کد خبر: ۵۱۲۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
رییس کل دادگستری مازندران از آزادی 242 نفراز محکومین جرایم غیر عمد در سال جاری از سوی ستاد دیه استان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت اسلام والمسلمین تقوی فرد درجلسه ستاد دیه استان با بیان اینکه در امور اجتماعی انسانها، راه های مختلف و به تبع آن، اهداف مختلفی وجود دارد، گفت: انسانها اهدافی را در نظر می گیرند و برای رسیدن به آن اهداف، راههای مختلفی را طی می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد با اشاره به این مطلب که تمام کارهای ما در قضاوت، شغل و مال باید انفاق در راه خدا و کمک به دیگران باشد، افزود: تنها چیزی که ماندگار خواهد بود اعمال و کردار نیک ما انسانها در نزد خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه قضات ما نیز باید برای حکم دادن به محکومین، احکام عادلانه را در نظر بگیرند و احکام صادره باید در راه خدا و رضای او باشد، افزود: در 11 ماه سال جاری  تعداد 242  نفر زندانی غیر عمد از زندان های استان آزاد شدند که از این تعداد 236 نفر مرد و 6 نفر زن بودند.

این مقام قضایی اظهار کرد: درخصوص بقیه محکومین غیر عمدی که در  زندان به سر می برند نیز دستورات لازم درمورد میزان بدهی و علل جرم و مکان آنان  صادر و کارگروهی در این خصوص با حضور مدیر کل زندانهای استان، معاونت دادگستری کل استان ومدیر ستاد دیه استان تشکیل شده است تا گزارشی را طی مدت 10 روز به این ستاد ارائه  کنند و در خصوص آنها تصمیم گیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد در خصوص زندانیان دارای جرایم غیرعمد افزود: محکومین غیرعمد که توان پرداخت مالی را ندارند نباید در زندان باشند و محکومین که محکوم مالی هستند و توان پرداخت دارند و نمی خواهند آن را پرداخت نمایند نباید از طریق ستاد دیه چیزی پرداخت گردد بلکه باید طی کارشناسی بررسی و درمورد آنان تصمیم گیری شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه اظهار کرد: در 9 ماه سال جاری بیش از 17 میلیارد ریال از سوی بانکهای استان با اعطای وام های با سود 4 درصد اهدا شد که بر اساس این موضوع 20 نفر از زندانیان آزاد شدند.

رییس ستاد دیه استان مازندران ادامه داد: کمکهای مالی بلاعوض نیز به مبلغ چهار میلیارد و 723 میلیون ریال جمع آوری شده که  تعداد 18 نفردر این راستا آزاد شدند.

این مقام قضایی همچنین در خصوص پرداختهای صندق تامین خسارتهای بدنی افزود: در این خصوص نیز مبلغ 12 میلیارد و 249 میلیون و 269 هزار و 980 ریال پرداخت و 12 نفر زندانی محکوم غیر عمد آزاد شدند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد افزود: از محل کمکهای استانی و کشوری مبلغ 9میلیارد و 819 میلیون و 760 هزارریال جمع آوری و 73 نفر زندانی آزاد شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران،وی همچنین اظهار کرد: ‌با همکاری، تلاش و همیاری همکاران ستاد دیه و شکات 35 نفر از زندانیان مورد بخشش و گذشت قرار گرفتند وآزاد شدند .

وی اظهار کرد: با هماهنگی و همکاری همکاران قضایی استان تعداد 61 نفر از زندانیان محکوم مالی به مبلغ 64 میلیارد و 366 میلیون و 694 هزار و 295 ریال  با استفاده از حکم اعسار و تقسیط از سوی دستگاه قضایی استان آزاد شدند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x