کد خبر: ۵۱۲۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰
آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی آمریکا(دارپا) قصد دارد با کند ساختن فرآیندهای زیستی، امکان نجات سربازان آسیب‌دیده را در کمترین زمان برای پزشکان فراهم کند.
آفتاب‌‌نیوز :
پزشکان در میادین جنگ، پیش از این که جراحت، کشنده یا سبب معلولیت دائم شود، فرصت کوتاهی برای درمان آن دارند و اغلب نمی‌توانند تا هنگامی که فرصت هست، کاری انجام دهند.

" آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی آمریکا" (DARPA)، در جست‌و‌جوی راه حل نامعمولی برای این مشکل است؛ کند ساختن فرآیندهای زیستی برای دادن فرصت بیشتر به پزشکان.

هدف این برنامه پژوهشی جدید، توقف فعالیت سلول با استفاده از داروهای شیمیایی است که انرژی را در سطح پروتئین کنترل می‌کند.

این فرآیند، ساده نخواهد بود. نکته این روش، کند ساختن فرآیند‌های سلولی در سطح تقریبا مشابه است. در این روش باید هنگام بازگشت سلول‌ها به عملکرد معمول خود، هر آسیبی به حداقل برسد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، این برنامه پژوهشی، هنوز در مراحل اولیه به سر می‌برد و "دارپا" حتی از پروژه‌های کامل، انتظار زیادی ندارد اما در صورت موفق بودن، پیشرفت غیر‌منتظره‌ای برای رشته پزشکی به طور کلی خواهد بود، نه فقط در میدان نبرد.

با استفاده از این روش، ممکن است بهیارها، زمان کافی برای بردن بیمار به بیمارستان داشته باشند و پزشکان، کمتر بر بقا و بیشتر بر بازیابی کامل تمرکز کنند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x