کد خبر: ۵۰۸۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
این روزها صحبت از گفت‎وگوی ملی بین جریان های سیاسی در فضای رسانه ای کشور مطرح است، نفس «گفت‎وگوی ملی» همچون «وحدت ملی» ضرورتی برای نظام است که به طور مستمر مورد هجمه و تهدید مکرر فرهنگی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی بیگانگان قرار دارد. اما در درجه اول باید هدف و منظور گفت‌وگو مشخص باشد، چرا که در غیر این صورت، نتیجه ای نخواهد داشت.
آفتاب‌‌نیوز :
با روشن شدن هدف گفت‎وگو است که می توان قضاوتی شفاف‎تر درباره ایده «گفت و گو» داشت. البته بخشی از نخبگان و جریان‎های سیاسی، داخل پازل دشمن بازی می کنند چون موضع‎گیری‎هایشان با آرمان های انقلاب و اندیشه‎های امام مغایر است و این مسئله دشمن را نسبت به انقلاب به طمع می اندازد. گفتگو با چنین جریان‎هایی معنی ندارد.

نتیجه گفت‎وگو باید حفظ آرمانی های انقلاب و خط امام و رهبری باشد. نخبگان و عناصر تأثیرگذار سیاسی مناسب است درباره موضوعاتی همچون موانع سر راه انتقال آرمان های انقلاب به نسل جدید و مقابله با نفوذ دشمن، به بحث و تبادل نظر بنشینند و راهکار ارائه دهند تا فرایند تحقق اهداف انقلاب در جامعه اسلامی ایران سریع‌تر به نتیجه برسد.

درباره اینکه چه کسانی می توانند به طور نمادین آغازگر گفت‎وگوی ملی شوند؛ قبلا گفتگوها حول شخصیت ها بیشتر دور می زد؛ اما در حال حاضر چنین شخصیت هایی نداریم. بنابراین معتقدیم امروز باید گفتگوها بین احزاب شکل بگیرد و احزاب به جای اشخاص با هم به گفت‌وگو بنشینند. بر همین اساس موتلفه اعلام آمادگی کرد؛ اما روی مصادیق از جناح مقابل هنوز گروهی مشخص نشده است. اگر نیاز به تعیین نام باشد، در شورای مرکزی موتلفه بحث و تصمیم گیری می کنیم. در مجموع موتلفه اسلامی، حاضر است با احزاب استخوان‎دار و فراگیر جناح اصلاح طلب گفت‎گو کند.

*عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

خبرآنلاین

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x