مک‌لاکلن (توئین پیکس)، ایوان مک‌گروگر (فارگو)، جفری راش (نابغه)

برنده: ایوان مک‌گروگر (فارگو)

بهترین بازیگر زن در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: جسیکا بیل (گناهکار)،‌ نیکول کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ)، جسیکا لانگ (دشمنی: بت و جوآن)، سوزان سراندون (دشمنی: بت و جوآن)،‌ ریس ویترسپون (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برنده: نیکول کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ)

 بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال

نامزدها: دیوید هاربر (چیزهای عجیب)، آلفرد مولینا (دشمنی: بت و جوآن)، الکساندر اسکارسگارد (دروغ‌های کوچک بزرگ)، کریستین اسلاتر (آقای روبات)، دیوید تولیس (فاگو)

برنده: الکساندر اسکارسگارد (دروغ‌های کوچک بزرگ)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال

نامزدها: لارا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)،‌ آن داد (سرگذشت ندیمه)، کریسی متز (این ما هستیم)، میشل فایفر (جادوی دروغ‌ها)، شایلین وودلی (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برنده: لارا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)

بهترین مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: دروغ‌های کوچک بزرگ، فارگو، دشمنی: بت و جوآن، گناهکار، بالای دریاچه: دختر چینی

برنده: دروغ‌های کوچک بزرگ


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x