کد خبر: ۵۰۲۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: پالادیوم با وجود تخلفات در دوره گذشته ساخته شده، اما باز هم مالک در خیابان جنوبی با هدف تامین پارکینگ ساختمانی را احداث کرده که سه طبقه از آن را تبدیل به کاربری اداری کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد سالاری در سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور به بارگذاری در پادگان 06 انتقاد کرد و گفت: این پادگان 50 هکتار مساحت داشته و پرونده در کارگروه فنی شورای عالی شهرسازی و معماری در حال بررسی است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان اینکه این پادگان در مکان خاصی قرار دارد ادامه داد: پادگان 06 در محدوده خیابان پاسداران اتوبان صیاد و خیابان‌های دولت و گلستان قرار دارد. قرار است یک میلیون متر مربع در آنجا بارگذاری صورت بگیرد. اگر قرار باشد پادگان‌ها از شهر خارج شوند و به جایش چند برابر طرح تفصیلی بارگذاری شود همان بهتر که در شهر بمانند حداقل موجب کمتر شدن سرانه‌های خدماتی نمی‌شود و زمان بحران هم می‌توان از آنها استفاده کرد.

عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه شهرداری تهران در این پروژه مشارکت دارد، افزود: سهم شهرداری در این پروژه 70 درصد است و من درخواست می‌کنم نماینده شهرداری با این موضوع مخالفت کند.

او در ادامه به تخلفات پالادیوم اشاره کرد و افزود: در این خصوص سه ماه پیش هم تذکری دادم که در پاسخ شهرداری به تذکر من اشاره نشد. بحث من این بود که پالادیوم با وجود تخلفات در دوره گذشته ساخته شده اما باز هم مالک در خیابان جنوبی با هدف تامین پارکینگ ساختمانی را احداث کرده که سه طبقه از آن را تبدیل به کاربری اداری کرده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی به بازدیدش همراه شهردار منطقه یک از پالادیوم اشاره کرد و گفت: بر اساس قراردادی که مالک در دوره فعلی و در زمان شهردار قبلی منطقه نوشته یک تونل در زیرزمین و یک پل هوایی در ارتفاع 40 متری برای اتصال دو ساختمان و تجاری کردن ساختمان جنوبی احداث کرده است.

به گزارش ایلنا، او ادامه داد: شهردار منطقه اذعان کرده که مالک قصد تجاری کردن ساختمان جنوبی را هم دارد اما به دلیل وجود قرارداد تصمیم‌گیری در این خصوص بر عهده شهردار است به نظر من این قرارداد قابل قبول نیست و نمی‌تواند ملاک عمل قرار گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x