معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان همدان از غربالگری بینایی 42 هزار کودک در استان خبر داد و گفت: از این تعداد تقریبا 5 هزار نفر مشکوک به بیماری تنبلی چشم شناسایی و به کلینیک‌های بینایی‌سنجی ارجاع داده شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
شهرام کوکائیان در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: به 300 نفر از افراد بی‌بضاعت کمک‌هزینه خرید عینک و به 5 مورد هم کمک‌هزینه جراحی پرداخت شد به طوریکه بهزیستی در این راستا 25 میلیون تومان کمک‌هزینه لازم به افراد بی‌بضاعت ارائه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح غربالگری هر ساله از ابتدای آبان‌ماه به مدت 2 ماه در سراسر کشور اجرا می‌شود و در این طرح کودکان 3 تا 5 ساله تحت غربالگری بینایی قرار می‌گیرند.

کوکائیان یادآور شد: در استان همدان نیز غربالگری بینایی از ابتدای آبان‌ماه آغاز و تا ابتدای اسفندماه تمدید شده است و این غربالگری در 9 پایگاه ثابت و 12 پایگاه سیار در شهرها و روستاها انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در غربالگری بینایی سطح یک، کودکان مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرند و افرادی که مشکوک بودند برای ارزیابی دقیق‌تر به کلینیک‌های بینایی طرف قرارداد با بهزیستی ارجاع داده می‌شوند.

معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه در سطح دو غربالگری به صورت رایگان انجام می‌شود، افزود: در این سطح افرادی که نیاز به عینک داشته باشند مشخص می‌شوند و پیگیری لازم را برای درمان انجام می‌دهند البته بهزیستی به افراد بی‌بضاعت در این زمینه کمک‌های مالی ارائه می‌کند.


کد خبر: ۵۱۲۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۳
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x