کد خبر: ۵۱۷۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
صادرات غیر نفتی ایران در سال جاری هشت میلیارد دلار افزایش می یابد.
آفتاب‌‌نیوز :
حسن یونس سینکی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این مطلب در جمع نمایندگان اتحادیه ها، اتاق ها و مدیران سازمان صمت در استان همدان افزود: پیش بینی شده است ۶.۵ میلیارد دلار از افزایش صادرات ، از محل صادرات صنعتی و ۱.۵ میلیارد دلار نیز از محل رشد صادرات معدنی تامین شود. 

وی که در دومین روز از سفر استانی خود در استان همدان حضور یافته بود، با تاکید بر اینکه برنامه مذکور قابل دستیابی است، خواستار آن شد که برنامه ها برای افزایش صادرات به بازارهای کنونی از یک سو و شناسایی بازارهای جدید از سوی دیگر فراهم شود . 

سینکی با اشاره به اینکه تعداد واحدهای صنفی در ایران بالاست، گفت: بررسی ها نشان می دهد به ازای هر ۲۸ نفر در ایران یک واحد صنفی وجود دارد . این آمار بر اساس اعلام همکاران در استان همدان به ۲۵ نفر می رسد این در حالی است که در فرانسه به ازای هر ۲۸۰ نفر یک واحد صنفی وجود دارد و در پاکستان که شبکه توزیعی شبیه ما دارد این رقم به ۱۳۰ نفر می رسد . 

او گفت: دنیا امروز توسعه قابل توجهی در بخش تجارت را شاهد است و در این راستا نقش فروشگاه های زنجیره ای و تجارت الکترونیک را نمی توان نادیده گرفت.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت توجه به حل مشکلات شبکه سنتی، گفت: لازم است برای توسعه شبکه توزیع نیز وقت کافی گذاشته شود.

وی افزود: روزگاری صنعت هر کشور جایگاه بزرگی در سرمایه های ملی آن داشت اما بررسی ها نشان می دهد امروزه ۷۵ درصددرآمدهای صادراتی اقتصادهای توسعه یافته از خدمات و ۲۵ درصد از صنعت است و همین امر نشان می دهد اهمیت بخش خدمات و بازرگانی کجاست .

او با توجه به اینکه ریشه ارتقای صنعت ، اعتلای بخش بازرگانی است، گفت:،با توجه به این مسائل حتی می توان مشکلات صنعت را حل کرد و توجه به موضوع زنجیره تامین حتی مشکل قاچاق را برطرف می کند.

او در توضیح این مطلب توصیه کرد: ضمن تمرکز ویژه برای حل مشکلات تولید و صنعت به کوتاه کردن فاصله تولید تا توزیع فکر کنید.

سینکی درباره بحران قاچاق در کشور گفت: با به هم پیوستگی سیاست اقتصادی، مالی و اقتصادی ماهیت قاچاق از میان می رود و بی تردید راه حل این مساله نیز دیوار کشیدن دورادور کشور نیست.

وی از همکارانش در استان همدان درخواست کرد نسبت به شناسایی و اعلام مزیت های استانی شان توجه کنند و توضیح داد: امیدوارم همه استان ها به این موضوع دقت کافی داشته باشند و ذهن دولتمردان را به این نکته معطوف نمایند.

سینکی در بخش دیگری از سخنانش به مساله قیمت گذاری اشاره کرد و گفت: ماهیت قیمت گذاری ایجاد آرامش در بازار است.

وی پیام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر استفاده از جوانان را مورد تاکید قرار داد و گفت: امیدوارم این موضوع مد نظر همه همکاران قرار گیرد.
ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x