کد خبر: ۵۱۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
نظرسنجی شبکه سی.ان.ان؛
نظرسنجی شبکه سی.ان.ان حاکی است که دو سوم آمریکایی ها موافق دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هستند.
آفتاب‌‌نیوز : نظرسنجی شبکه سی.ان.ان حاکی است که دو سوم آمریکایی ها موافق دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هستند.

این نظرسنجی که توسط موسسه SSRS برای سی.ان.ان انجام شده است، نشان می دهد که 62 درصد مردم آمریکا با این دیدار موافق بوده و 31 درصد با آن مخالف هستند.

به نوشته تارنمای سی.ان.ان، انتشار خبر دیدار احتمالی میان کیم و ترامپ باعث کاهش نگرانی های آمریکایی ها درباره تهدیدهای کره شمالی شده و 43 درصد از مردم عملکرد ترامپ را در این زمینه تایید می کنند.

در نظرسنجی ماه سپتامبر، 50 درصد از آمریکایی ها کره شمالی را تهدیدی فوری قلمداد کردند که این رقم هم اکنون به 39 درصد رسیده است. همچنین 63 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که صرفا با استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی می توان مساله کره شمالی را حل کرد.

علاوه بر این، تمایل آمریکایی ها به اقدام نظامی علیه کره شمالی در صورت شکست تلاش های سیاسی و اقتصادی کاهش یافته است. در نظرسنجی ماه سپتامبر 58 درصد از پاسخ دهندگان موافق اقدام نظامی بودند اما این رقم اینک به 45 درصد کاهش یافته است.

به گفته مقامات کره جنوبی که مورد تایید کاخ سفید هم قرار گرفت، کیم جونگ اون خواستار دیدار و گفت وگوی مستقیم با رئیس جمهوری آمریکا شده و ترامپ هم با آن موافقت کرده است. قرار است این دیدار تا ماه «می» انجام شود اما هنوز زمان و مکان دقیق آن معلوم نیست.
آزمایشهای موشکی و اتمی توسط کره شمالی ظرف یک سال گذشته باعث افزایش تنش ها بین این کشور با آمریکا و متحدان آن شده است.

به دنبال آزمایش ششمین بمب هسته ای این کشور که 15 سپتامبر(شهریور) 2017 صورت گرفت آمریکا با کمک چین و روسیه قطعنامه ای را در سازمان ملل علیه این کشور تصویب کرد.

ایرنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x