loading...
کد خبر: ۵۰۰۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
معاون رئیس جمهور در توئیتی اعلام کرد:
" دیشب در مورد آسیب حوادث اخیر در دولت صحبت کردم. رییس جمهور بر آزادی مابقی دانشجویان بازداشت شده و رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده تاکید داشتند."
آفتاب‌‌نیوز :
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده می‌گوید حسن روحانی در جلسه اخیر هیات دولت بر رییس جمهور بر آزادی مابقی دانشجویان بازداشت شده تاکید کرده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز، معصومه ابتکار در توییتر خود نوشت: دیشب در مورد آسیب حوادث اخیر در دولت صحبت کردم. رییس جمهور بر آزادی مابقی دانشجویان بازداشت شده و رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده تاکید داشتند.

تاکید رییس‌جمهور بر آزادی دانشجویان و رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده

قول وزیر اطلاعات برای آزادی دانشجویان بازداشتی

همچنین سخنگوی فراکسیون امید گفت: وزیر اطلاعات قول داد دانشجویان بازداشتی آزاد شوند.

بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس در مورد پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی اخیر به عصر ایران گفت: «معتقدم ما تاکنون نتوانستیم اصل ۲۷ قانون اساسی را اجرا کنیم یعنی اگر دانشجویان، نهادهای مدنی و اقشار مردم راجع به موضوعی اعتراض داشته باشند، ما طبق اصل ۲۷قانون اساسی مجوزی به آنها برای بیان این اعتراض نداده‌ایم و شاید در جامعه ما هنوز نحوه اعتراض نهادینه نشده است. ممکن است گروهی اعتراض کنند و گروهی دیگر بیایند و از آن فضا سوءاستفاده کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: اگر اعتراض قانونمند باشد و ما طبق قانون مجوز بدهیم و امنیت آن را تامین کنیم، مردم حرفشان را می‌زنند و ما یا مسئولان می‌شنوند یا نمی‌شنوند. اگر این شرایط فراهم نباشد ممکن است عده‌ای اعتراض کنند و عده‌ای به تبع آن ممکن است سوءاستفاده و اغتشاش کنند. دانشجویان جز گروه اول هستند یعنی ممکن است آنها معترض باشند اما هرگز اغتشاشگر نیستند. دانشگاه و دانشجویان کشور مسائل کشور را به خوبی درک می‌کنند و طبیعی است که اعتراض کنند و ما نیز باید اعتراضات آنها را بشنویم.

سخنگو کمیسیون اصل نود ادامه داد: بخشی از دانشجویانی که در حوادث اخیر دستگیر شده‌اند، جزو گروه اول هستند یعنی آنها جز اغتشاشگران نیستند و به مصلحت کشور است که آنها آزاد شوند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به صحبت‌های خود با وزیر اطلاعات برای پیگیری وضعیت این دانشجویان گفت: آقای علوی نظر مساعد نسبت به آزادی دانشجویان بازداشتی داشتند و گفتند که تعداد زیادی از آنها در حال حاضر آزاد شده‌اند و قول مساعد دادند که سایر دانشجویانی نیز که در بازداشت هستند، آزاد شوند.

نماینده مردم شیراز خاطرنشان کرد: ما معتقدیم باید کرامت دانشجویان در زمان بازداشت در قالب حقوق شهروندی حفظ شود و این موضوع را نیز به آقای علوی گوشزد کردیم.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
loading...
پربحث ترین عناوین
x