سلسله نشست های «فاطمه (س) و جامعه امروز» با سخنرانی مجید معارف، مهدی مهریزی، طوبی کرمانی، سید جواد ورعی، محمد پروازی و مرتضی باقری برگزار می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
سلسله نشست های فاطمه (س) و  جامعه امروز با هدف بررسی آموزه های زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) برای جامعه امروز از یکشنبه ۲۹ بهمن تا سه شنبه ۱ اسفند در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.

این نشست ها به همت خانه اندیشمندان، انجمن اندیشه وقلم و بنیاد اندیشه و احسان توحید در ایام شهادت حضرت زهرا (س) از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۱:۳۰ در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات الهی، نبش ورشو برپاست و درآن به ترتیب استاد مرتضی باقری، دکتر مجید معارف، حجج الاسلام  مهدی مهریزی، محمد پروازی، سید جواد ورعی و خانم دکتر  طوبی کرمانی سخنرانی می کنند.

این نشست ها در پی استقبال از مجموعه برنامه های "عاشورا و امروز ما" که در ماه محرم امسال برپا شد برنامه ریزی گردیده و در نظر است در کنار مرثیه سرایی در ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) درس های زندگی ایشان برای جامعه امروز بررسی و تبیین شود.

در پیش درآمد این نشست آمده است:

 ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دهه دوم قرن ۲۱ ام ، موضوع نقش و جایگاه فردی و اجتماعی زن و نگاه اسلام به این موضوع همچنان مسئله روز جامعه است. اینکه در جامعه اسلامی چه حقوقی به زنان اختصاص یافته و چه وظایف و تکالیفی در خانواده و جامعه بر دوش آنها نهاده شده و چه اختیارات و آزادی هایی به آنان داده شده است. در این میان شخصیت فاطمه زهرا (س) همواره به عنوان جدی ترین الگو برای زندگی فردی و اجتماعی زن مسلمان معرفی شده اما هنوز آنگونه که باید چهره تابناک این بانوی منحصربه فرد به خوبی شناخته و شناسانده نشده است و در ایام شهادت ایشان نیز بیش از آنکه به سیره ی آن بانو پرداخته شود، صرفا به عزاداری و مرثیه سرایی پرداخته می شود.

 سلسله نشست های آموزه های زندگی حضرت فاطمه برای جامعه امروز فرصتی برای تاملی بیشتر در شناخت سیره آن حضرت و الگوبرداری از شخصیت بی نظیر ایشان برای جامعه امروز است.

 ازعموم علاقه مندان برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید. 
کد خبر: ۵۰۸۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x