کد خبر: ۵۰۵۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
توضیحات مدیر شبکه در پی حواشی این ویدئو
کارشناس صدا و سیمای یزد در یکی از برنامه‌های تولیدی سیمای تابان از زنان خواسته بود که پای شوهرانشان را ماساژ دهند و ببوسند.
آفتاب‌‌نیوز :
خانمی روی آنتن زنده صداوسیمای یزد از «جادوی عشق» سخن می‌گوید و خبر ندارد که این حرف‌ها و راه‌کارهای او تا دقایقی بعد با سیلی از انتقادات و اعتراضات همراه خواهد شد.

از دو روز پیش فیلم کوتاهی از یک برنامه تلویزیونی در شبکه استانی یزد نقل شبکه‌های اجتماعی شده است؛ در این برنامه خانمی که به عنوان کارشناس معارف حضور دارد، خطاب به بانوان از راه‌کارهایی برای جلب رضایت همسران از معتاد گرفته تا مردانی که دست بزن دارند، سخن می‌گوید و اسم این راه‌کار خود را «جادوی عشق» می‌گذارد؛ راهکار او تشت آب و البته بهتر از آن شیر (!!) است و اینکه خانم‌ها پای همسران خود را در این تشت گذاشته و ماساژ بدهند.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از ایسنا، در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از این برنامه که از شبکه تابان یزد پخش شد و مدتی است در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود را مشاهده کنید.

این سخنان در روزهای اخیر با حجم زیادی از انتقادات به ویژه‌ از سوی زنان همراه شده است؛ تا آنجا که مدیر شبکه استانی یزد با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، به بیان توضیحاتی درباره این برنامه تلویزیونی پرداخت و صداوسیمای یزد هم در پیامی برای پخش این برنامه عذرخواهی کرد.

در همین راستا امیراحمد پهلوانیان، مدیر شبکه استانی یزد درباره حواشی ایجاد شده پیرامون این برنامه تلویزیونی، اظهار کرد: از صحبت‌های کارشناس معارفی که در این برنامه صحبت می‌کردند کاملا مطلق دفاع نمی‌کنم؛ البته در جایگاهی هم نیستم که بخواهم رد کنم. به هر حال در این‌باره باید کارشناسان حوزه معارف نظر بدهند و من در این جایگاه نیستم، اما دیدگاه‌های کارشناسی شده در این حوزه کاملا برای ما ارزشمند است و آنها را روی چشم می‌گذاریم.

او با اشاره به حواشی ایجادشده بعد از این برنامه تلویزیونی، ادامه داد: واکنش‌های ایجاد شده به این برنامه عمدتاً انتقادی هستند که بخشی شامل بانوان و بخشی هم شامل آقایان جامعه می‌شود. بنده هم در اطلاعیه‌ای از کسانی که از مطالب بیان شده خاطرشان مکدر شده، عذرخواهی کردم. چراکه جایگاه مخاطبان و مردم برای ما بسیار ارزشمند است و برایمان بسیار مهم است که برنامه‌ای پخش نشود که خاطر مخاطبان شریف را مکدر کند. 

مدیر شبکه یزد با بیان اینکه «مضمون اصلی صحبت‌های خانم کارشناس تقویت روابط عاطفی میان زن و شوهر بود»، گفت: اما در صحبت‌های ایشان مرزهای هنجارهای عرفی رعایت نشده است. اصل و درون‌مایه صحبت‌های این خانم کارشناس که تقویت روابط عاطفی همسران بود بسیار ارزشمند است، اما این نوع بیان و ذکر مثال و جزئیات ممکن است با ذهن مخاطب امروز ما سازگار نباشد و به همین خاطر هم بهتر بود که بیان نمی‌شد.

پهلوانیان با بیان اینکه «حساسیت مخاطبان و بیان انتقادات و نظراتشان برای ما بسیار ارزشمند است»، یادآور شد: در این دو روز هم انتقادات زیادی به ما وارد شد که بنده حتی آنهایی را که با زبان و ادبیات تند مطرح شده بود را جواب دادم؛ چراکه به ارزشمندی نفس انتقاد باور دارم و معتقدم جامعه‌ای که انتقاد می‌کند پویا و سرشار از انرژی است. اما در عین حال معتقدم که نباید فضا را به سمتی ببریم که هر حرفی که با ذهنیت ما متفاوت است، مطرح نشود. این رویکرد منافی یک جامعه باز و آزاد است و اگر ما می‌خواهیم جامعه‌ای داشته باشیم که در آن تضارب آرا و آزادی بیان وجود داشته باشد، باید رویکردمان را هم تغییر بدهیم.

او  اظهار کرد: البته ممکن است در این میان موضوعاتی هم مطرح شوند که اشتباه باشند که باید به عنوان یک رسانه اشتباهمان را بپذیریم، عذرخواهی و بعد جبران کنیم. اما به طور کلی نباید هراس داشته باشیم از اینکه حرف‌هایمان را بزنیم، چراکه این رویکرد منجر به خودسانسوری بیمارگونه خواهد شد که اصلا به صلاح جامعه نخواهد بود.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
10
1
آفرین
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
6
7
من همسرم را دوست دارم ولی هرگز حاضر نمی شم پای مراببوسد. زن در خانه هیچ وظیفه ای جز زندگی کردن ندارد حتی شیر دادن بچه ، حتی غذا پختن و بیرون از خانه کار کردن برای کمک خرجی زندگی بلکه اینها همه وظیفه مرد خانه است و اگر همسر این قبیل کارها را انجام می دهد از خود گذشتگی انجام می دهد و مرد باید پای دست و پای همسرش ببوسد نه زن پای مرد را همانگونه که پیامبر دست فاطمه را می بوسید. این زنه که توی برنامه تلویزیونی این افاضات را میکرد واقعا خودش این را انجام می دهد من که میگم انجام نمی دهد و این کارهای مزخرف را برای خانم های دیگه تجویز میکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
اونوقت فایده زن تو این دنیا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سینا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
برادر بزرگوار فرماش شما متین . اما اگر زن در خانه پروانه نشه مرد براش شمع نخواهد شد مرددها تنوع طلبند واگر ارضا و اقنا نشن در بیرون دنبالش می گردن و این بزرگترین آسیب جامعه ماست . عشق خیابان دو طرفه است . مرد نیازه و زن ناز
کمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
همه حمالی ها وظیفه مرد است؟؟ این زندگی انسانی است یا حیوانی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
12
2
لعنت به فمنیسم!زنان نقششون آرام کردن فضای خونست و ماساژ بخشی از این فرآیند
ناشناس
|
-
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
2
11
حاج خانم لطف می فرمایید بفرماییدتابحال چندباراین معجزه راخودتان درخانه اجرا کرده اید؟ البته از این صداوسیمای میلی که جایگاه بیسوادان هاشده انتظاربیشتری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
0
5
ترو خدا یکی بیاد منو نجات بده
خانومم از دیشب که پاهای منو شست اویزونم کرده از رخت آویز تو بالکن میگه تا خشک نشی نمیارمت تو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
0
3
هر .... رو که نباید اورد برای مردم نظر بده !
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
5
0
مرد عین نیازه و زن عین ناز . مرد محبت می فرسته و عشق دریافت می کنه . حتما پای خانوماتونو ماساژ بدی و زنها دست آقاشونو ببوسند که بالاترین عبادت نزد خداوند همینه . مگر عبادت بجز عشق حلاله !
خانم گوینده حرف بدی نزده . شنونده عاقل باید باشه که متاسفانه نیست . در این دنیای ماشین عشق یعنی شهوت . خاک بر سر جاهلیت مدرن !
جاسم
|
-
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
5
1
آفرین واقا مجری بسیار عالی هستن کاش در رسانه ملی هم این صحبت ها را بکند خوشحال به حال شوهر شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
2
1
میخواهم از منتقدین این خانوم محتمه بپرسم اگر زنی در شرایط امروز که زن سالاری حاکم است یک بانوی کارشناس احترام به شوهر را در این حد نگهدارد ! مردش اگر واقعا مرد باشد ؟ فدائی اینگونه زنان نمیشود؟! اگر چنین زن فداکار وازخود گذشته پیدا شود وبا رغبت این کار را بکند ! نه باعقاید اسلامی در تعارض است وبا فرهنگ اجتماعی ! بلی اسلام هرگز چنین دستوری نداده ؛ ولی منعی برای ان وجود ندارد و کیان خانواده مستحکم نمیشود ! بیشترین کتک کاری زنان در امریکا توسط شوهرانشان است ! در کشوری که تبلیغات فمینیستی بسیار رایج است ! خیلی از کارشناسان امور مختلف گاهی نطراتی میدهند که با فرهنگ منحط جامعه ی امروزی پذیرش ان سخت است ولی یک چنین فداکاری وبیان این بانوی محترمه که یک بخشنامهء لازم الاجراء نیست ودر حد یک توصیه است ! چرا باید اینگونه بیرحمانه مورد هجمه و برخورد خشن روبرو شود ! مگر حدیث نبوی نیست که : اگر پرستش غیر خدا جایز بود به زنان توصیه میکردم ؛ شوهرانشان را بپرستند !وهمین اسلام میگوید : زن میتواند برای شیر دادن به بچهء خودش از شوهر مطالبهء پول نماید !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
0
2
اگر سجده بر غیر خدا جایز بود روا بود هر اینه زنان بر شوهرانشان سجده کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
0
3
تاسف باید خورد به حال این روزهای ما. این روزها به نظر عده ای بوسه بر دست همسر مسخره است بوسه و ماساژ دست و پای مرد بوسیله زن مسخره است . بوسه شوهر بر دست وصورت زنش غیر مسخره است اصلا این طور که پیش میرویم در آینده کار بجایی خواهد کشید که هرگونه تماس بدنی زن و شوهر غیر مسخره میشود و غیر اخلاقی و اگر یک کار شناس بیاید بگوید خانم شوهرت را ببوس و آقا زنت را ببوس صدای اعتراض خیلی ها بلند میشود .و البته ارتباط با زن و مرد نامحرم می شود بی اشکال . فکرش را بکنید . به کجا میرویم؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
3
2
وقتی ماساژ و احترام به همطر مسخره بشه خوابیدن با دیگران قطعا کلاس محسوب خواهد شد.آخرالزمان یعنی زشت رو زیبا و زیبارو زشت کردن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x